УРОК № 1
Тема. Слова, що називають ознаки предметів. Роль пркметника (без уживання терміна) у мовленні. Вимов й правопис слова ознака.
Мета: ознайомити учнів зі словами – ознаками предметів;
Формувати вміння ставити запитання до назв ознак предметів; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати старанність, уважність.
Обладнання: предметні малюнки перцю, кавуна, тигра.
ХIД УРОКУ
1. Організаційний момент
2. Перевірка домашнього завдання
3. Скоромовка
Робота над вивченням нового матеріалу
- Чи можете відгадати хоч одну? А чому ні?
- Можете відразу сказати, яких саме слів не вистачає?
- Якщо я скажу вам відгадку першої загадки, чи зможете ви її відновити? Погляньте на цей малюнок і скажіть, які слова треба вставити.
( Червоний, гіркий)
- Що вони називають? (Колір, смак)
Аналогічно діти поновлюють загадку про кавун.
- Яких слів не вистачало? Що вони означають? ( Форму, колір, смак)
- Як ми говоримо про такі слова? ( Це прикмети предмета, за якими
його можна впізнати.)
Третю загадку за браком часу можна опрацювати на етапі закріплення вивченого матеріалу.
2. Повідомлення теми й мети уроку
- Сьогодні ми будемо знаходити слова – прикмети предмета, або, як їх ще називають, - ознаки. Також з'ясуємо, на які питання відповідають ці слова ознаки. Будьте старанними й уважними, і ви дізнаєтеся багато цікавого.
3. Колективна робота
- Розгляньте малюнки. Назвіть предмети та їх ознаки за кольором.
- Запишіть за зразком.
- Прочитайте слово в рамці. Що воно означає?
- Так, воно називає колір, смак, розмір, форму, матеріал, характер предмета.
4. Фізкультхвилинка
5. Самостійна робота
- Назвіть зображені предмети та їх ознаки за матеріалом, з якого вони виготовлені. Запишіть за зразком.
- Прочитайте правило на с. 117 і запам'ятайте його. Наведіть приклади.
Закріплення вивченого матеріалу
1. Коментоване письмо
- Прочитайте, дайте відповіді на питання: що це?
- Запишіть перші два речення. Підкресліть назви ознак хвилястою лінією. Усно поставте до них питання.
2. Відтворення третьої загадки, записаної на дошці
3. Самостійна робота із взаємоперевіркою
- Запишіть які предмети за смаком.
- Складіть і запишіть речення за схемою.
[____________, а _____ _____.
Підсумок уроку
- Що таке ознаки предмета? (Колір, смак, розмір, матеріал, форма,
характер) Наведіть приклади.
- На які питання відповідають слова, що називають ознаки предметів?
Домашнє завдання
УРОК № 1
Тема. Слова, що називають ознаки предметів. Роль пркметника (без уживання терміна) у мовленні. Вимов й правопис слова ознака.
Мета: ознайомити учнів зі словами – ознаками предметів;
Формувати вміння ставити запитання до назв ознак предметів; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати старанність, уважність.
Обладнання: предметні малюнки перцю, кавуна, тигра.
ХIД УРОКУ
1. Організаційний момент
2. Перевірка домашнього завдання
3. Скоромовка
Робота над вивченням нового матеріалу
- Чи можете відгадати хоч одну? А чому ні?
- Можете відразу сказати, яких саме слів не вистачає?
- Якщо я скажу вам відгадку першої загадки, чи зможете ви її відновити? Погляньте на цей малюнок і скажіть, які слова треба вставити.
( Червоний, гіркий)
- Що вони називають? (Колір, смак)
Аналогічно діти поновлюють загадку про кавун.
- Яких слів не вистачало? Що вони означають? ( Форму, колір, смак)
- Як ми говоримо про такі слова? ( Це прикмети предмета, за якими
його можна впізнати.)
Третю загадку за браком часу можна опрацювати на етапі закріплення вивченого матеріалу.
2. Повідомлення теми й мети уроку
- Сьогодні ми будемо знаходити слова – прикмети предмета, або, як їх ще називають, - ознаки. Також з’ясуємо, на які питання відповідають ці слова ознаки. Будьте старанними й уважними, і ви дізнаєтеся багато цікавого.
3. Колективна робота
- Розгляньте малюнки. Назвіть предмети та їх ознаки за кольором.
- Запишіть за зразком.
- Прочитайте слово в рамці. Що воно означає?
- Так, воно називає колір, смак, розмір, форму, матеріал, характер предмета.
4. Фізкультхвилинка
5. Самостійна робота
- Назвіть зображені предмети та їх ознаки за матеріалом, з якого вони виготовлені. Запишіть за зразком.
- Прочитайте правило на с. 117 і запам’ятайте його. Наведіть приклади.
Закріплення вивченого матеріалу
1. Коментоване письмо
- Прочитайте, дайте відповіді на питання: що це?
- Запишіть перші два речення. Підкресліть назви ознак хвилястою лінією. Усно поставте до них питання.
2. Відтворення третьої загадки, записаної на дошці
3. Самостійна робота із взаємоперевіркою
- Запишіть які предмети за смаком.
- Складіть і запишіть речення за схемою.
[____________, а _____ _____.
Підсумок уроку
- Що таке ознаки предмета? (Колір, смак, розмір, матеріал, форма,
характер) Наведіть приклади.
- На які питання відповідають слова, що називають ознаки предметів?
Домашнє завдання