Створення замкнутої екосистеми (флораріум)

Про матеріал
Можна використовувати як позакласний захід, або як закріплення вивченого з теми взаємозв’язки між організмами.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

СТВОРЕННЯ ЗАМКНУТОЇ ЕКОСИСТЕМИ (ФЛОРАРІУМ) ПІЗНАЄМО ПРИРОДУ 6 КЛАС

Номер слайду 2

ПРИГАДАЄМО ЩО ТАКЕ ЕКОСИСТЕМА? ЗМОДЕЛЮВАТИ ЕКОСИСТЕМУ, УСТАНОВИТИ РОЛЬ ОРГАНІЗМІВ В НЕЇ, ПОКАЗАТИ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКИ МІЖ КОМПОНЕНТАМИ ЕКОСИСТЕМИ ІЗ-ЗА ПРОПОНОВАНИХ ЖИВИХ ОРГАНІЗМІВ СТВОРІТЬ ЕКОСИСТЕМУ. СКЛАДІТЬ ТА ЗАПИШІТЬ ДВА ХАРЧОВИХ ЛАНЦЮГИ, ЩО МОЖУТЬ ВИНИКНУТИ В ДАНІЙ ЕКОСИСТЕМІ. ПІДПИШІТЬ КОЖНУ ЛАНКУ В ЛАНЦЮЗІ ЖИВЛЕННЯ.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

ЩО ТАКЕ ФЛОРАРІУМ І ХТО В НЬОМУ ЖИВЕ? ФЛОРАРІУМ — ЦЕ ЗАКРИТА ПРОЗОРА ПОСУДИНА, ОСНОВНІ МЕШКАНЦІ ЯКОЇ — РОСЛИНИ. ОДНОМУ З НАЙВІДОМІШИХ ФЛОРАРІУМІВ СВІТУ ПОНАД 50 РОКІВ. ЙОГО СТВОРИВ ДЕВІД ЛАТИМЕР З АНГЛІЇ. ВОСТАННЄ ЧОЛОВІК ПОЛИВАВ СВІЙ МІНІ-САД В 1970-МУ, І ВІДТОДІ ЖОДНОГО РАЗУ НЕ ВІДКРИВАВ ПОСУДИНИ! СПОСТЕРІГАТИ, ЯК ЖИВЕ ЗАМКНУТА ЕКОСИСТЕМА, ДУЖЕ ЦІКАВО. РОСЛИНИ ВИДІЛЯЮТЬ КИСЕНЬ , РОСТУТЬ І З ЧАСОМ ВІДМИРАЮТЬ, ПЕРЕТВОРЮЮЧИСЬ НА ГУМУС І ДАЮЧИ НОВЕ ЖИТТЯ. ВОЛОГА, ЩО ВИДІЛЯЄТЬСЯ З ПОВІТРЯ, ҐРУНТУ Й РОСЛИН, З ЧАСОМ ОСІДАЄ НА СТІНКАХ ТА КРИШЦІ, І ВСЕРЕДИНІ СКЛЯНОЇ ПОСУДИНИ ВИПАДАЮТЬ ДОЩІ.

Номер слайду 6

НАМ ЗНАДОБИТЬСЯ: ПРОЗОРА БАНКА З КРИШКОЮ, МОХ, ҐРУНТ, ДРІБНІ КАМІНЦІ (ГАЛЬКА), ПІСОК, АКТИВОВАНЕ АБО ДЕРЕВНЕ ВУГІЛЛЯ, ДЕКОР (ШИШКИ, ІГРАШКОВІ ФІГУРКИ, БУДИНОЧКИ, ГІЛКИ), ІНСТРУМЕНТИ: ЛОПАТКА, ЛІЙКА, ПУЛЬВЕРИЗАТОР З ВОДОЮ.

Номер слайду 7

1. ДОБРЕ ВИМИЙ БАНКУ ДЛЯ ФЛОРАРІУМУ ТА ЗАЛИШ ДО ПОВНОГО ВИСИХАННЯ. НАСИП ДО СКЛЯНОЇ ПОСУДИНИ ДРЕНАЖНИЙ ШАР ЗАВВИШКИ 3 СМ. У ЯКОСТІ ДРЕНАЖУ МОЖНА ВИКОРИСТАТИ ДЕРЕВНЕ ЧИ АКТИВОВАНЕ ВУГІЛЛЯ, ДРІБНУ ГАЛЬКУ, ДЕКОРАТИВНІ КАМІНЦІ ДЛЯ АКВАРІУМІВ, ПІСОК АБО КЕРАМЗИТ. ДРЕНАЖНИЙ ШАР ВИКОНУЄ ВАЖЛИВУ ФУНКЦІЮ — ВІДВОДИТЬ ЗАЙВУ ВОДУ З ҐРУНТУ ПІД ЧАС ПОЛИВАННЯ. 2. ДАЛІ ВИКЛАДИ НЕВЕЛИКИЙ ШАР ҐРУНТУ. ЗБРИЗНИ ВОДОЮ З ПУЛЬВЕРИЗАТОРА. 3.ВІДДІЛИ ПОТРІБНУ КІЛЬКІСТЬ МОХУ ТА ПІДГОТУЙ ДЕКОР.

Номер слайду 8

4. ЧАС СТВОРЮВАТИ ЛАНДШАФТ! ВИКЛАДИ ЗЕЛЕНИЙ ШАР МОХУ ТА ПРИКРАСИ ФЛОРАРІУМ КАМІНЦЯМИ. НЕ ВАРТО НАПОВНЮВАТИ БАНКУ ВЩЕРТЬ. НАЙКРАЩЕ ТРЕТИНУ ЗАЛИШИТИ ПУСТОЮ. 5. ЗБРИЗНИ МОХ ВОДОЮ З ПУЛЬВЕРИЗАТОРА ТА ЗАКРИЙ КРИШКУ.

Номер слайду 9

КАЗКОВО! ТЕПЕР ГОЛОВНЕ ПОСТАВИТИ ФЛОРАРІУМ У СВІТЛЕ МІСЦЕ, УНИКАЮЧИ ПРЯМИХ СОНЯЧНИХ ПРОМЕНІВ ТА БАТАРЕЙ. ПЕРШИЙ ЧАС ПЕРЕВІРЯЙ, ЧИ НЕ ПІДСИХАЄ МОХ, І, ЗА ПОТРЕБИ, ЗБРИЗКУЙ ЙОГО ВОДОЮ З ПУЛЬВЕРИЗАТОРА. КОЛИ ЕКОСИСТЕМА В БАНЦІ ДОСЯГНЕ РІВНОВАГИ, НА СТІНКАХ ПОСУДИНИ З’ЯВИТЬСЯ КОНДЕНСАТ, І ПОЛИВАТИ МІНІ-САДОК БІЛЬШЕ НЕ ЗНАДОБИТЬСЯ

Номер слайду 10

ЯКІ РОСЛИНКИ ЖИВУТЬ У ФЛОРАРІУМАХ? НАЙЧАСТІШЕ ЖИТЕЛЯМИ ФЛОРАРІУМІВ СТАЮТЬ КАКТУСИ, МОХИ АБО КАРЛИКОВІ РОСЛИНКИ ДЛЯ ДОМУ — ІНАКШЕ ПОСТІЙНО ДОВОДИЛОСЯ Б ЗМІНЮВАТИ НАПОВНЕННЯ ПОСУДИНИ. ЯКЩО ПРАВИЛЬНО ОБЛАШТУВАТИ ФЛОРАРІУМ, ВСЕРЕДИНІ ВИНИКНЕ ЗАМКНУТА ЕКОСИСТЕМА ЗІ СВОЇМ МІКРОКЛІМАТОМ, ЯКА З ЧАСОМ НЕ ПОТРЕБУВАТИМЕ ЖОДНОГО ДОГЛЯДУ З ТВОГО БОКУ. ТАКИЙ СОБІ ВІЧНИЙ ТЕРАРІУМ ПІД КРИШКОЮ! ПІДБІР РОСЛИН ДЛЯ ФЛОРАРІУМУ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ЙОГО ВИДУ. ТРОПІЧНИЙ ФЛОРАРІУМ. ОАЗИС У ПУСТЕЛІ. ГІРСЬКИЙ ЛАНДШАФТ.

Номер слайду 11

ЦАРСТВО МОХІВ. 10 000 — САМЕ СТІЛЬКИ ВИДІВ МОХУ РОСТУТЬ НА ПЛАНЕТІ ЗЕМЛЯ. НЕВИБАГЛИВІСТЬ ТА ЧАРІВНІ ОКСАМИТОВІ ВІДТІНКИ РОБЛЯТЬ МОХИ ЧАСТИМИ МЕШКАНЦЯМИ ФЛОРАРІУМІВ. ПОЛІТРИХ ЗВИЧАЙНИЙ, АБО ЗОЗУЛИН ЛЬОН ТОРТУЛА СТІННА ЦІРРІФІЛЛУМ ВОЛОСКОНОСНИЙ

Номер слайду 12

В ЗОШИТІ ДАЙТЕ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ ЩО МИ ПОСАДИЛИ ? ЯКІ ЦІ РОСЛИНИ ПО ВІДНОШЕНЮ ДО СОНЦЯ ТА ВОЛОГИ? ЧОМУ РОСЛИНИ МОЖУТЬ ЖИТИ В ЗАКРИТІЙ ПРОЗОРІЙ ПОСУДИНІ? ЯК ЩЕ ТЕРМІНОМ МОЖНА НАЗВАТИ НАШ ФЛОРАРІУМ?

Номер слайду 13

ДАМАШНЄ ЗАВДАННЯ ПОВТОРИТИ ПАРАГРАФИ 39-50 ПІДГОТУВАТИСЬ ДО ДІАГНОСТИЧНОЇ РОБОТИ

ppt
Додав(-ла)
Брянська Ірина
Додано
23 квітня
Переглядів
302
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку