Підібрані завдання допоможуть створити умови для успішного засвоєння складу числа 7 через включення дітей у навчальне дослідження; навчатимуть послідовно називати дні тижня; формуватимуть поняття «раніше», «пізніше», «завтра», « післязавтра», «вчора», « позавчора», «перед», «після», «між»; вправи направлені на розвиток уваги, пам'яті, мислення, мовлення, комунікативних відносин; на виховання почуття співпереживання, доброти, уважності, бережного ставлення до кожної хвилини свого життя.
Тема. Склад числа 7. Дні тижня. Кількісна і порядкова лічба. Складання
прикладів на додавання. Написання цифр.
Мета: створити умови для успішного засвоєння складу числа 7 через
включення дітей у навчальне дослідження; вчити послідовно
називати дні тижня; формування поняття « раніше»,
«пізніше», «завтра», « післязавтра», «вчора», « позавчора», «перед»,
«після», «між»;
розвивати увагу, пам’ять, мислення, мовлення, комунікативні
відносини;
виховувати почуття співпереживання, доброти, уважності, бережного
ставлення до кожної хвилини життя.
Обладнання: малюнки паровозу і семи вагончиків зі скороченим написом на
них назв днів тижня, картки із назвами днів тижня,
індивідуальний роздатковий матеріал.
Хід заняття
І Організаційний момент
ІІ Актуалізація знань
На чому будемо подорожувати дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку.
Не ящірка і не гадюка,
Оця штука, котра стука,
Є і хвіст, і голова,
А не скажеш, що жива. ( Поїзд)
Пн Вт Ср Чт Пн Сб Нд
Зараз ви отримаєте малюнки паровоза і вагончиків. На вагончиках скорочено написані дні тижня, зазичай їх позначають двома буквами на календарях: ПН – понеділок, ВТ – вівторок, СР – середа, ЧТ – четвер, ПН – п’ятниця, СБ - субота, НД – неділя.
Я прошу підійти до мене учня, у якого малюнок паровоза, на якому написано «ТИЖДЕНЬ». Коли учень скаже: « Тиждень, шикуйсь!», діти, у яких в руках малюнки вагончиків, повинні стати у порядку розміщення днів тижня.( Гра повторюється декілька разів).
Після гри поїзд прикріплюється на дошку.
У кожному вагончику ми знайдемо завдання.
Першим буде понеділок.
( Понеділок)
Це вівторок до нас прийшов!
10, 9, …, …., 6, ….,…, 3, …, …
1, …,…, 4, 5, …, …, …, …, 10
… 4 …, … 9 …, … 7 …, … 3 …, … 10 …
« Я – п’ятірка. У натуральному ряді чисел займаю п’яту позицію. Я непарне число. Мої сусіди – чотири і шість. Попереднє число – 4, наступне – 6. Мене можуть утворити числа 1 і 4, 2 і 3, 4 і 1, 3 і 2.
Молодці!
Третій день - середа
Вам треба підсадити пасажира у купе поїзда.
Що ми з вами повторили? ( Склад чисел 3,4,5,6,7)
А чи знайомилися ми з вами зі складом числа 7? ( Ні)
Сьогодні це і буде нашим відкриттям.
Але перед цим давайте зробимо руханку
"Дні тижня" - розвиваючі пісні для дітей українською мовою!
Цей день четвергом зовуть!
А четвер не звик лінуватися і теж підготував нам завдання.
Нам разом треба розмістити пасажирів так, щоб у кожному вагоні їх число було 7
П’ятий п’ятниця завжди!
Перед вами на партах лежать яблука. Скільки їх? ( 7).
Якого вони кольору? ( Червоного)
Переверніть картинку. Якого кольору яблуко? ( Жовтого)
Скільки їх ( 1 )
Який математичний вираз можна записати? ( 1 + 6 = 7)
Переверніть ще одну картинку. Якого кольору яблуко?
( Жовтого)
Скільки тепер жовтих яблук? (2)
Який математичний вираз можна записати? ( 2 + 5 = 7)
( Вчитель записує вирази на дошці, а діти у зошиті)
( Далі аналогічно)
3 + 4 = 7
4 + 3 = 7
5 + 2 = 7
6 + 1 = 7
Діти, чи справилися ми з поставленим завданням? ( Так, ми знайшли способи складу числа 7)
Молодці!
Цей день завжди субота!
Субота теж для вас підготувала цікаві завдання
1 2 3 4 5 6 7
СР ВТ ПН НД СБ ПТ ЧТ
Понеділок, наче тато,
В нього різних справ багато,
Та доньки його й синки
Помагають залюбки.
Ось Вівторок – старший син.
Дуже працьовитий він.
З батьком в злагоді і згоді
І на полі, й на городі.
Середа, весела й мила,
Все попрала, все помила
І розвісила сушитись,
Щоб набралось сонця й вітру.
Син Четвер теж не ледачий,
Дуже спритний, роботящий.
З молотком він у дворі
Від зорі і до зорі.
П’ятниця біжить в садок
До малини, до грушок,
Повний кошик назбирає,
Всю родину пригощає.
А субота куховарить,
І насмажить, і напарить,
Борщ, оладки, пампушки,
Із повидлом пиріжки.
А Неділя, наче мати,
Просить всіх відпочивати,
Приголубить, заспіває,
Гарну казку почитає.
Понеділок, наче …
Ось Вівторок – старший …
Середа, весела й …
… Четвер теж не ледачий
П’ятниця біжить в …
А Субота ….
А Неділя, наче …
Перегляд мультфільму « Дні тижня»
Це неділя – відпочиваєм!
У конверті я знайшла завдання від Неділі. Вона пропонує нам пограти.
Діти стають у коло і отримують картку із назвою днів тижня. Потім вони повинні об’єднатися у групи по 7 чоловік таким чином, щоб слова у групах не повторювалися.
А тепер, діти, станьте у своїх групах по порядку днів тижня. Називаємо разом дні тижня. ( Діти хором повторюють по порядку дні тижня)
Зараз ми станемо в одне коло таким чином, щоб один тиждень змінював інший.
Молодці! Тепер ви знаєте, що у реальному світі час не зупиняється ніколи, він рухається постійно: доба за добою, тижні за тижнями, дні за днями. І нам з вами треба навчитися не втрачати жодної хвилини у цьому стрімкому русі часу.
ІV Рефлексія
Діти, закрийте очі і уявіть себе одним із днів тижня. Опишіть себе починаючи словами « Я ……»
V Підсумок заняття
Що сьогодні вивчили на уроці? ( Склад числа 7. Назви днів тижня).
Скільки ж днів в одному тижні? А чого ще може бути 7? ( 7 кольорів веселки. 7 чудес світу).
Наше заняття закінчилось. Виберіть, будь ласка, смайлик настрою, який залишився у вас після зустрічі і коментуючи прикріпіть його до вагончика із завданням, яке вам найбільше сподобалося виконувати.
До нових зустрічей!