Розробка уроку для другого класу .Матеріал та завдання відповідають віковим особливостям учнів .Завдання та матеріал уроку несуть ігровий характер .
Конспект уроку з української мови для 2 класу
Тема: Слова які називають ознаки предметів (прикметники).
Мета : Ознайомити учнів з лексичним значенням слів , які називають ознаки предметів ; формувати вміння ставити запитання до даних слів в однині та множині ( без вживання термінів) у середовищі назв ознак ; удосконалювати навички літературної вимови слів ; збагачувати словниковий запас учнів ; розвивати увагу і спостережливість ; виховувати бажання працювати , бережне ставлення до тварин, любов до природи .
Обладнання : малюнки звірів ,предметів ,м’ячик
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
I Організація класу до уроку. Активізація опорної діяльності учнів.
1. Привітання і організація класу
Продзвенів дзвінок ,
Починається урок .
Працюватимем старанно ,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі
Діти просто молодці.
2. Слово вчителя :
Загадка .
Вона руденька ще й хитренька
Не велика й не маленька
Вона вовчику сестричка ,
А зовуть її …… ЛИСИЧКА
При долині кози пасла ,
Горщик масла , миску сира –
Вареників наварила , Та всіх в гості запросила .
3. Відгадування загадок
Я старенький боягуз ,
Всіх на світі я боюсь .
В полі , в лісі навкруги
Скрізь у мене вороги .
Часом лізу я у шкоду ,
Їм капусту на городах ,
Моркву їм і буряки
Відгадайте хто такий? (Зайчик )
Учитель вивішує малюнок зайця, після того як діти відгадали .
По деревах жваво скаче ,
І малятам на потіху
Просто з рук бере горіхи !(Білка)
Та голок в мене доволі (Їжак)
Сама як – калиточка ,
А очі як сімячко.
Любить дуже ніч і тишу
Ця маленька , сіра…. (Миша)
Учитель вивішує малюнки білки , їжака та миші ,після того як діти відгадали.
I I Вивчення нового матеріалу .
1.Підготовча робота .
- Ці звірята підготували для Лисички подарунки .Давайте визначимо , хто з них який подарунок підготував.
(На дошці малюнки моркви ,яблука , горіха, квіточки)
- Давайте опишемо ці предмети за кольором , формою ,смаком.
Морква -…. ( продовгувата , смачна , морквяного кольору , соковита)
Яблуко -….( кругле, червоне , смачне , солодке , соковите )
Горіх -…….( міцний ,круглий ,, коричневий , смачний)
Квітка -…..( гарна , червона ,маленька, запашна , чарівна)
2.Повторення вивченого .
- Ми з вами розглянули предмети , давайте пригадаємо , а що за слова означають назву предметів ?
Коли до слів ставимо питання хто ?
Коли до слів ставимо питання що?
3. Вивчення нового матеріалу .
- Рзглядаючи предмет- подарунки ми описали їх за формою ,смаком , кольором. Слова круглий, солодкий , маленький та ін.. допомогли нам охарактеризувати ці предмети , вказали на ознаки предметів .
Ознака – характерна риса, прикмета за якою можна визначити що-небудь .
4.Робота з підручником
Виконання вправи 322.
Скоромовка
Лис малий і більший лис
По гриби ходили в ліс
Заздрить білка в ліс лису
Лис лисички ніс по лісу
Каліграфічна хвилинка
Л ла лисиця
Виконання вправи 323
5Фізкультхвилинка
Забавлялись зайченята, (встають, руки піднімають вгору)
Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч)
Ось так лапку до лапки. (плескають в долоні)
Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови)
Ось так — вусом потрусили.(хитають головою)
Так — так — так! (стрибають на місці).
6.Тренувальні вправи
-Перша гра «Відгадай швидко правильно»
Лінійка вузька а міст ….
Цукор солодкий ,а сіль ….
Слон великий ,а миша …
Пісок сипучий , а камінь…
Сонце гаряче ,а лід …
Яблуко кругле , а банан ..
Н-д, сонце + зелене = смішно
3.Гра «Сніжки»
- Я кидаю вам сніжку і називаю предмети .Утворіть від даних слів слова – ознаки предметів .
Сонце – сонячний , вечір - вечірній , зоря – зоряний , папір – паперовий ,школа – шкільний , лимон – лимонний , вишня – вишневий , куля – кулькова , зима – зимовий , весна – весняний .
ІІІ. Підсумок уроку .
ІV Домашнє завдання
Виконати вправу 322