Формувати у дітей уявлення розрізняти назву тварин і кличку, писати
клички тварин з великої букви;
розвивати зв'язне мовлення, навички роботи в парі, само- і
взаємоконтролю;
виховувати в учнів дбайливе ставлення до тварин.
Тема. Велика буква у кличках тварин ( с.116-117, вправа 304-306).
Мета: формувати у дітей уявлення розрізняти назву тварин і кличку, писати
клички тварин з великої букви;
розвивати зв’язне мовлення, навички роботи в парі, само- і
взаємоконтролю;
виховувати в учнів дбайливе ставлення до свійських тварин.
Тип уроку: урок осмислення знань, формування необхідних умінь і
навичок.
Обладнання: мультимедійний проектор, презентація, картки «так», «ні», «не знаю», друкований зошит для 2 класу М.С.Вашуленко, С.Г.Дубовик, підручник «Українська мова» для 2 класу М.С.Вашуленко, С.Г.Дубовик
Хід уроку
I. Організація учнів до роботи.
1. Привітання
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Учитель усміхається,
школярики стараються.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім 2 класі,
Діти просто: «Молодці!»
2. Запис числа у зошиті.
II. Актуалізація опорних знань.
1.Хвилинки ввічливого спілкування.
Робота в парах. Назвіть імена, по батькові та прізвища видатних людей.
2. Коментоване письмо(учень коментує біля дошки).
Микола Віталійович Лисенко – видатний український композитор.
Михайло Іванович Глінка – російський композитор.
III. Мотивація навчальної діяльності учнів, повідомлення теми та мети
уроку.
1/. Хвилинки каліграфії.
Вв рб юд
Верблюд
Лексичне значення: велика жуйна тварина, одно-чи двогорба, що живе в зоні пустель та сухих степів.
Верблюд живе у пустелі.
Верблюди можуть споживати навіть сухі колючі рослини.
2.Вилучити назви імен. (Слайд №3)
3.Яких ви знаєте свійських тварин.
Слова кінь, корова, собака, кіт , коза – це назви свійських тварин.
-А верблюд - свійська тварина?
4.Повідомдення теми та мети уроку.
Технологія «Хмара тегів»(слайд №4)
IV . Осмислення навчального матеріалу.
1.Робота з підручником. Вправа 304.
Завдання№1 – колективний розбір.
Висновок: клички тварин пишуться з великої букви.
- Розкажіть, які казки про тварин ви читали. Пригадайте клички цих тварин.
2. Робота в друкованому зошиті (слайд №5)
Говорун, півник, Томка, курочка, хом’ячок, Співунець, папуга, Ряба.
Записати слова у зазначеній послідовності.(слайд №6)
Назви тварин:
Клички тварин:
Перевірка: звірка з зразком. (Слайд №7)
Висновок: формулюють учні разом із учителем.
3.Фізкультхвилинка.
Гра «Займи позицію» («так», «ні», «не знаю» - картки розміщені в різних кутках кабінету)
Леся Українка пишеться з великої букви.
Слово поет пишеться з маленької букви.
(Леонід Глібов, Максим Тадейович Рильський, кіт, собака, Лиска).
V. Усвідомлення навчального матеріалу.
1. Робота з підручником. Вправа 305 (завд. №1) – читання ланцюжком.
Завдання №2 – колективний розбір.
Висновок роблять учні самостійно.
VI Рефлексія
Я знав …
Я дізнався …
Я був здивований …
VI. Підсумок уроку.
Встанови відповідність (Слайд №8)
VII. Домашнє завдання. Виконати вправу 306, повторити правило.