Технологічна карта уроку до уроку "Кровоносні судини"

Про матеріал

Сучасний урок - це форма навчання, діяльність учня, а також основа професійного зростання вчителя. Технологічна карта уроку- одна із форм стислого конспекту уроку, що дає змогу всебічно оцінити хід проведення уроку, його етапи, завдання, методи та прийоми, діяльність учнів та вчителя.

Перегляд файлу

Технологічна  карта  уроку біології «Кровоносні судини. Рух крові по судинах»

Назва  предмету: біологія

ПІБ учителя:  Онищенко І.В.

Клас: 8

Тема уроку:  Кровоносні судини. Рух крові по судинах.

Цілі уроку:

Навчальні - формувати в учнів поняття про основні види кровоносних судин  їх особливості будови і функціонування в організмі людини, сформувати поняття  «пульс», «кровоносний тиск», розглянути фактори, які впливають на рух крові в організмі;

 

Розвивальні -  розвивати вміння визначати частоту серцевих скорочень, виявляти вплив фізичних чинників, вміння     застосовувати знання з фізики, для визначення  фізичних параметрів  кровоносних судин, розвивати вміння аналізувати та робити висновки;

 

Виховні - виховувати в учнів розуміння значення нормального функціонування  системи кровообігу для збереження здоров’я людини.

 

 

Обладнання уроку:  рельєфна таблиця  «Схема кровообігу», годинник із секундною стрілкою, мультимедійний проектор,     слайди.

Тип уроку: комбінований

Інтеграція:   фізика.

Компетенції учнів на уроці:

 

                           Основні поняття

Основні знання

Основні  вміння

артерії, вени, капіляри, пульс,швидкість крові по судинам , тиск крові на стінки судин.

 

Основні види кровоносних судин,  особливості їх будови та функцій. Властивості кровоносних судин.

Розпізнавати види кровоносних судин, поєднувати будову та функції. Вміння визначати частоту серцевих скорочень. Апелювати біологічними термінами. Робити правильні висновки.

 

Хід уроку

Етапи уроку

Завдання етапу

Зміст

Методи і прийоми

Діяльність учителя

Діяльність учня

Організаційний етап

Підготувати учнів до роботи на уроці в цілому і на кожному окремому етапі

Організація класу, вітання з учнями

Словесні

Створення позитивного, емоційного настрою

Привітання

Актуалізація опорних знань, активізація пізнавальної діяльності учнів

Виявити ступінь опорних знань, стимулювати окремих учнів клас до роботи.

Проведення фронтальної бесіди, та роботи на визначення вірності твердження

Фронтальне обговорення

 

Спрямування роботи учнів

Усні відповіді, робота в зошитах.

Мотивація навчальної діяльності

Організовувати і спрямувати навчальну діяльність учнів до досягнення основної мети уроку

Підготовка учнів до активного  і свідомого засвоєння нового матеріалу.

 Бесіда

Створення проблемної ситуації, наголошення на її актуальності

Обговорення ситуації, поставленої проблеми

Сприйняття і усвідомлення нового матеріалу

Дати учням конкретне уявлення про кровоносні судини, виробити відповідні вміння інтелектуального характеру

Поглиблення і усвідомлення знань, використання

 інтеграції з фізикою

Проблемно пошуковий

Розповідь про основні види кровоносних судин, їх властивості, будову, функції, використання слайдів, зображень. Допомога дітям в усвідомленні матеріалу

Сприйняття інформації, формулювання висновків та закономірностей щодо властивостей кровоносних судин

Лабораторне дослідження

Сформувати в учнів практичні навички, вимірювання пульсу у різних станах організму та вміння робити правильні висновки

Проведення  досліду із зміною пульсу при різних станах організму.

Дослідження

Навчити учнів правильно знаходити місце виміру,  рахування пульсу, робити правильні висновки

Досліджувати зміну ЧСС при різному стані свого організму .

Перевірка і корекція засвоєння учнями нового матеріалу

Перевірити засвоєння учнями суттєвих ознак, елементів знань, структурно – функціональних зв’язків. Надати індивідуальну допомогу учням, що її потребують.

Поглиблення і осмислення знань.

Бесіда

Допомога учням зорієнтуватися в сприйнятому матеріалі, створення атмосфери успіху.

Відповіді на запитання,  осмислення та розуміння вивченого

Підведення підсумків уроку. Рефлексія.

 Оцінити рівень засвоєння знань і способів діяльності всього класу та окремих учнів

Ступінь активності класу

Бесіда

Бесіда з учнями вербальне оцінювання учнів.

Відповіді на запитання з поясненнями

Домашнє завдання, інструктаж про його виконання

Повідомити домашнє завдання, пояснити методику його виконання.

Повторення

теоретичного і практичного  матеріалу

Бесіда

Пояснення

Сприйняття інформації

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Олійник Лариса Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Біологія 8 клас (Жолос О.В., Толстанова Г.М., Ягенська Г.В., Додь В.В., Довгаль І.В., Ходосовцев О.Є., Костіков І.Ю., Волгін С.О., Сиволоб А.В., Скрипник Н.В.)
Додано
16 жовтня 2018
Переглядів
3729
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку