Формування навичок застосування теореми про суму кутів трикутника до розв'язування задач; розвивати логічне мислення учнів; виховувати і розвивати вміння спілкуватися.
Тема. Сума кутів трикутника. Розв’язування задач.
Мета. Формування навичок застосування теореми про суму кутів трикутника до розв’язування задач; розвивати логічне мислення учнів; виховувати і розвивати вміння спілкуватися.
Хід уроку
І.Повторення вивченого матеріалу ( у вигляді гри “математичний футбол”: І частина – “розминка голкіперів”, запитання задає учитель; ІІ частина –“тренування гравців”, запитання задають учні)
Запитання учителя:
1.Ознака паралельності прямих
2.Теорема про суму кутів трикутника
3.Що таке зовнішній кут трикутника?
4.Який трикутник називається прямокутним?
5.Які сторони трикутника називаються катетами?
6.Яка із сторін прямокутного трикутника називається гіпотенузою?
7.Чому дорівнює сума гострих кутів трикутника?
Запитання учнів:
1.Який трикутник називається рівнобедреним?
2.Властивість рівнобедреного трикутника
3.Скільки є ознак рівності прямокутних трикутників?
4.Назвати ознаки рівності прямокутних трикутників
5.Як називаються сторони прямокутного трикутника, що утворюють прямий кут
6.Як називається сторона прямокутного трикутника, що лежить проти кута 90?
7.Сформулювати означення бісектриси кута
8.Чому дорівнює сума зовнішніх кутів трикутника?
а)знайти х (задачі розв’язуються усно)
(1)
(2)
б)розв’язування задач за готовим малюнком
Дано: АВ=ВС, MNМС
Довести, що: MN=MC
( Колективне розв’язування задачі, записати розв’язування у зошити)
в)текстова задача ( намалювати малюнок; записати коротко умову задачі; записати розв’язування “по крокам “)
Доведіть, що бісектриса зовнішнього кута при вершині рівнобедреного трикутника паралельна основі.
(О.В.Погорєлов, №37)
Дану задачу задаю додому.
Учитель: Які твердження ми використовували при розв’язуванні задач?
Відповіді учнів: 1.Сума кутів трикутника дорівнює 180;
2.У рівнобедреному трикутнику кути при основі рівні;
3.Зовнішній кут трикутника дорівнює сумі двох внутрішніх кутів, не суміжних з ним;
4.Вертикальні кути рівні;
5.Ознаку паралельності прямих;
6.Сума суміжних кутів дорівнює 180