Тема. Складнопідрядні речення з підрядними умови, допустовими. Добір та обговорення питань, виражених складнопідрядними реченнями для проведення в школі анкетування «Як ти ставишся до дистанційної освіти».
Мета:
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Обладнання: підручник.
Перебіг уроку
І. Підготовка до сприймання нового матеріалу.
Перегляд відеороліка
МОН України активно впроваджує дистанційне навчання, а чи готова молодь до таких змін?
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання. Слайд 1,2,3
ІІІ Актуалізація опорних знань Слайд 4
ІV. Вивчення нового матеріалу. Слайд 5
4.1. Пояснення вчителя. Слайд 6,7
4.2 Робота з підручником. Впр. 210 (усно)
- укажіть номери речень з СПР умови
4.3. Пояснення вчителя Слайд 8,9
4.4. Робота з підручником. Впр. 220 (письмово)
- кожна група утворює по одному СПР допустове
V. Виконання вправ на закріплення.
5.1. Перебудуйте речення, замінивши дієприслівниковий зворот на підрядне речення умови. Слайд 10
5.2. Складання речень за схемою (СПР допустові) Слайд 11
Для успішного навчання потрібно організувати себе та поставити мету, і йти до неї щоденно . Висловіть, будь ласка, свою думку стосовно того, що вказує на умову, незважаючи на яку або всупереч якій учень здійснює задумане. Дія в підрядній частині відповідає на питання незважаючи на що?Запишіть її. Схема на слайді ва допоможе правильно побудувати речення.
VІ. Систематизація й узагальнення нових знань і вмінь
6.1. Крок до ЗНО Слайд 12
6.2. Спишіть, розставляючи розділові знаки. Виконати синтаксичний розбір Слайд 13,14
6.3. Складання анкети Слайд 15,16,17
Ми складаємо шаблон анкети, використовуючи який, зробимо справжню.
VІІ. Підбиття підсумків уроку.
Учні підсумовують роботу, коментують виконання поставленої мети на початку уроку Слайд 18
VІІ Домашнє завдання Слайд 19