Епіграф
Хай надалі надихає вас мистецтво,
А палітра хай натхнення надає.
Ми бажаємо вам віри у прекрасне,
Бо воно тепло і радість всім несе.
Позакласний захід
Епіграф
Хай надалі надихає вас мистецтво,
А палітра хай натхнення надає.
Ми бажаємо вам віри у прекрасне,
Бо воно тепло і радість всім несе.
У пошуках скарбів
Мета: навчити дітей застосовувати на практиці отримані на уроках знання, вміння і навички.
Завдання:
- систематизація наявних знань;
- розвиток творчих здібностей;
- виховання почуття товариства, взаємодопомоги, сприяти згуртованості класних колективів;
- корекція і розвиток зорового та слухового сприйняття.
Обладнання:
Папір, олівці, репродукції картин, завдання, маршрутні листи.
Форма проведення: квест
Хід заходу
КВЕСТ
Доброго дня любі діти та шановні вчителі!
Сьогодні ми відправимось з вами в світ мистецтва, в світ картин, музики .
Адже мистецтво - це свято, чаклунство, казка, творчість.
Учень.
Мистецтво! Чарівних звуків ти ріка безмежна,
Гармонія тих фарб, що з сонцем грає джерело.
Душі людської казка безсловесна
Чарує і манить як восени тепло.
Вона саме життя, що жити всім велить!
Вона надія й щастя мить!
Учень.
Будь-який предмет має свій колір. Деякі об'єкти ми впізнаємо тільки завдяки:
Маки червоні. Жовтий пісок.
Зблиснув на гілці зелений листок.
Жук фіолетовий гріє боки.
Синя хлюпоче ріка в береги.
Жовтогаряча кора у сосни.
Очі блакитні в шпака навесні.
кольору.
Танець «Теплі та холодні кольори»
Учень.
Фарби
Тобі вручив Бог фарби в руки,
Ти розфарбовуєш усе життя,
Усі слова, моменти, звуки,
І навіть несказанні почуття.
Учень.
І ти вирішуєш, що малювати,
Та лиш одне не треба забувати,
Картини всі потрібно підписати,
Й за кожну з них в свій час відповідати.
Вчитель. Сьогодні ми про пропонуємо вашій увазі квест з образотворчого мистецтва «У пошуках скарбів» для Теплих та Холодних кольорів (учнів 6 та 7 класів).
Умови гри
Квест (від англ. quest — пошук) — жанр інтелектуально-логічних ігор. Гра полягає в розгадуванні різноманітних загадок, пошуку відповідей на запитання, виконанні завдань.
Для учнів гра відбувається в межах школи. Учасникам видається завдання, якщо ви вірно розгадуєте його за відведений час, то одержуєте завдання, в якому зашифровано номер чи назву кабінету, в якому вам дадуть наступне завдання.
В команді 5 учнів.
Правила на які треба звернути увагу
1. Дискваліфікація за ПВІК (передавання відповіді іншій команді) обох команд
2. Команди самі слідкують за часом відведеним для виконання одного завдання
3. Організатори слідкують за дотриманням правил.
4. Завдання для переходу на наступне завдання дається тільки після розв’язання відповідного завдання або як автоперехід після відведеного для виконання завдання часу.
5. Організатори не мають права дати автоперехід швидше, ніж за вказаний у завданнях час.
6. Організатори не мають права давати підказки і надавати допомогу командам.
7. За шум штрафні 5 хвилин на завданні.
8. Виграє та команда, яка перша виконає всі завдання і складе колірне коло з кольорових аркушів паперу, які отримають на маршрутних зупинках.
Отже, перше завдання ви отримаєте зараз від мене, а далі за маршрутом.
Зупинка 1
Діти, знайдіть 7 предметів художника:
ф |
а |
р |
б |
а |
ц |
й |
т |
ь |
ц |
в |
р |
к |
і |
у |
о |
л |
і |
в |
е |
л |
а |
м |
а |
в |
ж |
ї |
з |
е |
у |
ю |
с |
і |
ф |
у |
г |
і |
л |
у |
п |
н |
д |
п |
а |
п |
н |
у |
л |
к |
е |
о |
й |
ф |
я |
і |
к |
м |
я |
г |
н |
к |
г |
в |
н |
р |
у |
р |
ж |
щ |
з |
т |
у |
м |
к |
а |
ф |
с |
к |
и |
л |
Правильні відповіді: Фарба, вугілля, олівець, малюнок, папір, гумка, пензлик.
Зупинка 2
Жанр, в якому головний герой - природа.
а) натюрморт
б) пейзаж
в) портрет
Правильна відповідь: Пейзаж походить від французького слова «місцевість», тобто природа. Жанр, в якому головний герой природа називається пейзажем.
Зупинка 3
Художник, який зображує людей.
а) анімаліст
б) пейзажист
в) портретист
Правильна відповідь: Зображення людини називається портретом, а художник, що зображає людей, називається портретистом.
Зупинка 4
Діти, знаєте, що таке анаграма? Анаграма - це слово, в якому всі букви переплуталися і стоять не на своєму місці. Наприклад, АСКРАК зрозуміле слово, але якщо ми з вами переставимо літери, то у нас вийде ФАРБА. Давайте спробуємо розгадати кілька анаграм:
ШАРКАНАД
ТЮРНАМОРТ
МОБАЛЬ
САЛТИК
СИЖИПОВЬ
КАТНАИР
ЗЕЙУМ
Зупинка 5
Всі ви бачили, як після дощу на небі з'являється веселка. У веселці сім кольорів і всі вони йдуть по порядку один за іншим. Назвіть кольори веселки по порядку. (У випадку утруднення дітям можна показати ілюстрацію із зображенням мисливця і фазана).
Правильна відповідь: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий.
Зупинка 6
Змішуванням яких двох кольорів виходить помаранчевий колір?
а) жовтий і синій
б) червоний і синій
в) червоний і жовтий
Правильна відповідь: Помаранчевий колір виходить змішанням червоного і жовтого кольорів.
Зупинка 7
Назвіть жанр, в якому написана картина Івана Івановича Шишкіна «Жито».
Правильна відповідь: Іван Іванович Шишкін - великий російський живописець-пейзажист. Головною темою в його роботах була природа. Картина «Жито» написана в жанрі пейзажу.
Назвіть жанр, в якому написана картина Валентина Олександровича Сєрова «Дівчинка з персиками».
Правильна відповідь: На картині Сєрова зображена Віра Мамонтова. Жанр образотворчого мистецтва, що зображує людей, називається портрет.
Перед вами картина Кузьми Сергійовича Петрова-Водкіна «Яблуко і виноград». Назвіть жанр.
Правильна відповідь: Картина, на якій зображені неживі предмети: фрукти, овочі, інша їжа, предмети побуту, називається натюрморт. Картина «Яблуко і виноград» є натюрмортом.
Зупинка 8
Діти, малювання, як і будь-яке інше мистецтво неможливе без фантазії. Перед вами лежать незакінчені малюнки, будь ласка, домалюйте їх.
Зупинка 9
„ Відгадай ”
Перевіримо як ви засвоїли з шкільної програми жанри мистецтва .
1. Якщо бачиш - на картині,
Намальована ріка,
Чи то іній на ялинці,
Чи хмаринка здалека,
Чи засніжена рівнина,
Чи вузький провулок наш,
То звичайно, ця картина
Називається...( пейзаж ).
2. Якщо бачиш на картині
чашку кави на столі,
чи калач на скатертині,
чи троянду в кришталі,
чи якусь красиву вазу,
чи смачний великий торт,
а хоч всі предмети зразу,
знай, це буде...( натюрморт )
3. Якщо бачиш,що з картини,
Ніби дивиться на нас
Принц в одежі старовинній,
Чи сучасний верхолаз,
Льотчик, вчений, балерина,
Так і знай, що ця картина
Називається...( портрет )
Лицарів, що у поході,
Або війни чи стихію,
Що колись була в природі,
Чи принцес і королів,
Воїнів з мечем незвичним,
Жанр цей зветься... ( історичним )
Художник все відображає,
І красу людей у праці
Він чудово розкриває.
Все, що діється довкіл,
Відтворить завжди готовий.
Ці роботи потрапляють в жанр,
Що зветься...( побутовий )
6.Ось ти бачиш на картині:
Вовк з вовчицею сидять,
Лев - цар звірів - у савані
З левенятами лежать.
Бачиш іншого ти звіра,
Що зовсім нам є незвичний,
Як назвати жанр робіт цих?
Жанр цей -...( анімалістичний ).
Зупинка 10
„Оживи картину ”
Інсценізація картин «Три богатирі» В. Васнецова
«Мисливці на привалі» - В. Перова.
«Знову двійка» - Ф. Решетніков
Зупинка 11
Та команда, яка складе перша правильно кольори в спектральному колі – переможець! Нагородження команди-переможця.
Учень.
Фарби дасть мені матуся,
Малювати я навчуся.
Намалюю рідний край –
Дім в селі, ставок і гай,
Синє небо, жовте сонце
Загляда до нас в віконце,
Чорнобривці тут на гряді,
Полуниці в палісаді,
І хліба вже чималі,
В небі линуть журавлі.
Тут і гори, і долини,
Тут річки, моря, рівнини,
Тут тварини і птахи,
Ось струмок сховавсь у мхи.
Учень.
Мати в аркуш подивилась,
Посмішка в очах з’явилась.
І сказала мати сину:
- Як люблю я Україну!
Ця країна чарівна
І єдина в нас вона.
Пісня «Художник»
Ось і завершився наш квест «У пошуках скарбів».
Я хочу подякувати всім учасникам.
До побачення! До нових зустрічей!