Технологічна карта уроку

Про матеріал
Тема уроку: Поетична збірка «Зів’яле листя»: «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», «Чого являєшся мені…». Місце любовної теми у творчості І. Франка
Перегляд файлу

Технологічна карта уроку

Тема шкільного курсу: Титан духу і думки

 

Урок № 23

ПІБ учителя:

Клас: 10

Тема уроку: Поетична збірка «Зів’яле листя»: «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», «Чого являєшся мені…». Місце любовної теми у творчості І. Франка

Цілі уроку:

 

Навчальні – збудити бажання краще пізнати глибинний зміст ліричних творів І. Франка. Розкрити світ почуттів і пристрастей, створений поетичним словом великого майстра на основі поезій «Чого являєшся мені у сні?», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня». Творчо осмислити і відтворити події, що відбувалися в житті І. Франка

Розвивальні – розвивати вміння учнів досліджувати художні особливості

творів

Виховні – виховувати інтерес до поетичної творчості поета,  чистоту і благородство почуттів


Обладнання уроку: портрет письменника, збірка «Зів'яле листя», презентація уроку, відео файли, дидактичний матеріал, хмари слів, ПК.

Тип уроку: комбінований

Компетенції учнів на уроці:

Основні поняття

Основні знання

Основні вміння

Поетична збірка «Зів’яле листя»: «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», «Чого являєшся мені…».

Інтимна лірика. Збірка «Зів’яле листя». Поезії «Ой ти, дівчино, з горіха зерня»,

«Чого являєшся мені…»

розповідає про зб. «Зів’яле листя»; виразно й осмислено читає твори,

аналізує їх; визначає й коментує засоби художнього увиразнення; знає і пояснює відмінність між громадянською та інтимною лірикою.

Місце любовної теми у творчості І. Франка
 

Життєві імпульси появи творів (автобіографічність). Широка емоційна гама почуттів ліричного героя, ствердження невмирущості почуттів, ідеалу кохання.

 

 

висловлює судження про важливість кохання в житті людини; порівнює специфіку виражальних засобів у поезії і музиці в розкритті  інтимних мотивів; аналізує сучасні інтерпретації інтимної лірики І. Франка в музичних композиціях.

 

 

 

 


 

Перебіг уроку
 

Етап уроку

Час

Завдання етапу

Зміст

Методи і прийоми

ФОНД*

Діяльність
учителя з посиланням на ЕОР (електронні освітні ресурси)

Діяльність
учня з посиланням на ЕОР (електронні освітні ресурси)
 

Способи оцінювання діяльності учнів, форми зворотного зв’язку

1. Мотивація навчальної діяльності

3 хв.

Визначення теми і мети уроку.

Читаємо епіграф. “…в душі стоїть село

Франкової любові і печалі,

Так начебто в його листки зів’ялі

Листок мого кохання занесло”

Д. Павличко “Лолин” .

Давайте подумаємо:

- Чому в’яне листя?

- Що потрібно для того , щоб воно жило?

- Перенесемо це на кохання…

Тепло долонь, сонце серця, життєдайна енергія – все це необхідно для того , щоб любов не зів’яла.

А якщо цього немає, наступає лірична драма. Роздумовуємо про актуальність любовної теми.

 

Робота з епіграфом

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ф

Налаштовує учнів на роботу на уроці. Визначає мету уроку.

Записують епіграф, обговорюють актуальність проблеми порушеної в ньому. З’ясовують тему уроку, сприймають повідомлення вчителя. Усвідомлення того, що кохання – найвеличніше з почуттів, яке надихає людину на шляхетні вчинки.

 

3.Актуалізація опорних знань

5 хв.

Пробудження зацікавленості в учнів пригадати те, що вони знають.

Давайте пригадаємо те, що вже відомо про І. Франка з попередніх уроків (хто такий І. Франко, роки життя,  перша збірка, як називають Франка, творча спадщина)

Вправа «Пригадай»

 

І

 

 

Допомагає пригадати вивчене

Пригадують вивчену інформацію

 

4.Усвідомлення змісту

17 хв.

Ознайомлення учнів з інформацією, її аналіз та особисте розуміння учнями.

Перегляд відео «Тричі мені являлася любов». Обговорення (Чи можемо ми назвати поезію

«Тричі мені являлася любов» біографічною?

Які жінки подобалися Франку? Як закінчилася ця любовна драма?)

Відеоматеріали

 

 

 

 

Обговорення

 

Ф

Організовує перегляд відео. Створює  ситуацію, яка не залишає байдужим нікого, активізує їх роботу.

Сприймають нову інформацію. https://www.youtube.com/watch?v=2ItNPHCCs1A

Аналізують почуте.

 

 

 

 

Композиція збірки  «Зів’яле листя». Охарактеризуємо три жмутки.

 

І

 

Повідомляє завдання.

Сприймають і засвоюють нову інформацію.

 

 

 

 

Знайти  в хмарі слів назви поезій Франка, проаналізувати їх.

Хмара слів

І

 

Повідомляє завдання.

Знаходять назви поезій, Аналізують поезії

Аналіз поезій відправити через Google Classroom (код класу: ttjcdjl). До 24.11.2020

 

 

 

Дати відповідь «Що є кохання для Франка?»

Гра «Дешифруваль-ник»

Проблемне питання

І

Щоб дізнатися, яке проблемне питання потрібно розкодувати  QR код. Щоб відповісти на питання, вчитель рекомендує проаналізувати назву збірки, епіграф до уроку, рядки поезій, що вивчалися на уроці.

Розкодовують код. Використовуючи набуті знання на уроці, учні роздумовують  над проблемним питанням.

 

 

2 хв.

Вийти за межі існуючого музейного простору, донести інформацію про життя І. Франка та його сім'ї учням, а також долучити до життя музею та українського мистецтва якомога ширшу аудиторію

Провести коротку екскурсію віртуальним музеєм

Віртуальна екскурсія

І

Організовує віртуальну екскурсію

Віртуальний музей родини Франка в Києві. https://frankovi.com.ua/3d-tur/?fbclid=IwAR0tXgb5ew7U0n-P0jx_VghHjdr6KTcDRcbKE5z62CqB3rr6KRr8IgVgJYg

 

 

7.Оцінювання навчальної діяльності

1 хв.

 

Зайти на сайт на урок, пройти тему «Збірка І. Франка «Зів'яле листя»»

Онлайн-тест

 

Повідомляє завдання, організовує проходження тесту

Відповідають на питання. Код доступу 3270869

Онлайн від 1-12 балів

5.Рефлексія

1 хв.

Прояснення змісту опрацьованого.

Встановлення зв’язків між тим, що вже відомо і тим, що потрібно засвоїти.

Уявляємо як одягаємо дерево, листочки якого облетіли. Для цього використовуємо слова-листочки.

 Сьогодні на уроці було багато слів, тому наше дерево знову зелене. 

Дерево знань, слова-листочки

І

Пояснює завдання

Прояснюють для себе зміст опрацьованого, аналізують що відбулося на уроці.

 

6.Домашнє завдання

1        хв.

1.Вивчити вірш напам’ять (на вибір учня)

Опрацювати підручник с. 85-91.

2. Написати есе на тему «Кохання – щастя чи в’язниця, Бог від якої заховав ключі».

3. Створити меми про Івана Франка

Учитель одночасно задає д/з двох або трьох рівнів.

Перший рівень — обов’язковий мінімум.

Другий рівень завдання — тренувальний.

Третій рівень— творче завдання.

 

Прийом «Три рівні д/з» (за Гіном)

 

Ф

І

 

Пояснює д\з.

Учні записують д\з у щоденники

Вірш відзняти на відео і відправити через Google Classroom (код класу: ttjcdjl). до 27.11.2020.  Есе та меми відправити через Google Classroom (код класу: ttjcdjl). До 24.11.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*ФОНД - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).
 

Інструкції учням з опрацювання теоретичного матеріалу та виконання завдань із зазначенням очікуваних результатів, яких має досягти учень, та дедлайнів виконання.

1.Опрацювати теоретичний матеріал у підручнику на с. 85-91. (Краще пізнати глибинний зміст ліричних творів І. Франка. Розкрити світ почуттів і пристрастей, створений поетичним словом великого майстра на основі поезій «Чого являєшся мені у сні?», «Ой ти, дівчино, з горіха зерня». Творчо осмислити і відтворити події, що відбувалися в житті І. Франка)

2. Проаналізувати поезії: «Ой ти, дівчино, з горіха зерня», «Чого являєшся мені у сні», використовуючи схему. Аналіз поезій відправити через Google Classroom (код класу: ttjcdjl). До 24.11.2020

Схема аналізу поетичного твору

1.Автор і назва твору.

2. Тема твору.

3. Основна думка поезії.

4. Які життєві обставини викликали написання поезії.

5. Мотив і Жанр поезії.

6. Ключові образи твору.

7. Художні засоби.

8. Ваші роздуми і почуття, навіяні поезією.

 

3.Пройти тестування на сайті на урок. Код доступу 3270869

 (до наступного уроку - 24.11. 2020)

 

Перелік завдань для опрацювання учнями

Для всіх учнів (обов’язковий мінімум)

  1. Опрацювати підручник на с. 85 – 91.
  2. Вивчити вірш напам’ять (один на вибір учня)
  3. Пройти тестування на сайті на урок. Код доступу 3270869

 (до наступного уроку - 24.11. 2020)

 

Для високого і достатнього рівня знань

  1. Написати есе на тему «Кохання – щастя чи в’язниця, Бог від якої заховав ключі».
  2. Створити меми про Івана Франка ( Меми — це смішні зображення чи відео з надписами, які швидко поширюються в соціальних мережах та медіа.)


 

Література:
 

Для вчителя

Для учнів

Українська література (рівень стандарту): підруч. для 10 кл. закл. загальн. серед. освіти / Олександр Авраменко, Василь Пахаренко. – К.: Грамота, 2018. – 256 с.: іл.

Українська література (рівень стандарту): підруч. для 10 кл. закл. загальн. серед. освіти / Олександр Авраменко, Василь Пахаренко. – К.: Грамота, 2018. – 256 с.: іл.

Навчальна програма у 10-11 класах (рівень стандарту), затверджена наказом МОН від 23.10.2017 № 1407.

Франко І. Зів'яле листя / Упоряд. та підгот. текстів Б. Тихолоза. – Л. : Літопис, 2006

Іван Франко і методика викладання української літератури: навчально-методичний посібник / Володимир Микитюк. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, - 2017. – 200 с.

Читаємо Франка. До 160-ої річниці народження https://www.youtube.com/watch?v=brFQJGc-Cxk

 

Навчальна гра на уроці літератури / Наталія Савчук. – К.: Шк. світ, 2007. – 128 с. – (Б-ка «Шк. світу»). – Бібліогр.: с. 125-127

Чого являєшся мені..» https://www.youtube.com/watch?v=Cd9iH25aBjY

«Ой  ти, дівчино, з горіха зерня»

https://www.youtube.com/watch?v=giHCWy-6DDM

 

Франко І. Зів'яле листя / Упоряд. та підгот. текстів Б. Тихолоза. – Л. : Літопис, 2006

 

C:\Users\anyao\Downloads\Word Art 4.pngC:\Users\anyao\Downloads\Word Art 6.png

doc
Додано
10 серпня 2023
Переглядів
251
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку