Слова-назви предметів. Хто?Що? 2 клас

Про матеріал

Матеріал містить в собі план-конспект до відкритого уроку з української мови для учнів 2 класу на тему: "Слова-назви предметів. Хто? Що?." розроблений для дітей, які навчаються за Типовою освітньою програмою під керівництвом Шияна Р. Б.,відповідно до підруч. для 2 кл. закл. загал.серед. освіти (у 2-х-ч) : Ч. 1/ І. О. Большакова, М. С. Пристінською .

Перегляд файлу

План-конспект відкритого уроку української мови та читання,

проведеного в 2-В класі

Тема: Слова-назви предметів. Хто? Що?

Мета: Дати учням уявлення про слова – назви предметів (іменники). Вчити розрізняти і знаходити слова, які відповідають на запитання хто? що? Формувати поняття предметності. Збагачувати словниковий запас слів, розвивати вміння застосовувати набуті знання, виховувати любов до природи, спостережливість.

Обладнання:  мультимедійний комплект, цеглинки Лего, індивідуальні картки.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

  1. Організаційний момент

1) Вправа «Чи все взяли на урок?»

Голова – щоб думати

Очі – щоб бачити.

Вуха – щоб чути.

Руки – щоб працювати.

Серце – щоб відчувати.

  1. Мотивація навчальної діяльності

1)Робота над загадками.

  • Він скрізь, і в полі, і в саду,

А в дім не попаде.

І я тоді із дому йду,

Коли вже він не йде.

  • Уночі літає,

Вдень відпочиває.

Має круглі очі,

Бачить серед ночі.

  • Сонечко в траві зійшло,

Усміхнулось, розцвіло.

2)Каліграфічна хвилинка.

-         Чи в правильній послідовності записані слова?

  1. Актуалізація опорних знань

Dandelion Flowers Isolated On White Background Stock Photo, Picture And  Royalty Free Image. Image 34951290.Навчально-методичний матеріал з теми "Явища природи. Дощ." | Smurfs, Art,  Artsy- Що об’єднує ці слова?

- Діти, назвіть що це? (морозиво, машина, листок, олівець)

Усі ці слова – це предмети. Кожен з них має свою назву. До них ми можемо поставити питання «що?»

- Діти, назвіть хто це? (риба, лікар, кіт, дівчинка)

Усі ці слова – назви предметів. Кожен предмет має свою назву. Усі ці слова відповідають на питання «хто?».

  1. Повідомлення теми та мети уроку

-         Дізнаємося, що спільного між цими словами.

-         На які питання вони відповідають та що означають.

  1. Вивчення нового матеріалу

1.Робота з підручником (с.12)

Слова — назви предметів — це іменники. Слово іменник утворене від слова ім’я. Кожний предмет чи явище має своє ім’я, тобто свою назву.

2.Робота в підручнику с.12 впр.1

- Що зображено на малюнках?

- Назви одним словом.

- Назви тих, хто користується цими предметами.-

- Доведи, що це іменники. Запиши за абеткою (ведмедик, кубики, лялька, машинка)

3.Робота над правилом.

   Слова — назви людей  і тварин  відповідають на питання хто? Слова — назви інших предметів  відповідають на питання що?

   Працюємо над визначенням, досліджуємо мовні явища.

   Розподіляємо слова на групи за питаннями.

4. Гра «Істота (хто?) /неістота (що?)

- Якщо це істота i відповідає на питання (хто?) підіймаєте зелену цеглинку лего, а якщо неістота та відповідає на питання (що?) червону цеглинку.

Сонце

Люди

Мураха

Ліс

Дерево

Лісник

Лис

Вода

Рік 

5. Сортуємо у будиночки.

Polka Dot Umbrella Clipart Free PNG Image|Illustoon

 

6.Фізкультхвилинка.

  1. Закріплення вивченого матеріалу

1.Робота з індивідуальними картками

Напиши слова, яких бракує.

2.Інтерактивна вправа.

  1. Підсумок уроку
  1. Вправа «Незакінчені речення»
  2. Вправа «Світлофор настрою».

Vector illustration of facial expressions - smiley icon set ...

 

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
27 січня
Переглядів
182
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку