Урок математики пропонується для вчителів початкових класів. Під час проведення уроку повторюються і узагальнюються знання учнів, які вони отримали раніше. Елементи гри, які використовуються на уроці, викликають в учнів позитивні емоції. Цікаві завдання сприяють розвитку пізнавальної діяльності, підвищують увагу й працездатність.
Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числа 2. Задачі на дві дії різного ступеня.
Мета. Повторити і закріпити табличне множення числа 2; формувати навички розв’язування прикладів і задач, які включають дії різного ступеня; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, математичну мову; виховувати інтерес до математики.
Обладнання. Картки для індивідуальної роботи, схеми задач, дидактичний матеріал до усної лічби, віяла цифр, картки для самостійної роботи в парах.
Хід уроку
Організація класу
Учитель. Встаньте, діти, поверніться,
Гостям нашим усміхніться
Привітайтеся чемненько
І сідайте всі рівненько.
- Починаємо урок математики.
Учитель. – Наш девіз:
Думаємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Рахуємо – точно!
Пишемо – красиво!
Закріплення матеріалу
1.Повідомлення теми і мети.
( Декілька учнів працюють з картками).
Картка № 1
Задача
В одному пакеті 2 кг пшона.
Скільки кг пшона в 3 таких пакетах?
Приклади
2 • 2 + 3 2 • 7 - 5
2 • 4 + 6 2 • 9 - 4
Картка № 2
Задача
У трьох вазах по 2 груші.
Скільки всього груш?
Приклади
2 • 5 + 4 2 • 8 - 9
2 • 6 + 9 2 • 9 – 3
Картка № 3
Порівняти
2 + 2 + 2 2 • 2
2 • 4 2 + 2 + 2 + 2
2 • 5 2 • 6
Вставити числа
• 3 = 6 2 • = 14
2 • = 10 • 8 = 16
2.Усна лічба
1) На таблиці зображені геометричні фігури з числами.
-Що це за числа?
- Пропишемо цифру 2, яка позначає число 2.
( Діти прописують цифру 2, дивлячись на таблицю цифр).
2) Гра « Комп’ютер»
3) Гра « Математичне дерево»
2• 2• 3
9 4 7
6 8 4 2
( Двоє учнів працюють біля магнітної дошки)
4) Математичний диктант з віялами цифр.
• Чому дорівнює добуток 2 і 3 ?
• 1 – й множник – 2, 2 – й множник – 7, чому дорівнює добуток?
• На яке число треба помножити 2, щоб отримати 10?
• Я задумала число, помножила його на 2 і отримала 4. Яке число я задумала?
• На яке число треба помножити 2, щоб отримати 14?
( Перевіряються відповіді тих учнів, які працювали біля магнітної дошки).
5) Задачі – вірші
Дві лисички, дві сестрички
Заплели по дві косички
Скільки разом у лисичок
Є заплетених косичок? (4)
Біля ґанку – дві Тетянки,
Біля тину – дві Христини,
Біля річки – дві Марічки,
А на лузі – дві Ганнусі
Тих дівчаток так багато!
Порахуйте їх малята! ( 8)
3.Робота над задачами а)( На набірному полотні демонстраційний матеріал: тарілки з яблуками).
Діти складають задачу. ( В одній тарілці 2 яблука. Скільки яблук у трьох тарілках?)
(Розбір задачі).
- Давайте ускладнимо задачу.
Діти складають задачу. (На трьох тарілках по 2 яблука, а на одній тарілці 3 груші. Скільки всього яблук і груш?)
( Проводиться повний аналіз задачі).
б)Робота над задачею з підручника № 439
Діти самостійно читають задачу. Потім один учень читає вголос. Розбір задачі проводить учень. Один учень розв’язує біля дошки, всі інші самостійно.
1 п. – 2 кг 7 п. - ? |
Перевірка: діти звіряються з дошкою, один учень коментує розв’язання і відповідь.
в) Задача № 440 ( сам. роб.)
Фізкультхвилинка
Ми з – за парт мерщій встаєм
Лінькам волі не даєм,
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки.
Думки наші прилетіли,
Ми за парти тихо сіли.
г) Скласти задачу за малюнком.
( На майданчику 5 двоколісних велосипедів і один триколісний. Скільки всього коліс у цих велосипедів?)
( На дошці записані вирази до цієї задачі).
2 • 5 2 • 5 + 3 2+ 5 – 3 ( 2 + 5 ) + 3
4. Робота над прикладами з підручника № 438
( Діти самостійно розв’язують приклади).
На дошці записані відповіді: 15; 24; 18; 9; 34; 26
(Проводиться самоперевірка за допомогою сигналів).
Гра « Склади приклади»
( Діти працюють в парах. На партах картки з позначками. Учні повинні розшифрувати позначки, скласти і розв’язати приклади. Кожен ряд отримує свої приклади)
• +
• -
• +
2 - й ряд (синій колір)
• +
• +
• -
3 - й ряд (жовтий колір)
• -
• +
• +
Позначки:
0 - 3 -
1 - 4 -
2 - 5 -
6 - 8 -
7 - 9 -
( Учні самостійно працюють. Пара, яка виконала завдання, показує готовність - рука до руки).
Перевірка : 1- й ряд – перевіряють мовчки ( вчитель показує відповіді);
2 – й ряд – читає один учень, інші повторюють хором;
3 – й ряд – читають повністю приклади, відповіді показують сигналами).
Підсумок уроку
Учитель: Що ми повторили на уроці математики?
Що вам сподобалось?
Учитель: Хто сказав, що математика – це нудна наука?
Діти: Математика – цікава і весела штука!
Учитель: Дякую, діти! На цьому наш урок закінчено.