Інтегроване заняття (дитина та навколишній світ, аплікація) на тему: «Світлофор та зебра – наші помічники»
ДНЗ № 22
середня «А» група
вихователь
Попелянець О.В,
Мета. Продовжувати формувати в дітей практичні вміння дбати про своє здоров'я,
фізичний гарт, безпеку свого організму. Продовжувати виробляти еталон
поведінки на дорозі та в транспорті, орієнтуючись на етику взаємовідносин в
суспільстві. Спонукати створювати художній образ, передаючи конкретну
форму, колір, радіти результатам власної роботи. Виховувати дисциплінова-
ність, уважність та відповідальність за свої дії.
Матеріал: дорожні знаки; атрибути до рухливої гри «Пішоходи та автомобілі»;
розвиваюча гра «Загадкові пазли»; кольоровий папір, клей ножиці, серветки.
Хід заняття
Дітям приходить лист-запрошення від жителів міста Неслухняників. Вони
хочуть познайомити малят зі своїм містом, його різноманітними вулицями та казко- вими будинками.
Вихователь. Але перш, ніж вирушати в подорож, давайте пограємо в гру і вияви-
мо, чи є серед вас уважні малюки.
Дидактично-словесна гра «Будь – уважним»
Мета. Виявити в дітей рівень знань про правила вуличного руху.
Вихователь. 1. Хто дорогу переходить так,
Як правило говорить
- Ми усі, ми усі,
Наші друзі і батьки.
2. На червоне світло хто
Вибігає під авто?
3. Хто додому поспішає
І на знаки не зважає?
4. Хто напам'ять знає кожен
Строге правило дорожнє?
Вихователь. Я бачу, що ви всі уважні і можете відправлятися в цікаву мандрівку.
Вихователь. От ми і потрапили до міста Неслухняників.
Що за коник полосатий
На дорозі коло хати?
Лиш біленькі смужки має
І лежить, а не гуляє.
Хочеш перейти дорогу?-
Він прийде на допомогу.
Вихователь. То що за білі смужки лежать на дорозі? Що вони означають? А хто
ще може прийти нам на допомогу, коли ми переходимо вулицю?
Вихователь. Малята, у місті Неслухняників сталося лихо: у них зламався світло-
фор. Чи могли б ви його полагодити? Але спочатку давайте пригадаємо,
які кольорові очі має світлофор, та що вони означають.
Дидактична гра «Світлофор Моргайлик»
Мета. Закріпити знання дітей про три сигнали світлофора.
Вихователь. У вас на столиках є різний матеріал, за допомогою якого можна
полагодити світлофор. Тож я запрошую вас до роботи.
(Діти аплікують світлофор, самостійно обрізаючи кути у квадратів, щоб утво-
рилися кружечки).
Вихователь. Світлофор ми відремонтували тож можемо далі продовжувати манд-
рівку. А для того, щоб наша екскурсія проходила швидше, ми за допомо-
гою лічилки оберемо водіїв міського транспорту, які будуть возити нас по
місту.
Рухлива гра «Пішоходи та автомобілі»
Мета. Удосконалювати вміння рухатись за сигналом.
(Під час мандрівки на проїздну частину викотився м’яч)
Вихователь. Як м’яч зміг потрапити на проїздну частину? Як ви вважаєте, малята,
де потрібно гратися з м’ячем?
Так, всі малята мають знати,
Що з м’ячем не можна гратись
Там, де їдуть щохвилини
І автобуси, й машини.
Можна бігати й стрибати
І м’яча наздоганяти,
Лаштувати перегони
На подвір'ї, стадіоні.
Вихователь. А для того, щоб Неслухняники краще запам'ятали правила безпечної
поведінки на вулиці, ми складемо разом з ними ці пазли.
Розвиваюча гра «Загадкові пазли»
Мета. Закріпити правила безпечної поведінки на вулиці.
Вихователь. Наша мандрівка закінчується і нам час повертатись в наше місто,
щоб незабаром здійснити екскурсію його вулицями.