Техніка та методика метання м'яча на дальність

Про матеріал
Презентація з фізичної культури на тему "Метання малого м'яча на дільність".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ТЕХНІКА ТА МЕТОДИКА МЕТАННЯ М’ЯЧА

Номер слайду 2

1. Техніка метання малого м’яча способом “із-за голови через плече” на дальність М’ячі для метання бувають гумові, тенісні та хокейні. На змаганнях використовують м’ячі вагою 150 г і діаметром від 5,8 см до 6,2 см. Метання м’яча виконується з місця і з розбігу в коридорі завширшки 10 м від криволінійної планки завдовжки 3,66 м.

Номер слайду 3

Техніка метання малого м’яча складається з таких фаз: тримання снаряда; розбіг; фінальне зусилля; гальмування.

Номер слайду 4

Тримання снаряда М’яч утримується фалангами пальців метальної руки. Три пальці розміщені як важіль позаду м’яча, а мізинець і великий палець підтримують м’яч збоку.

Номер слайду 5

Розбіг Розбіг складається з двох частин: попередньої (від початку розбігу до індивідуальної контрольної відмітки) і заключної, яка виконується так званими кидковими кроками і завершується кидком снаряда. Розбіг починається пружними біговими кроками з поступовим збільшенням їх темпу і довжини. Довжина розбігу у хлопців близько 20м. У дівчат вона на 2-3м менша. Довжина попередньої частини розбігу менша, ніж заключної.

Номер слайду 6

Попередня частина розбігу : Завдання метальника у попередній частині розбігу полягає у набутті оптимальної швидкості від старту до контрольної відмітки. Заключна частина розбігу: Перед метальником стоїть завдання не зменшуючи швидкості бігу, виконати відведення м’яча, набути найвигіднішого положення перед початком кидка і без сповільнення швидкості виконати наступні фази метання.

Номер слайду 7

При метанні малого м’яча розбіг робиться в 3-5 кроків, м’яч відводиться на передостанньому кроці. При метанні гранати розбіг виконується в 4-6 кроків з прискоренням темпу, і в ритмі 5 кроків підготовка до кидка, рука, яка метає снаряд відводиться по прямій лінії назад.

Номер слайду 8

«Схресний» крок - важливий елемент розбігу. Він робиться правою ногою і дозволяє прийняти зручне для фінального зусилля вихідне положення.

Номер слайду 9

Фінальне зусилля Кидок починається з моменту, коли вага тіла переноситься на праву ногу. При кидку права нога випрямляється, праве плече швидко виводиться вперед, лікоть руки, яка метає повертається вгору і трохи зігнута ліва нога ставиться попереду тулуба, при цьому утворюється упор. У цей момент спортсмен знаходиться в положенні натягнутого лука. З такого положення рука, яка метає, робить «хльост» вперед. Вага тіла переміщується на ліву ногу.

Номер слайду 10

Гальмування Випустивши снаряд, атлет гальмує поступальний рух тіла активною зміною положення ніг – стрибком. При цьому спортсмен переходить через ліву ногу, що розгинається, ставить праву в упор для гальмування, а іноді ще робить на ній два-три підскоки.

Номер слайду 11

2. Помилки, що виникають під час метання м’яча, та їх виправлення Під час розбігу: Зменшення швидкості бігу перед потраплянням на другу контрольну позначку. Непотрапляння на контрольну позначку. Напружений біг, скуте положення руки з м’ячем. Виправлення помилок: Багаторазові прискорення з м’ячем в руці. Повторне виконання розбігу з вільними невимушеними рухами, послабленням хвату рукою м’яча і невеликими рухами рукою під час розбігу. Використання стандартних кроків під час розбігу.

Номер слайду 12

Під час кидкових кроків: Надмірне зниження швидкості виконання кидкових кроків, особливо перед кидком. Надто високе чи низьке положення руки зі снарядом перед кидком. Відсутність достатнього обгону снаряда, мляве і надто коротке виконання схресного кроку. Виправлення помилок: Повторне виконання прискореного розбігу з відведенням снаряда у вихідне положення перед кидком. Відведення руки назад на місці, під час ходьби і бігу. Виконання кидкових кроків з метою своєчасного обгону снаряда, біг схресними кроками.

Номер слайду 13

Під час кидка: Опускання ліктя під час кидка, метання зігнутою рукою. Відхилення тулуба вліво – кидок збоку. Недостатнє випрямлення ніг і тулуба під час кидка, кидок виконується тільки рукою. Переступання через лінію кидка після кидка. Виправлення помилок: Імітація кидка при підтримці вчителем руки, що кидає, з метою стримування закінчення ривка до випрямлення руки. Імітація виконання кидка без відхилення вліво, збільшення повороту плечей і відведення руки за спину під час обгону снаряда. Зміцнення м’язів ніг за рахунок стрибкових вправ, м’язів-розгиначів тулуба. Робота над ритмом розбігу, кидковими кроками по позначках, навчання стопорного кроку після кидка.

ppt
Додано
8 квітня 2022
Переглядів
10532
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку