Таблиця ділення на 4. Розв’язування задач

Про матеріал

«Множення і ділення на 4» вчити застосовувати знання з таблиці множення та ділення у процесі розв'язання задач та виразів; удосконалювати вміння складати задачі та розв'язувати їх, розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне. Виховувати самостійність, старанність.

Перегляд файлу

2 клас

Тема Таблиця ділення на 4.  Розв’язування  задач

Мета: активізувати знання дітей з теми «Множення і ділення на 4» вчити застосовувати знання з таблиці множення та ділення у процесі розв’язання задач та виразів; удосконалювати вміння складати задачі та розв’язувати їх, розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне. Виховувати самостійність, старанність.

Тип уроку: комбінований.

Основні терміни і поняття: множення, ділення.

 

                                                   Хід уроку

І. Вступна частина

1.Організація класу

Сьогодні я йшла до школи, а на зустріч мені йде листоноша. Вона вручила мені ось ці листи і попередила що ці листи всі прийшли на урок математики. Переглянувши  їх, я зрозуміла, що ваші батьки прислали вам завдання і хочуть знати чи справитесь ви з ними. В кінці уроку ми всі визначимо хто був найкращий.

ТЕМУ УРОКУ ВИ ПРОЧИТАЄТЕ НА КАРТЦІ ЯКУ Я ВАМ ПОКАЖУ

          Таблиця ділення на 4.  Розв’язування  задач (сховано ,потім відкрити)

 

20 : 4 = 5                                                Було  - ? кг

36 : 4 = 9 Забрали -  7 кошиків по 4 кг

32 : 4 = 8 Залишилося -  25 кг

24 : 4 = 6

2.  Актуалізація опорних знань

1) Перше  завдання від мами……………...

    А) Усні обчислення ( повторення таблиці множення  на 2; 3; 4 )

    В) Гра «Знайди правильну відповідь і обведи зайве число» Робота в парах

 

2 . 4 =                         36                    8

4 . 4 =                                   16                        29

4 . 9 =        32                      48

  1. . 8 =

4. 5 =                     20                                27          

 

2)  Друге  завдання від мами ……………….

Інтелектуальна розминка

  1. Назви чисел при множенні?
  2. Назви чисел при діленні?
  3. Назви чисел при додаванні?
  4. Назви чисел при відніманні?
  5. Продовжте речення: щоб знайти периметр потрібно…

 

          3 ) Третє завдання від мами…………….

1.Вона хоче, щоб ви написали каліграфічну хвилинку і сказали , що об’єднує всі ці числа?

36  32  4  8  16  20  12  24  28  40

2. Поставте ці числа, так як вони стоять у таблиці на 4 від меншого до більшого.

 

Вона пропонує вам усні задачі

  1. Перед будинком стоять 15 машин, а мотоциклів - на 9 менше. Скільки мотоциклів стоїть перед будинком?
  2. У Петрика було 16 наклейок він подарував наклейки 4 учням. По скільки наклейок одержав кожен учень?
  3. Катя пішла до магазину і купила 4 ручки по 8 грн. Скільки грошей вона заплатила?

 

4 ) Четверте завдання від мами…………...

 ДИКТАНТ

1.Знайди суму чисел 10 і 8     (18)

2.Знайди різницю чисел 10 і 8 (2)

3. Знайди частку чисел  36 і 4  (9)

4.Ділене 32 дільник 4, знайди частку  (8)

5. Число 18 зменшити на 3    (15)

6. Знайти добуток чисел  6 і 4     (24)

 

 

РОБОТА В ГРУПАХ

 Задача

Миколка купив 4 книжки по 4 грн. та ще блокнот за 18 грн. Скільки грошей заплатив Миколка за всю покупку?

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

 

 

 

5 ) П’яте завдання від мами……………….

Робота біля дошки №631

 

Продали 8 п. по 4 кг

Залишилося 60 кг

Було - ?

 

6)Шосте завдання від директора гімназії

  № 632

ІІІ. Заключна частина

1.Домашнє завдання 635; 636 Повторити таблицю ділення на 3;4

2.Рефлексія

Чиє завдання вам сподобалось найбільше?

Хто на уроці працював найкраще?

 

(визнати найкращого математика та нагороди його)

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
22 вересня 2019
Переглядів
901
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку