The Party "HALLOWEEN" (Сценарій свята та матеріали "Хелловін")
Мета проведення:
1. Ознайомити учнів з традиціями Англії та Америки на прикладі святкування Halloween (31 жовтня).
2. Розвивати комунікативні здібності учнів та прагнення до самоосвіти;
3. Активізувати в учнів творчі здібності при підготовці та проведенні свята.
4. Виховувати толерантне ставлення до інших, прагнення до пізнання нового.
Обладнання: повітряні кульки, одноразові стаканчики, коктельні трубочки, вишневий або томатний сік, туалетний папір, палиця для лімбо, паперові конуси, пазли «Монстри» (видрукувати та вирізати різними формами), нитки, яблука, ящики, предмети для жахливого мішечка, гарбузи.
У кінці сценарію представлені фото з мережі Інтернет, як можливі для фотозони свята.
Хід сценарію:
Ведуча: Hello everybody! We've gathered for our Halloween Party. We want all of you to enjoy the party, to be merry and jolly. Today is October, 31. Dear pupils, as you know, today we are going to have a Halloween Party.
Today we are talking about it ,when Halloween was first celebrated and why a pumpkin is a symbol of this festival.
Ведучий
- Hello, friends! Що з нами трапилося? У дивних ми костюмах. What’s a holiday today? Tell me, please.
Children together:
Halloween!
Ведуча
Children together:
- “Trick or treat”
Ведучий.
Ведуча. Можливо хтось знає навіщо люди та діти переодягаються та розфарбовують обличчя?
Костюми та грим створювали для досягнення більшої схожості з містичними істотами і монстрами. Використання костюмів і масок припадає на кінець XIX століття. Майже 2 сторіччя такі наряди служать для надання більшої схожості з нечистю і надприродними персонажами; будучи екіпірованими в такі шати, діти і випрошували солодощі у сусідів. Ось чому ми з вами у різноманітних костюмах.
Ведучий. The tradition originated with the ancient Celtic festival of Samhain, when people would light bonfires and wear costumes to ward off ghosts. Перші згадки про Хелловін припадають ще на XVI століття, оскільки його прообраз — язичницьке свято Самайн, яке асоціювалося зі смертю, потойбічним і надприродним, відзначалося ще кельтами. Потім Самайн стали відзначати в усіх країнах Британських островів. У XIX-XX століттях свято поступово відмирає, йому на зміну приходить більш сучасне свято — Хеллоуін, що традиційно вважається Днем усіх святих.
Ведучий. Did you know? One quarter of all the candy sold annually in the U.S. is purchased for Halloween.
Ведуча. Did you know? More people are buying costumes for their pets. Americans spent $490 million on costumes for their pets in 2019—more than double what they spent in 2010.
Але наше свято потребує головного героя. Який символ свята Хеловін? (pumlin, jack-o-lenter)
Світильник Джека (Джек-Ліхтар) — його створюють з гарбуза, хоча в часи Самайна, світильник виготовляли з ріпи. Гарбуз, як більш дешевий і доступний овоч, став використовуватися американцями з XIX століття. Робиться атрибут дуже просто — з гарбуза видаляються всі нутрощі, на його "обличчі" вирізається страхітливий лик потойбічної істоти, а всередину вставляється палаюча свічка. Коли вночі світильник Джека загоряється, створюється враження, що один з духів дивиться на людину своїми вогняними очима. Атрибут замінює звичайні ліхтарі і служить для підсвічування дороги душам, які повертаються в чистилище.
Ведуча: Many people carve happy and funny faces. They place the pumpkins in the windows or on the doorsteps.
Люди прикрашають подвір'я гарбузами для того, щоб відлякувати злих духів від своїх будинків.
Ведучий: Now let’s play a little. I know one interesting game. (За бажанням можна пограти Kahoot game)
Halloween Quiz
What are the two colours of Halloween?
5. In what country were real mummies made?
6. Pumpkins are …
Ведуча: Ну що ж, а зараз проведемо конкурси.
Конкурси на Хеллоуїн для дітей з кульками
Для початку роздайте дітям повітряні кульки і влаштуйте змагання, хто надує кульку першим. Потім дайте їм маркери і попросіть намалювати пику монстра. Перемагає той, хто намалює саму забавну мордочку.
Конкурс "Чортова павутина"
Потрібно 2 команди по три учасники. Беремо клубок ниток і протягуємо через два рукава і передаємо нитку другому учаснику, він виконує теж саме, а потім третьому, поки не утворили павутину. Команда, яка виконала першою це завдання,
Гра "Ліхтарик Джека"
Діти в темряві сідають в коло. Чи включається таємнича музика, під яку вони повинні з рук в руки передавати один одному ліхтарик чи маленький гарбуз. Яскравий атрибут свята передається до тих пір, поки не обірветься музика. Гравець, у якого в цей момент виявиться ліхтарик, вибуває з гри. Перемагає той, хто залишиться останнім.
«Відчуй себе Дракулою »
Найсміливішим гостям свята ведучі пропонують покуштувати «крові старого мага» (томатного або вишневого соку). Кожен отримує стакан з напоєм і трубочкою. За сигналом ведучого учасники починають пити. Перемагає той, хто першим спустошить стакан.
«Збери чудовисько»
Кожен учасник отримує картинку (відьми, гарбуза, привиди) розрізану на шматочки. Потрібно зібрати зображення. Можна провести змагання на швидкість.
Конкурс на Хеловін "Збивання яблук"
Дуже веселий конкурс на Хеловін, який сподобається і дітям, і підліткам - збивання яблук. Для цього потрібно поставити високі одноразові стакани в два ряди, і покласти на кожен з них по яблуку.
Учасникам видають панчохи - в них кладуть по яблуку і надягають на голову. Цим "хоботом" потрібно збити яблука зі склянок в своєму ряду. Виграє в конкурсі той, хто впорається першим.
Конкурс на Хеловін «Нагодуй монстра»
Цей конкурс на влучність зробити дуже легко. Досить взяти великий аркуш щільного картону, намалювати на ньому монстра, привид або гарбуза на Хеллоуін, і зробити кілька отворів. Також знадобляться тенісні кульки. Чим молодші діти, тим простіше повинні бути умови гри.
Учасники стають на певну відстань від своєї мішені та по черзі закидають в отвори тенісні кульки. Виграє той, хто влучить в «рота» моонстру найбільшу кількість разів.
Гра на Хеловін "Зруйнуй башту відьми"
Знадобляться будь-які ємкості: паперові пакети від соку, пластикові пляшки або стаканчики, рулони туалетного паперу, залізні банки... Прикрасьте їх на мотив Хеловіну, дайте дітям в руки зброю – кульки, зроблені із зім’ятого паперу і, вперед, до гри!
Кожен з учасників стає навпроти башти. Завдання гравця – влучити в башту та якомога швидше зруйнувати її.
Гра на Хеловін "Мумія"
Мумія - весела гра на Хеловін для дітей будь-якого віку.
Для цієї гри потрібно розділити дітей на дві команди та дати їм рулони туалетного паперу. Загадайте час, за який учасники повинні замотати "мумію". Виграє той, у кого мумія вийшла найпершою.
Можна також влаштувати перегони мумій.
Конкурс на Хеловін "Лімбо"
Лімбо - чудовий конкурс на Хеловін для рухливих дітей. Особливо, якщо зробити перешкоду у вигляді відьмацької мітли. Правила гри прості.
Для початку ділимо дітей на 2 команди. І по черзі кожен з членів команди повинен пройти під палицею. З кожним разом перешкоду опускаємо все нижче і нижче. Перемагає команда, чий учасник зможе пройти під мітлою, що опущена найнижче.
Естафета для дітей до Хеловіну
Підготувати естафету на хеловін зовсім неважко. ось декілька варіантів.
Запропонуйте дітям розділитися на команди та донести на голові невеличкого гарбуза або у паперовому конусь повітряні кульки. Команда, яка зробить це найбільш вправно та швидко - перемагає.
Лист шантажиста
Гравці діляться на дві команди, яким видаються газети. Завдання команд – скласти і наклеїти на папір "загрозливий" лист за відведений час, вирізаючи з газет тільки цілі слова. Переможця визначають по найбільш зловісному тексту.
Жахливий мішечок
В непрозорий мішок складають різні предмети, які на дотик можуть бути сприйняті неоднозначно. Наприклад, волога губка для миття посуду, курага, пемза, фігурна макаронина незвичайної форми, виноград без шкірки, желейні цукерки.
Мішечок передають по колу. Учасники по черзі запускають руку в мішечок, намацують перший-ліпший предмет і, не дивлячись, придумують моторошну історію про обраний артефакт.