Сучасний педагог:тьютор, модератор, навігатор, фасилітатор чи просто вчитель
Номер слайду 2
Хто головний на уроці:вчитель чи учні?
Номер слайду 3
Місія нової української школи — допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини на основі партнерства між учителем, учнем і батьками.
Номер слайду 4
Реформування української школи вимагає зміни рольових позицій сучасного педагога – перехід від єдиного наставника та джерела знань до ролі фасилітатора, тьютора, модератора, навігатора в індивідуальній освітній траєкторії дитини.
Номер слайду 5
Тьютор – допомагає формувати цілісну особистість, працює з п'ятьма сферами: інтелект, воля, емоції, фізичний та духовний розвиток. Мета тьютора - допомогти дитині розвинути здібності, які допоможуть впоратися з будь-якими труднощами та задачами, навіть, коли тьютора не буде поруч. Тьютор (від англ. tutor – наставник) – це педагог та персональний наставник, який допомагає не тільки краще засвоїти важку тему, але й краще зрозуміти свої інтереси, грамотно розставити пріоритети, обрати спеціальність та навчитися вчитися.
Номер слайду 6
«Модератор» – це роль, яка передбачає стеження за виконанням встановлених правил і норм. У означеному контексті педагог-модератор може коментувати певні репліки та судження учнів, узагальнювати отриману інформацію, стимулювати роботу, планувати хід подій, має певні адміністративні повноваження. Педагог-модератор – педагог, який налагоджує комунікативну взаємодію та забезпечує створення спільноти у класі.
Номер слайду 7
Педагог-фасилітатор – це організатор процесу колективного розв'язання проблем у мікрогрупах учнів. Його завдання – сприяти, допомагати, полегшувати. Такий педагог створює комфортну атмосферу в групі, полегшуючи комунікацію та працює на основі принципів поваги та толерантності.
Номер слайду 8
Педагог – навігатор, людина, яка допомагає учням визначитися із майбутньою професією. Навігатор – штурман, який прокладає курс руху, досвідчений наставник
Номер слайду 9
Завдання сучасного педагога – партнера, фасилітатора, модератора, тьютора допомогти дитині вибудувати таку життєву траєкторію, яка сприятиме його самореалізації у житті.