Складне речення та його ознаки
Мета: формувати ключові компетентності: спілкуватися рідною мовою, висловлювати думки;
- формувати активну громадянську позицію; комунікативну та інформаційно-цифрову компетентність: структурувати дані, генерувати нові ідеї;
- формувати в учнів навички практичного застосування теоретичних знань, набутих на уроках;
- збагачувати словниковий запас учнів.
Цілі уроку
Повторити: відомості про складне речення.
Визначати: види складних речень, види зв’язку між частинам складних речень.
Розрізняти: прості та складні речення.
Використовувати: складні речення у власному мовленні.
Тип: комбінований (за С. В. Івановим).
Обладнання: комп’ютер, підручник: Авраменко О.М -Українська мова. Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Грамота 2017.
Ресурси:
- релаксаційна хвилинка «Асоціативне есе»
- прийом «Цілепокладання».
- Творча робота «Якби ви були…» (https://wordwall.net/resource/)
- Гра «Перший мільйон» для актуалізації набутих знань з попереднього уроку.
- робота в групах (А).
XMind —складання ментальної карти «Путівник уроку».
Методи і прийоми: чат-бот «Мій настрій», вправа «Формула уроку», чат- бесіда, сенкан, асоціативне гроно, прийом «Цілепокладання», гра «Перший мільйон», емодзі-диктант, робота в групах, програмовий диктант, творча майстерня «Якби ви були…», лексичний калейдоскоп, релаксаційна хвилинка «Асоціативне есе», робота з підручником, рефлексія «Три «м» + «д».
Перебіг уроку
І. Вступна частина
1. Організаційний момент:
1) ознайомлення з «Путівником уроку».
2) чат-бот «Мій настрій» - визначити один із кольорів, написати до чату
- жовтий = упевнений;
- зелений = спокійний;
- синій = сумний;
- червоний = тривожний
2. Вправа «Формула уроку»:
- обрати формулу уроку з трьох літер: О – У - С – Р – З
О = організованість
У = увага
С= спілкування
Р = робота
З = знання
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-Діалог «Зустріч двох подруг»
- визначення тематики уроку.
2. Складання асоціативного грона «Доброчесність».
3. Випереджальне завдання «Сенкан «Академічна доброчесність»
- визначити, яким реченням є 4 рядочок?
ІІІ. Відтворення опорних знань
- Прийом «Цілепокладання»
- Повторення теоретичний знань
- під звуки музики дощу скласти асоціації-речення (складні)
ІУ. Коригування опорних знань.
Долоня = просте речення.
Серце = складне речення.
На жаль, проблема академічної не доброчесності є актуальною.
Відомо, що в сучасному світі важливо бути освіченою людиною
Сутність поняття «академічна доброчесність» розкривається за допомогою таких слів: чесність, справедливість, відповідальність.
Таким чином, проблема академічної доброчесності є досить важливою.
Упровадження принципів академічної доброчесності потребує спеціальної
роботи, але принесе значну користь для суспільства.
- До світлин скласти різні види складних речень, пояснити вид речення.
1= складносурядне речення
2 = складнопідрядне речення
3 = безсполучникове
Академічна доброчесність – це сукупність принципів та правил, якими повинні користуватися учасники освітнього процесу під час навчання.
Молодь – це майбутнє країни, саме в умовах дотримання академічної доброчесності вона буде почуватися більш комфортно
Академічна доброчесність – це дуже важлива якість для людини, що пише есе на творчі теми.
Списавши раз, два, три, усе одно боятимешся, і звичайно мучитиме страх і совість.
Я хочу, щоб усі люди уміли приймати свої помилки і були чесними перед собою.
Академічна нечесність не є новим явищем, вона існувала завжди.
Код - 2, 3, 2, 1, 2, 3.
Група А (до 9 б) – виконати тести в системі Naurok.
Група Б (до 11 б) - Лабораторія синтаксичного конструювання:
Поєднайте два простих речення у складне за допомогою сполучників сурядності, підрядності, інтонації.
Ліна Костенко — яскрава зірка на небосхилі української поезії. Вона утверджує благородство вищих мистецьких принципів.
*Супербал – Синтаксичний розбір речення.
Люди бажають отримати високу оцінку, але , на жаль вони використовують роботи й думки інших .
У. Підсумково - оцінюючий етап уроку.
1. Перевірка роботи в групах.
- Назвіть три моменти, що у вас вийшли добре в процесі уроку, одну дію, що покращить вашу роботу на наступному уроці.
3. Чат-бесіда
- Написати до чату кількість отриманих балів-позначок.
УІ. Домашнє завдання.
Написати есе «Моя академічна доброчесність», викристовуючи складні речення.