Розвивати мовленнєву компетентність шляхом використання набутих знань з рідної мови; виховувати культуру мовлення, повагу до влучного та образного слова.
Мета: розвивати мовленнєву компетентність шляхом використання набутих знань з рідної мови; виховувати культуру мовлення, повагу до влучного та образного слова.
Номер слайду 3
Епіграф Не бійтесь заглядати у словник: Це пишний яр, а не сумне провалля, Збирайте, як розумний садівник, Достиглий овоч у Грінченка й Даля. Не майте гніву до моїх порад І не лінуйтесь доглядать свій сад. М.Рильський
Номер слайду 4
Мова-це показник культури людини.Недаремно кажуть:”Заговори,щоб я тебе побачив”.На жаль, сьогодні небагато людей,які володіють досконало рідною мовою.Причиною цієї прикрості є,насамперед,те,що в результаті злиття української і російської мов,утворився так званий “суржик”,який є небезпечний і шкідливий,оскільки засмічує нашу мову.
Номер слайду 5
Навіть ті,хто на уроках досить вправно спілкується рідною мовою,після уроків вживають українсько-російську суміш.Крім того в мову вкрадаються так звані “сучасні”вислови,які є вульгарними і ведуть до деградації особистості. Слово “класно”,”кльово”,”балдьож”і подібні можуть свідчити тільки про духовну убогість мовця. М.Рильський закликав:”Пильно і ненастанно політь бур’ян”.А “бур’яну”ж у нашій мові так багато!
Номер слайду 6
Так часто ми чуємо вирази типу “построїли дом”, “музикальна школа”, “бувші учні”, “сама краща дівчина”,”відкрийте вікно”. Треба докласти всіх зусиль,щоб позбутися звички говорити “по-простому”.Говорити слід правильно, бо перед нами відповідальне завдання:взяти все краще з надбання наших предків,сконцентрувати весь розум і духовний потенціал нації,щоб відродилася Україна,щоб усміхнулася доля нашого народу.