Мета: удосконалювати техніку читання поетичних творів ; формувати читацьку самостійність ; формувати вміння аналізувати , узагальнювати , робити висновки з прочитаного ; збагачувати словниковий запас ; вчити добирати рими ; виховувати любов до природи.
Сергій Пантюк “Перша скоромовка”, “Шпаки і сова”
Мета: удосконалювати техніку читання поетичних творів ; формувати читацьку самостійність ; формувати вміння аналізувати , узагальнювати , робити висновки з прочитаного ; збагачувати словниковий запас ; вчити добирати рими ; виховувати любов до природи.
Хід уроку
І.Організаційний момент
Встали . діти , підтягнулись ,
Одне одному всміхнулись.
Ось і все , дзвенить дзвінок ,
В гості йде до нас урок.
ІІ.Мовна розминка
1.Прочитайге приказку
чі ну со та чі
Вно па ють ви си
(Вночі панують сови та сичі.)
2.Гра “Відгадай , хто це?”
Цінь-цвірінь – …(горобчик).
Кар-кар –…(ворона).
Тук-тук –…(дятел).
Ку-ку – …(зозуля).
Пугу-пугу – …(сова).
3. Гра “ Блискавка”
Шпаки , орел , грак ,сова ,горобець
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
(Презентація)
ІV. Опрацювання скоромовки С. Пантюка “Перша скоромовка”
1.Читання скоромовки мовчки
Які слова важко прочитати?
2.Словникова робота
Сич – дрібна сова
Стріха – солом’яна покрівля
Квилять – видають жалібні звуки
3.Прочитайте скоромовку повільно , швидко й дуже швидко.
Відшукайте у скоромовці групи букв , що повторюються або близькі за звучанням.
V. Опрацювання вірша С. Пантюка “Шпаки і сова”
1.Читання вірша вчителем
Чи сподобався вам вірш?
Який настрій він у вас викликав?
2. Словникова робота
Надвечір’я – час перед вечором
Знічені – збентежені чимось
Репетувала – сильно кричала
Траєкторія – це слід, який залишає птах під час свого руху
3.Робота над аналізом вірша з елементами вибіркового читання
4.Читання вірша учнями мовчки. Гра “ Рибки ”
Фізкультхвилинка
Крильця пташки розправляють,
(Руки розвести в різні боки).
Їх до сонця підіймають.
(Руки в гору, потягнутись).
Потім можна політати
(Покрутитися, рухи руками).
І комашок поганяти.
(Вгору- вниз).
На галявину злетілись,
(Присісти).
Там зернят вони наїлись.
Потім знову полетіли,
(Рухи руками вгору та вниз).
У гніздечку хутко сіли.
(Сісти на місця).
5. Гра “ Добери риму ”
Галявини – …(гущавини)
сова – …(лісова)
крила – …(зрозуміло)
шовк – …(вовк)
шпаки – …(таки)
хутенько – …(люстерко)
знічені – …(непомічені)
6. Читання “ ланцюжком ”. Прочитайте вірш виразно.
Спробуйте передати як змінювався настрій сови за допомогою інтонації.
VІ. Підсумок уроку
А зараз перевіримо , як ви запам’ятали вірш . Розв’яжіть кросворд.
|
ш |
п |
а |
к |
и |
|
||||
|
о |
р |
е |
л |
|
|||||
|
к |
р |
и |
л |
а |
|||||
г |
р |
а |
к |
|||||||
в |
о |
в |
к |
|||||||
|
н |
а |
д |
в |
е |
ч |
і |
р |
’ |
я |
с |
о |
в |
а |
|
||||||