1 вересня. День знань. Знання - справжня сила, яка допомагає нам долати багато труднощів і досягати приголомшливих успіхів. Всесвітній день написання листів. День рудих котів. Тварини відіграють важливу роль в нашому житті, і в багатьох випадках вони надихають нас на ідеї, про які ми навіть ніколи і не думали. У 1996 році в Україні введено національну валюту - гривня.
2 вересня. День закінчення Другої світової війни. У цей день рівно у 9-й годині і 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини - Японії. День «Поглянь ще раз»1908р. народився Валентин Глушко, український конструктор ракетно-космічного комплексу багаторазового використання "Енергія" – "Буран".
3 вересня. День хмарочоса. Найперший хмарочос був побудований в 1885 році в Чикаго. Це була будівля страхової компанії The Home Insurance Building, яка мала 10 поверхів. Автор проекту - американський архітектор Вільям Ле Барон Дженні. У 2005 році збірна України з футболу вперше в своїй історії завоювала право виступити на Кубку Світу.1973 – в Києві встановлено пам'ятник Лесі Українці
4 вересня. День підприємця України. Над будинком Верховної Ради України у 1991 було піднято жовто-блакитний прапор. Жовто-блакитний прапор на будівлі найвищого законодавчого органу держави символізував початок нової епохи для понівеченої країни. Всесвітній день тхеквондо4 вересня 1994 року, в Парижі, рішенням Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) тхеквондо стало офіційним видом спорту
5 вересня. Міжнародний день благодійностіТворити благі і добрі безкорисливі справи, милосердя чинити тим, хто потребує цього особливо, завжди було гідним і шанованим заняттям. День запізнень Свято тих, у кого не виходить бути пунктуальним.1958 Народився Олександр Денисенко, український літератор, актор, режисер. Син кіноакторки Наталії Наум та кінорежисера Володимира Денисенка, брат актора та режисера Тараса Денисенка.
8 вересня. Міжнародний день грамотності Цей день покликаний активізувати зусилля суспільства по поширенню грамотності, однією з головних сфер діяльності ЮНЕСКОМіжнародний день солідарності журналістів Це свято було засновано в 1958 році в Бухаресті, на 4 конгресі міжнародної організації журналістів. День вибачень1989 — у Києві започатковано Народний рух України за перебудову
9 вересня. День тестувальника. Назва професії тестувальника пішла від англійського слова «test» і дослівно означає «випробування». Міжнародний день краси. З 1995 року в цей день у світі особливо вітається все гарне, прекрасне, що приносить естетичне і моральне задоволення. Тому в багатьох містах і країнах саме 9 вересня повсюдно проводяться конкурси краси. День плюшевого ведмедика. У 1920 році створено Київський авіаційний завод. У 1769 році народився Іван Котляревський, засновник нової української літератури.
10 вересня. Всесвітній день надання першої медичної допомогиІніціатором його проведення виступають національні організації - члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. День українського кіно. Перша українська кінозйомка відбулася у вересні 1896 р. в Харкові, де фотограф Альфред Федецький зняв кілька хронікальних сюжетів. А вже в грудні Федецький влаштував перший український кіносеанс у Харківському оперному театрі. У 1894 році Олександр Довженко, український письменник, кінорежисер, сценарист. День борщу в УкраїніІсторія борщу налічує понад 500 років
11 вересня. Всесвітній день боротьби з тероризмом. Починаючи з 2008 року 11 вересня щорічно відзначають Всесвітній день боротьби з тероризмом. Дату обрано на пам’ять людей, що постраждали від терактів 9/11 в Нью-Йорку та Вашингтоні, коли літаки з терористами врізалися у вежі-близнюки та Пентагон. День фізичної культури і спорту. України. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відзначені «золотим м’ячем" як найкращі футболісти Європи. 1943 — створений державний український хор імені Г. Верьовки. День застелання ліжка
12 вересня. День працівників нафтової та газової промисловості У нафтовій промисловості зайнято близько 1% населення України. Ці люди щодня займаються видобутком природних ресурсів і вносять величезний вклад до економіки та розвитку країни. 1898 – у Києві відкрито Київський політехнічний інститут. День відеоігор1991 – у Києві демонтували монумент на честь Жовтневого перевороту на Майдані Незалежності.
15 вересня. День народження Гугл. Ларі Пейдж (Larry Page) і Сергій Брін (Sergey Brin), тоді ще 24-річні студенти Стенфордського університету, зареєстрували доменне ім’я «google.com» 15 вересня 1997 року. Саме слово «google» виникло, за словами їх творців, коли один з друзів неправильно записав математичний термін «googol» (гугол).1944 – У Києві відкрито оновлений Державний музей західного і східного мистецтв (тепер це Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків).1890 народилась Агата Крісті, англійська письменниця, автор детективної прози, одна з найбільше публікованих письменників за всю історію людства.
17 вересня. День винахідника і раціоналізатора України. Воно засновано в 1994 році. Святкові заходи включають вшанування винахідників, ярмарки інновацій, виставки та яскраві шоу. День працівників цивільного захисту України (День рятівника)Всесвітній день безпеки пацієнтів. У 1864 році народився Михайло Коцюбинський, письменник, громадський діяч, класик української літератури. Всесвітній день прибирання
19 вересня. День народження смайла19 вересня 1982 Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон, відправив колегам електронне повідомлення. У цьому повідомленні він запропонував інтернет-користувачам під час спілкування в мережі використовувати послідовність символів - ":-)" - як маркер для жартівливих повідомлень. Свій вибір вчений пояснив тим, що цей значок схожий на усміхнене обличчя. Міжнародний день пірата. У 1478 року Леонардо да Вінчі завершив роботу над картиною «Мона Ліза». У 1858 році народився Адріан Кащенко. Найбільшу популярність письменник здобув завдяки своїм творам історичної тематики.
20 вересня. Всенародний День Батька. Син, що став батьком - символ спадкоємності поколінь. Національний день батька відзначають у багатьох країнах. Батько є відповідальним не тільки за елементарне зачаття, але і збереження життя дитини, її виховання і духовну настанову. День працівників лісу. Ліс - це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх. У 1991 році створено Службу безпеки України.
21 вересня. День миру. Свято встановлено Указом Президента України в 2002 році. Святкування Дня миру проходить спільно з ініціативами організаторів Міжнародного дня миру ООН. Міжнародний день миру. День всесвітньої відмови від насильства та вогню. Всесвітній день подяки. День європейського співробітництва1940 — відкритий Львівський театр опери і балету.
22 вересня. День без автомобілів. Це не тільки нові технології, які приходять на зміну бензиновим і дизельним двигунам, але і добре забуті старі - велосипеди, громадський транспорт і піші прогулянки. День партизанської слави України День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. Всесвітній день захисту слонів. День «Дорогий Щоденник» Йому часто довіряють найпотаємніше.
23 вересня. День осіннього рівнодення. День осіннього рівнодення - це день астрономічного початку осені. У цей день вересня Сонце сходить точно в точці сходу і заходить точно в точці заходу Землі. День шашок. Міжнародний день мов жестів1993 – Кабінет Міністрів України схвалив постанову "Про утворення Національної ради з географічних назв"
24 вересня. Міжнародний день караванника. Взаємна підтримка, захист та допомога в супроводі і транспортуванні торгових вантажів або пересуванням групи людей з однієї місцевості в іншу, колись спонукало нас до об’єднання. Так виникли каравани.Європейський день грибів. Міжнародний день кролика. Всесвітній день моря. Всесвітній день моря присвячений проблемам екологічної безпеки морських перевезень, збереження біоресурсів.
26 вересняЄвропейський день мовЄвропейський день мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброїВсесвітній день здоров'я довкілля. Вперше відзначений в 2011 році в Індонезії. У 1995 році Україну прийнято до Ради Європи.
27 вересня. Всеукраїнський день дошкілля. Свято День вихователя і дошкільного працівника в Україні. Бути вихователем – високе покликання і велика честь. Всесвітній день туризму1912 – у Києві відкритий стадіон "Спортивне поле" на 3 тисячі осіб.1977 – пущена в дію перша атомна електростанція Української РСР – Чорнобильська АЕС.
28 вересня 1918 року народився Василь Олександрович Сухомлинський. Він став визнаним класиком педагогіки 20 ст. Все найцінніше,створене ним, назавжди увійшло до скарбниці вітчизняної педагогіки та національної духовної культури. 22 роки він був директором Павлиської школи, до його думок прислухалися любили його. Він не лише наш сучасник. Він прогнозував майбутнє освіти, передбачав дефіцит емоційного спілкування, занепад етичної компетентності в суспільстві, тому, очевидно, так щедро в його творах представлене емоційне, естетичне виховання. Василь Олександрович є автором 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок, притч та новел для дітей. У книзі «Серце віддаю дітям» він зробив привселюдне зізнання і підтвердження, своїми трудами та щоденними діяннями великого вчителя, він писав: «Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: Любов до дітей».
29 вересня. Всесвітній день серця Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця. У 1926 році Києво-Печерська лавра проголошена музеєм.1845 – народився Іван Карпенко-Карий, драматург Один з корифеїв українського побутового театру. У 1866 році народився. Михайло Сергійович Грушевський, перший президент України (УНР), видатний український історик, політичний діяч, письменник, голова Української Центральної Ради.