Словосполучення. Відмінність словосполучення від слова, його форми й речення. Головне й залежне слово у словосполученні. Граматична помилка та її умовне позначення. Синтаксис. Пунктуація
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Купити цукерки. Прибігтидо подружкидень Ясний товариш Вірний Думки твоїПосмішка щира Потренуймося визначати головне та залежне слово Що?Куди?Який?Який?
Номер слайду 9
Слова у словосполученні пов'язані: за змістом (за допомогою питань від головного слова до залежного)граматично(за допомогою закінчень (кращий друг, кращим другом) граматично(за допомогою закінчень і прийменників (до кращого друга)
Номер слайду 10
Яка ж різниця між словом, словосполученням і реченням?друг. Вірний друг. Слово. Словосполучення. Вірний друг завжди прийде на допомогу. Речення
Номер слайду 11
Номер слайду 12
З поданих слів утворіть словосполучення, визначте в них головне і залежне слово. З одним на вибір складіть речення. Чесність, дружба; сміх , весело; на цікаве, свято; цінити , друг .
Номер слайду 13
До словосполучень не належать:- підмет із присудком (мама усміхнулася);- іменник чи займенник із прийменником (до подруги);- однорідні члени речення (брат і сестра);- фразеологізми (накивати п’ятами, зарубати на носі)
Номер слайду 14
Запишіть тільки словосполучення Корисна порада; прийти від товариша ; співчуття і розуміння;біля столу; друзі прийшли; вишукане вбрання; дуже обурилися; успішна людина; добре вихована людина.
Номер слайду 15
Словосполучення бувають: Непоширеніскладаються з двох слів – головного і залежного(яскраве сонечко)ПоширеніСкладаються з трьох і більше слів( ніжне яскраве сонечко)
Номер слайду 16
Назвіть спочатку непоширені словосполучення , а потім - поширені. Рідна подруга, прийти на допомогу, вірно дружити , мати кількох друзів , щира приязнь, дотримати даного слова.
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Придумай до емодзі словосполучення
Номер слайду 19
Знайди слова до вірша. Щоб могли ми гарно жити, Треба вчитися 25+25І не кидатись словами, Щоб не стати 38-22І запам’ятай собі-З другом легше у 60+19 Друг нас виручити може,У біді він 15+17 . А як пісня, жарт чи сміх —Радість ділиться на 100-80 Довідка: 50 (дружити); 20 (всіх); 79( журбі); (32) допоможе; 16 ( ворогами).
Номер слайду 20
1. Назар подякував учителька за допомогу. 2. Відвідувачі подякували екскурсовод за розповідь.3. Сергій пробачив кривдник. 4. Завжди дякуйте батьки.
Номер слайду 21
Деколи під час утворення словосполучень припускаються помилок у зв’язку з тим, що вживають залежне слово в неправильній формі.
Номер слайду 22
Граматична помилка. Граматична помилка — це неправильне утворення форм слова, помилки в побудові словосполучень, речень.
Номер слайду 23
1. Назар подякував учительці за допомогу. 2. Відвідувачі подякували екскурсоводу за розповідь.3. Сергій пробачив кривдника. 4. Завжди дякуйте батькам.
Номер слайду 24
Номер слайду 25
Номер слайду 26
Домашнє завдання 1. Складіть та запишіть свій сенкан з прикладу на 25 слайді.2. Запишіть 2 прислів’я чи приказки про дружбу, випишіть з них словосполучення, позначте головне та залежне слово, поставте питання.