Технологічна карта уроку
Тема шкільного курсу: Раціональні числа та дії з ними
Урок № 64
ПІБ учителя: Михайлова Вікторія Володимирівна
Клас: 6
Тема уроку: Модуль числа
Цілі уроку:
Навчальні – сформувати уявлення учнів про геометричний зміст поняття «модуль числа»; виробити вміння читати, записувати вирази, що містять модуль, знаходити значення виразів, що містять числа під знаком модуля; навчити розв’язувати найпростіші рівняння з модулем, сприяти розвитку математичної мови, оперативної пам'яті, довільної уваги, наочно-дієвого мислення |
Розвивальні - розвивати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, робити висновки, розвивати увагу, розвивати усне мовлення |
Виховні – виховувати вміння висловлювати свою точку зору, слухати відповіді інших, брати участь в діалозі, формувати здатність до позитивного співробітництва, виховувати культуру поведінки при фронтальній роботі, індивідуальній роботі |
Обладнання уроку: ноутбук, презентація до уроку
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і вмінь
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Модуль числа
|
-модуль числа, -геометричний зміст поняття «модуль числа», -модуль від’ємного числа, -модуль додатного числа, -модуль числа нуль, -модулі протилежних чисел
|
-знаходження модуля числа, - знаходження модуля координати точки, -запис виразів, які містять модуль числа, -читання виразів, які містять модуль числа, -знаходження значень виразів, що містять знак модуля, -розв’язання найпростіших рівнянь, які містять знак модуля, -організація своєї навчальної діяльності для досягнення результату, - самостійно працювати з новим, доступним за складністю навчальним матеріалом, мати власну думку з приводу обговорюваних питань, обґрунтовувати її, -спілкуватися з іншими людьми, -продуктивно співпрацювати в парі, в групі, з класом. |
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
ФОНД* |
Діяльність |
Діяльність |
Організація початку уроку |
1хв |
Створення позитивного емоційного настрою. Створення сприятливого психологічного клімату на уроці. |
Вступне слово вчителя. З яким настроєм ви приєдналися до уроку? Чого б ви побажали всім нам під час уроку? Вчитель і учні бажають успіху на уроці один одному.
|
Бесіда, «Мікрофон» |
Ф |
Вітається з учнями, налаштовує на плідну роботу.
|
Учні сприймають повідомлення від вчителя і однокласників та налаштовуються на роботу |
Мотивація навчальної діяльності |
3 хв |
Формування внутрішньої потреби учнів у включенні в навчальну діяльність |
Інтерактивна вправа з використанням оn-line платформи rebus1.com 1) http://rebus1.com/ua/index.php?item=rebus_generator&slovo=%CC%CE%C4%D3%CB%DC&skip=4&mode=1 2) http://rebus1.com/ua/index.php?item=rebus_generator&enter=1
|
Гра «Розгадай ребус» |
Ф
І |
Інструктує учнів щодо виконання вправи. Створює умови для формування внутрішньої потреби учнів у включенні в навчальну діяльність
|
Розгадують ребус. Повідомляють про результати виконання завдання в чаті. |
Повідомлення теми уроку, мети уроку |
1 хв |
Повідомлення тему, мети уроку; постановка завдань уроку |
Повідомляє результати гри «Розгадай ребус» -учні отримали слова «модуль» і « число». Разом з вчителем формулюють тему уроку |
Бесіда |
Ф |
Разом з учнями визначає тему і мету уроку, акцентує увагу учнів на важливість теми
|
Разом з учителем визначають тему і мету уроку |
Актуалізація опорних знань |
4 хв |
1.Перевірка домашнього завдання. 2.Відтворення знань, що потрібні для подальшої роботи на уроці. |
Інтерактивна вправа з використанням оn-line платформи learningApps.org https://learningapps.org/display?v=pgthvfdot21
|
Гра «Перегони» |
І |
Інструктує учнів щодо виконання вправи |
Виконують вправу. Повідомляють про результати виконання в чаті |
Вивчення нової теми |
4хв |
|
Створення проблемної ситуації 1.Розв’язування задачі. Із пункту О одночасно вирушили дві груп туристів. Перша група вирушила на захід, друга – на схід. Через деякий час перша група знаходилась в пункті N(-15), а друга група – в пункті F(11). Порівняти, яка з груп знаходилась на більшій відстані від пункту О. 2.Висновок: для знаходження відповіді ми порівнювали не координати точок, а відстані від точки О до точки N та до точки F (модулі числа -15 та числа 11). 3. Означення модуля числа, його властивості
|
Проблемна ситуація
Бесіда |
Ф І |
Акцентує увагу учнів, чи може бути відстань від’єною величиною
Разом з учнями робить висновок
Формулює означення модуля числа, його властивості |
Розв’язують задачу. Повідомляють відповіді в чаті
Разом з вчителем роблять висновок.
Записують в зошити означення модуля, його властивості |
Засвоєння нових знань |
6 хв |
Застосування набутих знань |
Розвязування вправ Приклад 1. Знайдіть модулі чисел: 0; -16; 271; 10004; 82,1; -3/4; −27/8 Розв’язання. |0|=0; |−16|=16; |271|=271; |10004|=10004; |82,1|=82,1;|−0,7|=0,7; ∣−3/4∣=3/4; ∣−27/8∣=27/8. Приклад 2. Серед поданих чисел знайти пари протилежних чисел: 2; -7; 3,5; -2; 5/3; -3,5; 0; 1/7; 7. Розв’язання. 2 і -2; 7 і -7; 3,5 і -3,5; 0 і 0. Приклад 3. Знайдіть число k, якщо:
Розв’язання.
Приклад 4.Обчисліть:
Розв’язання.
Приклад 5. Розв’яжіть рівняння:
Розв’язання.
х1=-2; х2=2 Відповідь: х1=-2; х2=2
х1=-5,6; х2=5,6 Відповідь: х1=-5,6; х2=5,6. Приклад 6. Знайдіть відстань між точками:
Розв’язання.
10+4=14 Відповідь: АВ=14
7-4=3 Відповідь: NM=3. Запам’ятай Щоб знайти відстань між двома точками за їх координатами, треба:
|
Бесіда |
Ф |
Знайомить учнів з алгоритмами розв’язання запропонованих вправ
Акцентує увагу на алгоритмі знаходження відстані між двома точками |
Слухають пояснення, роблять записи в зошитах |
Рефлексія |
1 хв |
Прояснення змісту опрацьованого. Встановлення зв’язків між тим, що вже відомо і тим, що потрібно засвоїти. |
- Сьогодні на уроці я навчився… -Було важко… -Мені здалося важливим… -Я зрозумів, що… -Я відчув,що … .
|
Бесіда |
Ф |
Організовує бесіду. |
Прояснюють для себе зміст опрацьованого, аналізують що відбулося на уроці. Повідомляють в чаті
|
|
|
Диференціація д/з. |
1.Руханка (одразу після закінчення on-line частини уроку) https://www.youtube.com/watch?v=igmrcvpw1N0
2.а) Перегляд відео (за бажанням) https://www.youtube.com/watch?v=pB3zFHRVB2E б) Опрацювання конспекту уроку в Google Classroom (на допомогу при виконанні тестових завдань) https://classroom.google.com/w/MjAxNTMwNjc5NjEy/t/all 3. Розв’язати вправи за підручником Математика 6клас, №1004, №1006 с.176
4.Тренувальні тести в Google Classroom https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd88CeskoHZ0V12ELCWZDycncYzkjl4qmTbqLwdB21iNOlz8g/viewform
5. Інтерактивна вправа «Перегони» з використанням оn-line платформи learningApps.org https://learningapps.org/display?v=pm5ghph9t21
|
Прийом «Три рівні д/з» (за Гіном)
|
Ф І |
Пояснює д/з. Інструктує учнів щодо виконання вправ. |
1.Учні після І частини уроку (on-line ) виконують рухові прави. 2.Cамостійно вибирають завдання для виконання : або 3, або 4, або 5. |
*ФОнд - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).
Література:
Для вчителя |
Для учнів |
1.Математика. Навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів. 5-9 класи. Програма затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804 |
1.Математика: підручник для 6 кл. загальноосвіт. навч. закл. / Н. А. Тарасенкова, І. М. Богатирьова, О. М. Коломієць, З. О. Сердюк. – К: Видавничий дім «Освіта», 2014. – 304с. |
2. Енциклопедія педагогічних технологій та інновацій/ Автор- укладач Н.П. Наволокова. – 2-ге вид. – Х.: Вид. група «Основа», 2014. – 176с. |
|
3. М.В. Коновалова, Ю.О. Кудикова, О.П. Семиволос. Педагогічні технології: інструментарій, механізми, технологічна карта.– Х.: Вид. група «Основа», 2016. |
|
4. А. О. Гін. Прийоми педагогічної техніки. — Х.: Веста: Видавництво «Ранок», 2007. — 176 с.
|
|