Сума кутів трикутника

Про матеріал
Конспект уроку для учнів 7 класу у якому зібрано завдання різних типів та лаконічно та чітко викладено матеріал
Перегляд файлу

ТЕМА УРОКУ. Сума кутів трикутника.

МЕТА УРОКУ: засвоєння учнями теореми про суму кутів трикутника та  наслідків з неї; розвиток навичок усного рахування, вмінь аналізувати, порівнювати, робити висновки; розвиток вмінь застосовувати знання теорії на практиці, доводити свою точку зору; виховувати культуру розумової праці та культуру  спілкування, а також вміння оцінювати свої знання та роботу однокласників.

ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань.

ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ: інтерактивні технології (робота в парах), інформаційно-комунікаційні технології (мультимедійна презентація до уроку), інтерактивний метод «мікрофон».

ОБЛАДНАННЯ: мультимедійна презентація [Додаток А.1.], картки з завданнями.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент (2 хв.)

Доброго дня, учні. Я рада зустрітися з вами, бачити ваші допитливі очі, разом розгадувати таємниці геометрії.

ІІ.  Актуалізація опорних знань.

Гра «Знайди пару» (на картках розрізані запитання та відповіді розрізані у неправильному порядку, завдання учнів знайти відповідь на своїй картці до поставленого запитання)

  1.  Які геометричні фігури називаються найпростішими?
  2.   – точка, пряма, відрізок.

Як назувають частину площини, обмежену двома променями зі спільним початком?

  3.   – Кут.  

        Які види кутів вам відомі?

  4. – Гострі, прямі, тупі, розгорнуті.

       В яких одиницях вимірюються кути?

 5.   – Градуси.

Як називається фігура утворена з 3 точок та 3 відрізків, що їх сполучають?

6. – Трикутником.

     Які кути називаються вертикальними?

7.   – Утворені при перетині двох прямих.

    Як називаються прямі, які ніколи не перетинаються?

8. – Паралельними.

    Скільки градусів у сумі дають суміжні кути?

9. –

     Які дві прямі називаються перпендикулярними?

10. – Прямі, що перетинаються під кутом .

    З яких елементів складається трикутник?

11. – Вершини, сторони, кути.

      Як називається трикутник у якого дві сторони рівні?

12. – Рівнобедрений.

      Що таке медіана?

13. – Відрізок, що ділить протилежну сторону трикутника пополам.

        Що таке бісектрис трикутника?

14. – Відрізок, що ділить навпіл кут трикутника з якого проведена.

          Які види трикутників бувають?

15. – Гострокутний, тупокутний, прямокутний.

     Задача за готовим малюнком (на малюнку, що перед вами зображено паралельні прямі та кілька видів кутів, ваше завдання назвати їх)

 

 

 

 

ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань  уроку. (2хв)

ІV. Засвоєння нових знань

План вивчення нового матеріалу

1. Теорема про суму кутів трикутника (з доведенням).

2. Наслідок  з теореми про суму кутів трикутника.

3. Класифікація трикутників за величиною кутів.

Наслідок: Трикутник не може мати два тупих чи два прямих кути.

  1.       Закріплення нового матеріалу. (7хв)

Задачі за готовими малюнками (усно)

 

 

 

 

 

   Вправа «Ланцюжок» (заповнити порожні місця в таблиці, хід наступному передається по ланцюжку)

У таблиці наведено градусні міри кутів трикутника, заповнити прогалини.

 

 

 

 

 

 

 

 

Робота з підручником (№294,     №297)

Вправа «Впіймай помилку!» (На готових кресленнях знайти помилку та виправити її, охарактеризувати трикутник)

            

     

Робота з підручником (№301)

  Вправа «Задай запитання» (користуючись малюнком на дошці задайте як можна більше запитань до учнів класу)

VІ. Домашнє завдання. Опрацювати § 10 с.81-83. Розв’язати №298, №300. Практичне завдання  №311.       

 VІІ. Підсумки уроку.     Рефлексія (4 хв)

 -  Який етап уроку був тобі самим цікавим у пізнавальному плані?

-  На якому етапі ви відчули емоційний підйом?

-  Який етап уроку здався тобі найбільш нудним?

-  Поставте собі оцінки за урок, можна з коментарями.

-  Поставте оцінку роботі всього класу за роботу на уроці, можна з коментарями.

-  Що більше всього зацікавило вас на уроці і що здивувало?

-  Що сподобалося більше всього?

Слово урок… Таке звичне для нас, але дуже вагоме. Скільки слів можна утворити з його літер. І всі ці слова допомагали сьогодні нам в нашій плідній та успішній роботі на уроці.

 Інтерактивний Метод – «Мікрофон»

На уроці ми досягли успіху завдяки
У- увазі
Р – роботі
О – організованій
К – кмітливості.

Виставлення і аргументація оцінок

 

doc
Додав(-ла)
Тимащук Юлія
Додано
22 серпня 2022
Переглядів
491
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку