Даний матеріал містить опис перебігу роботу та завдання проектів для учнів 9 класу з геометрії за темою "Геометричні переміщення". Кожній групі необхідно виконати певне завдання і в результаті представити для захисту певну роботу.
Творчий залік
Все навколо – геометрія
Термін реалізації – 1 місяць
Кількість учасників – 15 учнів
Освітня галузь – «Геометрія». Тема – «Геометричні переміщення».
Перебіг роботи
Клас ділиться на 4 групи за бажанням і вподобанням учнів. У кожної групи є своє завдання, яке учні виконують на протязі терміну реалізації. Створеним групах необхідно на підсумковому занятті захистити свою роботу, представивши учням класу свою працю у вигляді підсумкового продукту – або презентації, або виготовленої роботи.
1 група «Дослідники»
Вам необхідно провести статистичне дослідження, чи існує симетрія у будові тіла людини і показати це на прикладі учнів вашого класу. Завдання для групи:
Наприклад:
У даний час у нашій країні використовуються нормативи пропорційної статури жінки, складені ще в кінці 19 століття доктором А. К. Анохіним. Згідно з цими нормативами, на 1 см зросту жінки має припадати:
шия - 0,18-0,2 см;
рука (плече) -0,18-0,2 см;
нога (стегно) - 0,32-0,36 см (максимум);
нога (ікра) - 0,21-0,23 см;
груди (не погруддя) - 0,5-0,55 см і більше;
таз - 0,54 см (мінімум) - 0,62 см (максимум);
талія - 0,35-0,40 см
Помножте свій ріст (у сантиметрах) на вищенаведені цифри.
А потім проведіть відповідні вимірювання ваших частин тіла. За результатами зрозумієте, наскільки ви укладаєтеся в нормативи.
Нормативи пропорційної статури чоловіка відшукайте, використовуючи інтернет-ресурси.
2 група «Історичні фотографи»
Вам необхідно створити альбом старих і сучасних фотографій найвизначніших історичних архітектурних пам’яток Луцька та Ківерець.
Наприклад:
3 група «Етнографи»
Вам необхідно відшукати геометричні переміщення у традиціях і побуті українського народу: у вишивці різних регіонів України, у писанках різних регіонів України, у старовинних українських будинках, у предметах українського побуту. Для захисту проекту використайте презентацію з малюнками та інформацію про зображене. Обов’язково виготовте на ваш вибір: або писанки, або зразки вишивки кожним учасником групи.
4 група «Драматурги»
Вам необхідно створити заготовки для лялькового театру-вертепу або пальчикового театру із фетру. За виготовленими заготовками виготовити кожну ляльку. Показати вид симетрії на кожній ляльці. Поставити казку із персонажів, виготовлених вами особисто. Регламент казки – від 5 до 10 хвилини.
5 група «Архітектори»
Вам необхідно створити скриню для того, щоб зберігати театральних героїв учасників групи 4. Скриня має форму прямокутного паралелепіпеда.