Технологічна карта уроку математики
Учитель Протиняк Надія Леонідівна
Клас 9
Предмет геометрія
Тема: Координати середини відрізка
Мета:
Навчальна: виведення формул для знаходження координат середини відрізка та формування вмінь учнів застосовувати ці формули до розв’язування задач.
Розвивальна: розвивати творчу та пізнавальну активність учнів; уміння робити висновки на основі даних, отриманих під час досліджень; розширити і поглибити рамки навчальної програми шляхом міжпредметних зв’язків; розвивати вміння користуватися додатковими джерелами інформації; робити висновки і узагальнення.
Виховна: виховувати активність, увагу, прищеплювати інтерес до математики, використовуючи історичний, міжпредметний матеріал, життєвий досвід; акцентувати увагу учнів на математичну грамотність, що слугує розвитку просторового уявлення.
Наскрізні змістовні лінії: «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність».
Формування компетентностей:
• предметна компетентність: вивести формули для знаходження координат середини відрізка; сформувати вміння знаходити за формулою відстань між точками та координати середини відрізка.
ключові компетентності:
• спілкування державною мовою — аргументувати, доводити правильність тверджень;
• соціальна та громадянська компетентності — висловлювати власну думку, слухати і чути інших;
• уміння вчитися впродовж життя — організовувати та планувати свою навчальну діяльність.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Форма уроку: конференція на платформі ZOOM.
Обладнання та наочність: маршрутний лист, комп’ютер, телефон.
Очікувані результати: предметні: опрацювати новий матеріал, навчитися застосовувати опорний конспект;
Особистісні: уміння працювати індивідуально, слухати учителя та виконувати завдання, об’єктивно оцінювати результати своєї діяльності.
Міжпредметні: уміти опрацьовувати інформацію, встановлювати аналогію і створювати узагальнення; діяти за створеним алгоритмом; оволодіти навичками самостійного набуття нових знань, постановки мети і оцінки своєї діяльності.
№ |
Етап уроку, його тривалість |
Електронні освітні ресурси |
Діяльність учителя |
Діяльність учня |
Зворотний зв’язок |
||||||||||||||||||||||||
1 |
Організаційний момент, 1 хв. Мета – налаштування учнів на навчальну діяльність та створення комфортних умов. |
|
Учитель вітає учнів, перевіряє готовності учнів до уроку. Визначає рівень комфорту учнів та налаштовую на активну співпрацю. Надсилає учням Пропонує учням записати дату у зошит. |
Учні вітають учителя, налаштовуються на роботу. Показують «лайк».
Учні записують дату у зошит. |
Обмін смайликами. Учні отримують шкалу оцінювання уроку.
|
||||||||||||||||||||||||
2 |
Актуалізація опорних знань, 2хв. Мета: повторення знань. |
Коментує виконані домашні завдання, наголошує на допущених помилках. Учитель пропонує учням пройти тест та поділитися своїми результатами за допомогою скріншота або фото з телефона надіславши на classroom або Viber. |
Учні виконують тест за посиланням. Виставляють отриманий бал у свою шкалу оцінювання. |
Учні напередодні надсилають виконані домашні завдання на classroom. Надсилають свої результатами за допомогою скріншота або фото з телефона на classroom або Viber.
|
|||||||||||||||||||||||||
3 |
Мотивація навчальної діяльності, 2хв. Мета: формувати основи теоретичного мислення і вміння застосовувати теоретичні знання на практиці. |
|
Девіз уроку: Недостатньо опанувати премудрість, потрібно ще вміти нею користуватися. (Цицерон) Історична довідка. Проблемне питання.
|
Учні дають відповідь на проблемне питання. |
Записану відповідь надсилають вчителю у чаті. |
||||||||||||||||||||||||
4 |
Повідомлення теми і мети уроку, 2хв.
Пояснення нового матеріалу, 5 хв. Мета: формувати навички пізнавальної діяльності. |
QR – код, https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=JAj107cG5kw&ab_channel=uklasicomua
|
Учитель пропонує учням навести гаджет на QR – код, щоб дізнатися тему, мету урока та опрацювати матеріал за посиланням. Практична робота (опрацювання формули координат середини відрізка).
|
Учні працюють із запропонованим матеріалом, у зошит записують тему та опорний конспект, виконують практичну роботу. |
|
||||||||||||||||||||||||
5 |
Перевірка первісного сприйняття матеріалу, 5хв. Мета: виявлення рівня засвоєння нового теоретичного матеріалу. |
Учитель пропонує учням виконати інтерактивну вправу. |
Учні виконують завдання, отримують результат, за вірну відповідь виставляють у свій лист оцінювання. |
Отриману відповідь або проговорюють або надсилають скрін. |
|||||||||||||||||||||||||
6 |
Фізкультхвилинка, 2хв.
|
Учитель пропонує учням відпочити, перейти за посиланням та виконати фізкультхвилинку. |
Учні переходять за посиланням та виконують фізкультхвилинку. |
|
|||||||||||||||||||||||||
7 |
Пробні та тренувальні вправи, 3хв. Мета: формування отриманих знань та вмінь, організація виконання типових завдань. |
|
Гра «Знайди помилку». Учитель пропонує учням розв’язану задачу, у якій допущено помилку, за правильну відповідь + 2 б. у лист оцінювання. Яка з даних формул є вірною для знаходження відстані між точками А (5; 4) і В (1; 3)?
|
Учні знаходять помилку і записують правильне розв’язання. Учень, який першим дав правильну відповідь, записує + 2 б. у свій лист оцінювання. |
Надсилають відповідь або скрін. |
||||||||||||||||||||||||
8 |
Самостійна робота, 5хв. Мета: формування отриманих знань та вмінь, організація виконання типових завдань.
|
Переглянь інструкцію у маршрутному листі.
|
1. «Лабіринт відповідності» - тести на відповідність.
2.Творча робота (диференційовані завдання для учнів): І рівень- із поданих розв’язків обрати правильну відповідь; ІІ рівень - за поданою умовою та малюнком – розв’язати задачу; ІІІ рівень - за поданим малюнком – скласти умову до задачі та знайти її рішення. |
Учні виконують тести за посиланням. Учні виконують диференційовані (різнорівневі) завдання та записують відповіді. |
Перевірка відповідності відбувається під час виконання самостійної роботи. Надсилають відповідь або скрін. |
||||||||||||||||||||||||
9 |
Підсумок уроку, 1хв. Мета: аргументація своєї думки, рефлексія, контроль і оцінка діяльності.
|
|
Робота з девізом уроку. Учитель пропонує оцінити свою роботу на уроці лайком.
|
Учні оцінюють урок.
|
Учні надсилають лайк або смайлик. |
||||||||||||||||||||||||
10 |
Домашнє завдання, 1хв. Мета: забезпечення розуміння дітьми мети, змісту та способів виконання домашнього завдання.
|
Переглянь інструкцію у маршрутному листі.
|
Учитель ознайомлює із домашнім завданням: (у маршрутному листі), (за підручником) - обов’язкове -різнорівневе - творче. |
Учні переглядають домашнє завдання, задають питання у чаті. |
Учні надсилають за допомогою скріншота виконані домашні завдання на classroom або фото з телефона на Viber.
|
||||||||||||||||||||||||
11 |
Оцінювання досягнень, 1хв. Мета: організувати оцінювання учнями власної діяльності на уроці. |
|
Учитель відзначає активність учнів на уроці, пропонує порахувати отримані бали за шкалою оцінювання. |
Учні показують оцінку на пальцях або у зошиті. |
|