Автором терміна «соціалізація» стосовно до людини, очевидно, є американський соціолог Франклін Генрі Гідінгс, котрий у 1887 р. у книжці «Теорія соціалізації» вжив його в значенні, близькому до сучасного, - «розвиток соціальної природи або характеру індивіда, підготовка людського матеріалу до соціального життя». Проте осмислення проблеми соціалізації почалося задовго до поширення відповідного терміна.
Номер слайду 6
Соціалізація – це
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Фази соціалізації: Соціальна адаптація (пристосування до нових умов) - вид взаємодії особистості із соціальним середовищем.Інтеріорізація - процес формування внутрішньої структури людської психіки, тобто прийняття норм, цінностей у внутрішній світ людини.
Номер слайду 9
Механізм соціалізації:(за Зигмундом Фрейдом)Імітація - прагнення дитини копіювати визначену модель поведінки дорослих.Ідентифікація - засіб засвоєння дітьми батьківської поведінки, установок, цінностей як своїх власних. Сором. Провина
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
Етапи соціалізації:первинна соціалізація, що стосується безпосереднього оточення людини та найбільш інтенсивна в першій половині життя; переважно представлена сферою міжособистісних відносин;вторинна соціалізація - сфера соціальних відносин; безпосередньо чи опосередковано на становлення особистості впливають соціальні інститути, зокрема ЗМІ, керівники установ, викладачі ВНЗ, подружжя, політичні інститути тощо; роль вторинної соціалізації значна на пізніх етапах життя.
Номер слайду 14
Агенти соціалізації це люди та установи, діючі соціальні суб'єкти, за допомогою яких людина соціалізується завдяки процесам навчання, комунікації, прилучення до культури.
Номер слайду 15
Номер слайду 16
Соціальна адаптація це процес пристосування індивіда до умов життєдіяльності, до рольових функцій та норм поведінки, до форм соціальної взаємодії, що склалися у спільноті, до якої інтегрується індивід.
Номер слайду 17
Підсумок уроку. Я дізнався…Я навчився…Мені сподобалося…