Урок математики в 2- му класі спрямований на ознайомлення учнів з таблицею множення числа 3 та її практичним застосуванням; формування умінь знаходити значення виразів на дії різного ступеня та розв'язувати задачі.
Тема: Складання таблиці множення числа 3. Знаходження
значень виразів на дії різного ступеня.
Мета: Ознайомити учнів з таблицею множення числа 3 та її
практичним застосуванням; формувати уміння
знаходити значення виразів на дії різного ступеня,
розв’язувати задачі.
Обладнання: таблиця усних обчислень; таблиця множення
числа 3; скорочений запис задачі; “заморочки з
бочки”; предметні малюнки.
Хід уроку
I. Організаційна частина.
II. Повторення вивченого матеріалу.
1. Гра “Телефон”
Учень називає приклад на множення числа 2, другий учень називає результат, третій-приклад на ділення…
2. Гра “Хто швидше”
Картки отримує кожен ряд. Учень розв’язує по одному прикладу і передає іншому. Останній передає вчителеві.
3. Гра “Жонглер”
На дошці малюнок жонглера який підкидає м’ячики, на яких записані уже розв’язані приклади. Діти перевіряють відповіді і зясовують, які м’ячики впали на підлогу.
4. Робота в групах.
Гра “Заморочки з бочки”
Кожна група вибирає картку із запитанням і готує відповідь за 10 секунд.
Завдання:
- Скільки разом крил у 8 гусей і горобця ?
- Скільки жуків мають 14 вусиків?
- У хокей грають 5 гравців і 1 воротар. Скільки рукавиць у хокеїстів?
- 6 козликів б’ються ріжками. Скільки ріжків у цих забіяк?
- Скільки разом ніг у 7 страусів і 1 кенгуру?
- 10 вушок лисенят слухають маму. Скільки дітей у лисиці?
III.Вивчення нового матеріалу.
а) Обчислити додаванням. Скласти приклад на множення.
2+2+2+2 3+3+3
б) Прочитати приклад: 3 6 = 18
- Що показує другий множник ?
- Як перевірити відповідь ?
2. Складання таблиці множення числа 3.
3. Первинне закріплення.
а) Прочитайте таблицю множення числа 3, користуючись таким записом :
3 2 3 4 5 6 7 8 9
б) Гра “Найкращий фотограф”.
Учасники гри стараються швидко і правильно відтворити таблицю множення числа 3 на дошці.
в) Користуючись таблицею множення числа 3, розв’язати приклади № 702, задачу №701.
IV. Фізкультхвилинка.
V. Закріплення вивченого.
1. Робота над задачею №703.
На дошці скорочений запис задачі.
Було - ?
Витратили – 6с., по 3 м.
Залишилося – 9 м.
Учні вивчають задачу, розглядають скорочений запис , читають розв’язання задачі за підручником.
2.Самостійна робота .
Виконання завдання №704 з взаємоперевіркою.
3.Цікаві задачі.
- 7 триголових драконів купили краватки для кожної голови, але 5 краваток загубилося. Скільки краваток залишилося?
- В гаю 6 зайчиків сиділи,
З апетитом моркву їли,
Всі по 3, як один.
Скільки з’їли всіх морквин? (18)
IV.Підсумок уроку.
Домашнє завдання: №705, 706, вивчити таблицю множення числа 3.