Технологічна карта уроку
Тема шкільного курсу: числа 21 – 100
Урок № 95
Кузьменко Світлана Романівна
Клас:1
Темауроку:Десятковий склад числа. Розклад числа на розрядні доданки. Задача на знаходження невідомого доданка. Побудова відрізка заданої довжини.
Мета:
навчальні – Ознайомити учнів із записом чисел у вигляді суми розрядних доданків; формувати навички розкладання двоцифрових чисел на розрядні доданки, застосування переставної властивості для додавання кількох доданків, що містять круглі числа та одноцифрові числа; вправляти у розв'язуванні задач на обчислення невідомого доданка;
розвивальні - Розвивати графічні навички, навички швидкої лічби, логічне мислення у дітей;
виховні – виховуватибажаннявчитися, інтерес до математики, культуру спілкування в колективі.
уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, розвивати пізнавальний інтерес;
комунікативної: розвивати математичне мовлення, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
соціальної:розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;
громадянської:
Обладнання уроку: презентація, підручники,відеоматеріали, тести, інтернет - ресурси,цеглинки «Лего», лінійка, олівець
Типуроку:Урок застосування знань
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Десяток, круглі числа, задачі на знаходження невідомого доданка, відрізок
|
Учні називають попереднє і наступне число до будь-якого числа в межах 100; розуміють сутність порозрядного додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд розуміють десяток як лічильну одиницю; знають як лічити десятками в межах 100; знають як знаходити невідомий доданок;
|
Учні можуть розкладати двоцифрові числа на розрядні доданки. Учні вміють розв’язувати задачі на знаходження суми. Вміють вимірювати і креслити відрізки заданої довжини.
|
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
ФОНД* |
Діяльність |
Діяльність |
І.Організаційний момент
|
1 хв. |
Емоційне налаштування |
Вступне слово вчителя. Вчитель і учні бажають успіху на уроці один одному.
|
Метод «Мікрофон»
|
Г |
Вітається з учнями, налаштовує на роботу.
|
Учні сприймають повідомлення від вчителя та налаштовуються на роботу. |
ІІ. Актуалізація опорних знань
|
. |
|
|
|
|
Вчитель запитує яке сьогодні число і просить охарактеризувати дане число |
Учні дають відповіді, а потім каліграфічно дане записують |
|
2 хв |
Повторити каліграфічне написання цифр |
Робота з інтерактивною дошкою |
Прийом «Мозковий шторм» |
І |
||
|
2 хв. |
Повторити нумераційну таблицю |
Робота з нумераційною таблицею. |
Гра «Не скажу» |
І |
Вчитель рахує від 30 до 60 по одному, але замість деяких чисел ( Н. 33, 38, 42, 46, 49, 55), він говорить «не скажу».
|
Учні виконують завдання. Перевіряємо. |
ІІІ. Вивчення нового матеріалу |
5 хв. |
Мотиваціяучнів до вивченнянової теми та сприйняття, усвідомлення й осмисленняучнями нового матеріалу.
|
Робота з цеглинками «Лего» |
Використання Цеглинок конструктора «Лего» |
Ф |
Вчитель пояснює новий матеріал. |
Учні слухають пояснення вчителя, і з допомогою цеглинок «Лего» виконують завдання. |
1. Пояснення вчителя |
|||||||
|
5 хв. |
Вчитися практично розкладати числа на розрядні доданки
|
|
Онлайн платформа |
І |
Вчитель допомагає перейти на посилання і знайти завдання
|
Учні самостійно виконують тести |
Руханка |
1 хв. |
Повернути втомленій дитині працездатність, увагу, зняти напруження, відновити сили. |
|
|
|
Учні виконують фізичні вправи |
|
|
5 хв. |
Опрацювання і розвязання задачі. Повторення компонентів при додаванні |
Прочитати задачу, проаналізувати, розв язати, записати в зошиті.
|
«Незакінчене речення» |
Г |
Давайте пригадаємо: як називаються числа при додаванні? Як знайти невідомий доданок? |
Діти називають компоненти при додавання |
Метод «Прес» |
Г |
Вчитель нагадує план роботи під час роботи з методом «Прес» |
Діти висловлюють свою думку з даної проблеми стисло, за конкретною схемою. |
||||
V. Закріплення вивченого матеріалу |
|
|
Розкладіть на розрядні доданки за зразком. 99 = 90 + 9 |
Щоденні 3 (математика самостійно) |
І |
|
Учні по черзі розкладають числа на розрядні доданки |
1. Робота з підручником.
|
5 хв. |
Розкласти числа на розрядні доданки за завданнями в підручнику. С.95, завдання 2
|
|||||
Руханка |
30 с. |
Повернути втомленій дитині працездатність, увагу, зняти напруження, відновити сили. |
|
|
|
|
|
|
2 хв. |
Накреслити відрізок завдовжки 1 дм 4 см |
|
|
І |
|
|
VІ. Рефлексія |
30 с. |
Закріплення та узагальненнязнаньучнів - узагальнення і систематизаціяматематичнихзнань, формуванняматематичнихумінь та навичок. |
|
Робота з цеглинками |
Ф |
Як ви попрацювали?
|
Учні піднімають цеглинку відповідного кольору |
Література:
Для вчителя |
Для учнів |
ПідручникМатематика: підручник для 1-го класу закладів загальної середньої освіти / Н.П. Листопад. – К.: УОВЦ «Оріон», 2018. – 144с. Інтернет-ресурс https://www.youtube.com/watch?v=t7FLa2FF2AI
|
ПідручникМатематика: підручник для 1-го класу закладів загальної середньої освіти / Н.П. Листопад. – К.: УОВЦ «Оріон», 2018. – 144с. Інтернет-ресурс https://www.youtube.com/watch?v=t7FLa2FF2AI
|
|
|