Свято "Безпека на дорозі.Правила дорожньго руху"

Про матеріал
Сценарій шкільного свята "Безпека на дорозі.Правила дорожньго руху." для молодших школярів з особливими освітніми потребами.
Перегляд файлу

1

 

 

Загально-шкільне свято для молодших школярів

« Безпека на дорозі. Правила дорожньго руху»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала: вчитель Андок А.А.

Тема: Безпека на дорозі. Правила дорожнього руху.

 

Мета: Поглибити розуміння учнів того, що на вулицях і дорогах

              може чекати небезпека. Ознайомити учнів з умовами 

              безпеки пішохода, з видами доріг і перехресть. Пояснити,

              як уникнути прикрих випадків на дорогах; вказати на

              значення дорожніх знаків; розвивати спостережливість,

              вміння оцінювати свої і чужі дії.

              Виховувати дисциплінованість пішохода.

 

Обладнання: таблиці з правил дорожнього руху, сюжетні

                         ілюстрації різних ситуацій на вулицях і дорогах,

                         дорожні знаки.

 

Хід уроку

 

І. Організація класу

Добрий день! В добрий час!

 Рада, діти, бачить вас.

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними і хлоп’ята.

 

  • Любі діти, підніміться,

Один одному всміхніться!

Успіхів усім бажайте,

Усіх  щиро привітайте.

 

  • Усі ви сьогодні такі гарні, радісні! Мабуть, на нас чекають веселі пригоди і сюрпризи. Отож давайте побажаємо один одному успіхів, гарного настрою перед тим, як вирушити в мандри стежиною знань.

 

  • Я бажаю тобі, щоб урок приніс гарний настрій;

 

  • Я бажаю тобі, щоб ти отримав 12;

 

  • Я бажаю, щоб ти добре навчилась працювати на комп’ютері;

 

  • Я бажаю тобі, щоб ти гарно засвоїв новий матеріал;

 

  • Я бажаю, щоб тобі на уроці було цікаво;

 

  • Я вам бажаю здоров’я, миру та злагоди у вашій оселі.

 

  • Сядьте, рівненько за парти і задайте собі позитивний емоційний настрій.

 

           «Ми – найкращі діти у світі. А наш урок основи здоров’я буде найцікавіший».

 

 

  • Сьогодні у нас дуже важливий урок, тому я хочу, щоб ви:

Слайд№з

Не просто слухали, а чули.

       Не просто дивились, а бачили.

                 Не просто відповідали, а міркували,

    Дружно й плідно працювали.

 

ІІ. Вивчення нової теми уроку.

  1. Відгадування загадок.

 

а) Йде через села і міста,

    а з місця не зрушить. (Дорога)

 

б) Я в місті, і в селі

    Обабіч мене будинки

    великі і малі. (Вулиця)

 

  1. Повідомлення теми уроку.
  • Отже, тема сьогоднішнього уроку пов’язана зі словами:

дорога і вулиця.

А ще з правилами дорожнього руху, і має назву:

Слайд№4

«Безпека на вулицях та дорогах. Правила дорожнього руху»

 

  1. Дорога і вулиця.

 

а) бесіда:

- Як ви гадаєте, дорога – це те саме, що й вулиця?

(Відповіді дітей).

 

Дорога – смуга землі; призначена для їзди і ходіння.

 

Вулиця – це простір між двома рядами будинків разом з тротуарами та узбіччям, призначений для їзди і ходіння.

 

Дорога – скрізь: у місті і в селі, у полі і в лісі.

 

Дороги бувають:

   -  грунтові (в лісі, селі, полі);

   -  з покриттям (кам’яні, асфальтні);

   -  з підземним пішохідним переходом;

   -  з надземним пішохідним переходом;

   -  з одностороннім і двостороннім рухом;

   -  з трамвайною колією чи тролейбусною лінією;

   -  залізнична колія.

 

Вулиця може бути тільки в населених пунктах, вона може бути    грунтова, або вкрита твердим покриттям.

 

По дорозі завжди дозволяють рухатись машинам і пішоходам.

 

Вулиці є такі, на яких рух транспорту заборонений.

 

- Отже, вулиця і дорога схожі між собою, та все ж це не одне й те саме.

 

б) види доріг.(показ. На табл.. «Безпека на дорозі»)

Є дороги з одностороннім і двостороннім рухом транспорту. Про це треба обов’язково пам’ятати, коли переходити дорогу.(Розгляд ілюстр. На таблиці).

 

 

Слайд№5

  1. Бесіда про створення небезпечних ситуацій через    недисциплінованість пішоходів та водіїв.

Слайд№6

  • Але недотримання правил дорожнього руху на вулицях і дорогах призводять до аварій і загибелі людей.
  • На дорогах світу гине протягом року не менше 250000о сіб.
  • Дуже багато дітей потрапляє в аварії, стають каліками і найстрашніше – гинуть під колесами машин.
  • Чому це трапляється?
  • (Відповіді дітей).
  • Діти погано знають правила дорожнього руху, а якщо знають, не завжди  виконують.
  • А це все призводить до того, що дитина чи доросла людина потрапляє під колеса транспорту, який рухається по вулиці чи дорозі.

Слайд№7

  1. Розповідь про транспорт.
  • А що таке «транспорт?»
  • Слово «транспорт» увійшло в нашу мову дуже давно в 1720 році, коли російський цар ПетроІ уклав перший Морський устав (правила для моряків).
  • Тоді «транспортами» назвали кораблі для перевезення вантажу.
  • Воно означало «переносити».
  • З часом значення слова змінилося.
  • Транспортом ми тепер називаємо не лише вантажні кораблі, а й іншу техніку для перевезення вантажів і пасажирів.

Слайд№8

Транспорт буває:

 - водний,

 - повітряний,

 - залізничний,

 - автомобільний.

 

  • Легкові автомобілі, вантажівки, автобуси, ми щодня бачимо на вулицях.
  • Ми на них їздимо, переходимо через дороги, по яких вони пересуваються.
  • Взагалі, автомобіль – це помічник будь-якої людини.
  • Як ви гадаєте, цей помічник – безпечний?(Відповіді).
  • Будь-яка річ, предмет не бувають ні добрим, ні безпечним, ані небезпечним.
  • Такими робить їх людина.
  • Найголовніше –розуміти, коли і за яких обставин автомобіль стає небезпечним.
  • А щоб це розуміти, потрібно нам володіти правилами дорожнього руху. Запам’ятай с. 88

 

  1. Правила пішохідного руху.
  • А що ж таке правила дорожнього руху?
  • Це своєрідна дорожня грамота.
  • Це те, як вміють люди поводитись на вулиці (відпов. Дітей)

 

  • Кожна людина, коли йде вулицею пішки, є пішоходом, а тому повинна  дотримуватись установлених для пішоходів правил дорожнього руху.

 

  • Щоб почуватися на вулиці безпечно, потрібно їх знати і виконувати як водіям, так і пішоходам, дорослим і дітям.

 

  1. Рух уздовж доріг.
  • Пішоходи повинні ходити лише тротуарами і пішохідними доріжками,  тримаючись правої сторони. Але за містом і в багатьох селах тротуарів немає.
  • В такому випадку пішоходи повинні йти узбіччям з тієї сторони дороги, якою транспорт рухається назустріч.
  • Якщо тротуару, пішохідної доріжки, чи узбіччя немає, дозволяється йти краєм проїжджої частини в один ряд назустріч транспорту.

Слайд№9

  1. Запам’ятай.

Потрібно запам’ятати такі поради:

  • ходити вулицею слід по тротуарах і тільки з правого боку;
  • відстань від проїжджої частини, коли йти тротуаром, має бути не меншою від двох зростів людини, бо на дорозі щохвилини може виникнути небезпечна ситуація;
  • у сільській місцевості, де тротуарів немає, слід ходити по пішохідних доріжках;
  • там, де немає пішохідної доріжки, пішоходам дозволяється йти по лівому узбіччю дороги в один ряд якомога далі від автомобілів назустріч транспорту.

Слайд№10

ІІІ. Фізкультхвилинка

Слайд№11(с.87 Послух. І запам.)

V. Актуалізація нового матеріалу.

 

  1. Бесіда про деякі дорожні знаки, світлофор.
  • Діти, що ще допомагає під час руху водіям і пішоходам зорієнтуватися на вулицях і дорогах?
  • Світлофор.
  • Дорожні знаки. (відпов. Дітей)

 

  • Що ж це за прилад світлофор?

 

  1. Декламування вірша про світлофор.

 

          Я світлофор!

          Познайомимось, діти?

          Я вас навчу по дорозі ходити.

          Маю три ока, ними моргаю:

          По черзі вмикаю і вимикаю.

 

          Як переходити вулицю,

          На розі зупинись

          І перш за все уважно

          На мене подивись.

 

          Я шлях вкажу надійний,

          Де небезпек нема,

          Трикольорове око

          Я маю недарма.

          Нехай воно і жмуриться,

          Ніколи я не сплю,

          З малими дітьми в хованки

          Я гратись не люблю.

         

          В роботі я суворий

          І стриманий завжди,

          Тролейбуси, машини

          Біжать туди й сюди.

 

          Дивлюсь червоним оком –

          Велю спинитись я,

          Одне мені потрібно –

          Це витримка твоя.

 

          А блисне жовте око –

          Іти не поспішай,

          Бо жовтий – не зелений:

          Потрапиш під трамвай.

 

          Увага і зелений

          Привітно замигтів.

          Він колір найдобріший.

          Щасливої путі!

 

  1. Робота з класом.
  • Повторіть, які сигнали подає світлофор і що вони означають?

Слайд№12

    4. Валеологічна хвилинка         1. Гра «Світлофор» (м.п. с.147)

                                                            2. «Школа вуличних наук»

                                                                 (розмалюв. Світлоф. На лис)

                                                             3.  Пісня

    5. Дорожні знаки.

 - Регулювання дорожнього руху здійснюється не тільки за допомогою сигналів світлофора і регулювальника, а ще за допомогою дорожніх знаків.

Слайд№13

Є п’ять груп дорожніх знаків:

- попереджувальні, або застережні;

- заборонні;

- наказові;

- інформаційно-вказівні;

- знаки сервісу.

 

Сьогодні ми поговоримо про деякі з них.

 

6. Гра «Відшукай знак за словами».

(Учні декламують вірші по черзі, а інші на дошці відшукують їх за словами).

                   1. Переходити нам слід

                       Тільки там, де перехід

                       І доріжку пішохідну,

                       Наче зебру, добре видно.

                  

  1. Ось велике перехрестя

     Ген за ним – до школи вхід.

     Пам’ятай: для пішоходів

     Тут підземний перехід.

 

  1. Зачарований красою:

Через річку – чудо-міст!

Зупинились – мчиться поїзд –

Залізничний переїзд.

 

  1. Щоб безпечною була

Дорога до школи,

Щоб не трапилось біди

Із дітьми ніколи,

Перед школою завжди

Має знак висіти.

Попереджує він всіх:

«Обережно! Діти!»

 

 VІ. Закріплення вивченого матеріалу

Слайд №14

  1. Робота з підручником  с. 64-67.
  2. Робота в зошиті с.46 (завд.1,3).

Слайд №15

  1. Робота за комп’ютером. Програма «Дорога до школи»

а) повторення правил техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.

б) практична робота учнів.

Слайд №16

  1. Релаксаційна пауза

а) повільно переміщувати погляд вгору – вниз, потім навпаки. (Повторити 3 рази).

б) швидко поморгати, заплющити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5.(Повторити 4 -5 разів).

Слайд №17

  1. Зустріч з улюбленим мультиком «Ну, постривай!»
  • А зараз вас чекає зустріч з улюбленим мультиком.
  • Ваше завдання буде не просто переглянути його, а відстежити, чи правильно себе поводили герої мультика на дорозі, чи були дорожні знаки, які попереджували їх про небезпеку.
  1. Обговорення
  • Які правила дорожнього руху порушували герої мультика?
  • Яка небезпека їм загрожувала?

 

VІІ. Домашнє завдання

Слайд №18

Завдання «Для розумників і розумниць».

 

VІІІ. Пісумок уроку

  1. Інтерв’ю.
  • Ось і завершується наш урок. Уявіть, що я журналіст, який побував на нашому уроці, і хочу поставити вам декілька запитань.
  • Що вам сподобалося на уроці?
  • Що було найзахопливішим у вашій роботі?
  • Чого ви навчилися?
  • Чи досягли очікуваних результатів?
  • Який ваш настрій?

 

-  Покажіть сигнальчиком, з яким настроєм ви закінчуєте урок?

- Тепер давайте дізнаємось, як же ми працювали на уроці.

Ось як каже крапка про вашу роботу: «Добре»

А знак питання сумнівається і запитує: «Добре?»

Та знак оклику радий за вас і стверджує: «Добре!»

 

Ось і дзвоник пролунав, на перерву нас позвав.

Будемо відпочивати й нових зустрічей чекати

Ну а поки прощавайте! До побачення! Бувайте!

doc
Пов’язані теми
Позашкільна освіта, Сценарії
Інкл
Додано
24 жовтня 2022
Переглядів
978
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку