Розробка уроку з математики 2 клас "ЗАКРІПЛЕННЯ ВІДНІМАННЯ ОДНОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ СКЛАДЕНИХ ЗАДАЧ ЗА КОРОТКИМ ЗАПИСОМ"
На році використовується освітня платформа Вчи.ком.юа.
Представлені технології розвитку критичного мислення.
УРОК 43. ЗАКРІПЛЕННЯ ВІДНІМАННЯ ОДНОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ СКЛАДЕНИХ ЗАДАЧ ЗА КОРОТКИМ ЗАПИСОМ.
Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів, уміння порівнювати числа; складати задачі за коротким записом; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати у дітей відчуття колективізму, взаємодопомоги, відповідальності.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання (с. 61, завдання 335.)
Завдання 335
- Розкажіть складену задачу та її розв’язок.
2.Доповни до круглого числа (НЛО. Круглі числа)
Вчи.ком. юа 1, 2 група
3. Доповни числа до 100 (НЛО. 100)
Вчи.ком. юа 3, 4 ,5 група
4. Хвилинка каліграфії (с. 61)
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені прийоми обчислень, будемо розв’язувати скадені задачі.
Технологія «Дерево рішень»
Проблема: Рішення( щоб знати ) :
Удосконалити вміння вивчених прийомів обчислень як виконувати віднімання виду 40-8
як виконувати віднімання виду 45-7
як розв’язувати складену задачу
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 61–62)
Завдання 337. 4 група
Учні виконують завдання біля дошки
(76-20)+6 =62 (37-21)-4=20
76- (20+6)= 50 37- (21-4)= 12
Завдання 338 3 група
Учні пояснюють, як закінчити обчислення, працюючи у зошитах.
Завдання 339 5 група
Учні «ланцюжком» розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.
Завдання 340 2 група
Після складання плану розв’язання учні записують розв’язання самостійно.
Завдання 340 1 група
Після колективного ознайомлення зі змістом задачі сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити.
V. Узагальнення й систематизація знань 2 група
Накресліть прямокутник зі сторонами 2 см і 4 см. Знайдіть його периметр.
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
Технологія «Дерево рішень»
— Чого навчалися на уроці?
— З якими прийомами обчислень ознайомилися?
VII. Домашнє завдання
С. 61, завдання 341; 342.