Технологічна карта уроку
Тема шкільного курсу: Звичайні дроби
Урок № 47
ПІБ учителя: Воронюк Оксана Володимирівна
Клас: 6
Тема уроку: Знаходження дробу від числа
Цілі уроку: Формування компетентностей:
- предметна компетентність: домогтися засвоєння правила знаходження дробу від числа; сформувати вміння розв’язувати задачі на застосування цього правила;
Обладнання уроку: мультимедійна презентація «Знаходження дробу від числа», комп’ютер, інтерактивна дошка, відеокамера, підручник.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Хід уроку
Етап уроку |
Завдання етапу |
Методи і прийоми |
Діяльність |
Діяльність |
||
1. Організація початку уроку |
1 хв |
Створення позитивного емоційного настрою. |
Цитування вірша. |
|
Вітається з учнями, налаштовує учнів на плідну роботу. |
Налаштовуються на роботу на уроці. |
2. Повідомлення теми, мети уроку |
1 хв |
Повідомити тему та мету уроку, зацікавити учнів. |
Епіграф уроку |
Ф |
Вступне слово вчителя |
Записують у зошитах дату уроку та його тему. |
3. Мотивація навчальної діяльності |
1 хв |
Мотивувати до вивчення ще одного способу знаходження дробу від числа. |
|
|
Звертає увагу учнів на практичне застосування отриманих знань. |
Уважно слухають. |
4. Перевірка домашнього завдання |
6 хв |
Перевірити домашнє завдання. Формувати гордість за успіхи держави та повагу до національних цінностей. |
Інтерактивна вправа «Збери пазл» з використанням онлайн-платформи LearningApps.org. (https://learningapps.org/display?v=pz6vktym220) Повідомлення про подію загальнодержавного рівня. |
Ф |
Інструктує учнів щодо виконання вправи. Повідомляє про подію, що відбулась у нашій державі.
|
Виконують вправу.
|
5. Актуалізація опорних знань |
3 хв |
Повторити правила множення звичайних дробів. |
Інфографіка «Множення звичайних дробів». (https://www.youtube.com/channel/UCbzFIClB0uyPYL3vF7qPOJA ) |
Ф |
Коментує інфографіку |
Переглядають інфографіку, пригадують правила множення звичайних дробів |
6. Вивчення нового матеріалу |
8 хв |
Вивчити правило знаходження дробу від числа. Формування навичок здорового способу харчування. |
Розв’язання проблемної ситуації. Аналіз та узагальнення фактичного матеріалу. Повідомлення цікавих фактів про корисні властивості борщу. |
Ф |
Розв’язує задачу практичного змісту, формулює правило знаходження дробу від числа. Демонструє на прикладі застосування цього правила |
Записують у зошит хід розв’язання задачі, правило та приклад знаходження дробу від числа. |
7. Засвоєння нових знань та способів дій |
10 хв |
Удосконалити вміння учнів рахувати усно. Формувати вміння знаходити звичайний дріб від десяткового та звичайного дробу.
|
Виконання усних вправ. Інтерактивна вправа «Запали зірку».
Виконання письмових вправ на знаходження дробу від числа. |
Ф
І |
Коментує правила виконання вправ
|
Виконують усну вправу «Запали зірку».
У зошитах розв’язують приклади та отримані відповіді порівнюють з відповідями, що з’являються на дошці. |
8. Фізкультхвилинка |
1 хв |
Зняти втому, нормалізувати увагу й активність, відновити сили й робочий настрій. |
«Руханка» |
Ф |
Заохочує учнів до активного виконання «Руханки». |
Виконують «Руханку» |
9. Застосування знань і вмінь |
10 хв |
Формувати вміння застосовувати отримані знання до розв’язування задач практичного змісту. Формування національної свідомості, гордості та поваги до культурної спадщини українського народу. |
Складання рецепту приготування борщу за технологічною картою (3 бали). |
І |
Пропонує розв’язати задачу і на підставі отриманих даних скласти рецепт борщу. |
Розв’язують задачу у зошитах та світлину розв’язаної задачі надсилають до платформи «Нові знання» (https://nz.ua/) у розділ «Домашнє завдання». За правильне виконання даного завдання учень отримує – 3 бали. |
10. Підбиття підсумків уроку, рефлексія |
2 хв |
Повторити правило знаходження дробу від числа. Звертання до очікуваних результатів учнів. |
Вправа «Закінчіть речення» |
Ф |
Формулює правило знаходження дробу від числа у віршованій формі. Пропонує виконати вправу «Закінчіть речення». |
Повторюють правило, виконують вправу, запропоновану вчителем. |
11. Домашнє завдання. |
2 хв |
Застосування знань, отриманих на уроці до розв’язування завдань домашньої роботи. Формування особистої відповідальності за рівень знань і самоосвітньої діяльності. Формування вмінь готувати борщ за рецептом. |
Робота з підручником. Виконання письмових вправ (7 балів). Практична робота «Готуємо борщ» (2 бали). Перегляд відеоролику приготування борщу. |
І |
Наддає інструкції щодо виконання домашнього завдання. |
Записують домашнє завдання у щоденник. За правильне виконання домашнього завдання учень отримує – 9 балів.
Загальна кількість балів за урок - 12 балів. |
*ФОНД - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова)
Інструкція
з опрацювання теоретичного матеріалу учнями 6 класу
Тема: «Знаходження дробу від числа»
І. Переглянути відеоурок за посиланням: https://youtu.be/_WE668ZCuwQ .
ІІ. Виконати всі завдання відеоуроку, а саме:
ІІІ. Виконати домашнє завдання:
1. Опрацювати § 15 на с. 68 підручника «Математика» (О.С. Істер), вивчити правило знаходження дробу від числа.
2. Пригадати, що таке відсоток, і як записати відсотки у вигляді дробу.
3. Виконати письмові вправи:
Розв’яжіть задачі.
1. (3 бали) На півдні України минулого літа народилося 1200 лелек. У Миколаївській області – усіх лелек, у Херсонській – решти. Інші народилися в Одеській області. Яка область може похвалитися найбільшою кількістю лелеченят?
2. (4 бали) Для приготування обіду витратили 4 кг овочів. Із них пішло на борщ, залишку — на салат, а решта — на рагу. Скільки грамів овочів пішло на кожну страву?
Світлини, розв’язаних задач, надіслати до 18 години 18 листопада до платформи «Нові знання» (https://nz.ua/) у розділ «Домашнє завдання».
4. (2 бали) Виконати практичну роботу «Готуємо борщ!», попередньо переглянувши відеоролик приготування борщу за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=l93S5xLaWog.
До 25 листопада надіслати світлини виконання практичної роботи до платформи «Нові знання» (https://nz.ua/) у розділ «Домашнє завдання».
Загальна кількість балів за урок - 12 балів.
Перелік
письмових завдань для опрацювання учнями
Під час відеоуроку:
1. Обчисли:
1) від 0,35; 3) 0, 32 від 10;
2) 0,36 від ; 4) від .
2. Розрахуйте кількість інгредієнтів для приготування 4 порцій борщу з урахуванням технологічної карти (одна порція – 250мл).
Український борщ: технологічна карта на 1 л страви
Під час виконання домашньої роботи:
1. На півдні України минулого літа народилося 1200 лелек. У Миколаївській області – усіх лелек, у Херсонській – решти. Інші народилися в Одеській області. Яка область може похвалитися найбільшою кількістю лелеченят?
2. Для приготування обіду витратили 4 кг овочів. Із них пішло на борщ, залишку — на салат, а решта — на рагу. Скільки грамів овочів пішло на кожну страву?