Що треба знати про гепатит А

Про матеріал
Гепатит А — захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту А, який передається фекально-оральним шляхом, найчастіше через брудні руки, інфіковану воду та їжу. Найпоширеніші симптоми: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Виховна година. На тему: Що треба знати про вірусний гепатит АЮрій ДЕНИСЕНКО

Номер слайду 2

Вірусний гепатит А — захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг.

Номер слайду 3

Вірус гепатиту А (ВГА) передається внаслідок уживання забруднених харчів або води. Ризик інфікування ВГA пов’язаний з відсутністю безпечної води і поганими санітарією та гігієною (наприклад, брудні руки). ВГА гине через 5 хв кип’ятіння. За кімнатної температури в сухому середовищі він зберігається протягом тижня, у воді — від 3 до 10 місяців, у випорожненнях — до 30 діб. Майже всі інфіковані повністю одужують від ВГА, однак зрідка бувають випадки, коли інфіковані помирають від блискавичної форми ВГА. Після перенесеного захворювання на ВГА формується довічний імунітет. Для профілактики інфікування ВГА існує безпечна та ефективна вакцина. Основні факти:

Номер слайду 4

вживання забрудненої води або їжі, що можуть містити фекалії інфікованих людей;недотримання особистої гігієни;у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї;деякі види сексуальних стосунків. Шляхи інфікування

Номер слайду 5

Найбільш розповсюджені симптоми ВГА:виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;підвищення температури тіла;втрата апетиту;діарея;блювота;неприємні відчуття в животі;важкість у правому підребер’ї;потемніння сечі (до кольору пива);жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) — буває у 70% дорослих людей. СимптомиІнкубаційний період ВГА (період з моменту інфікування до появи перших клінічних проявів) зазвичай триває 14–28 днів. Симптоми ВГА можуть бути як легкими, так і тяжкими.

Номер слайду 6

1. Дотримуйтеся правил особистої гігієни: мийте руки перед приготуванням та вживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.2. Пийте лише кип’ячену воду: кип’ятити слід не менше 10 хв.3. Добре мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед уживанням.4. Не займайтеся самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.5. На ринку доступні кілька ін’єкційних інактивованих вакцин проти вірусного гепатиту А. Профілактика

pptx
Додав(-ла)
Денисенко Юрій
Додано
9 листопада 2023
Переглядів
2526
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку