Ознайомлювати учнів із роллю українського народного мистецтва в розвитку національної культури, видами і жанрами українського мистецтва.
«Художня культура» 10 клас. Технологічна карта уроку за підручником Масол Л.М., Миропольська Н.Є., Гайдамака О.В.
РОЗДІЛ ІІ. Українська художня культура ХІХ ст..
Урок №9. Народна музика: соціально – та родинно – побутові пісні. М.Вербицький: створення твору «Ще не вмерла
Україна». М.Лисенко – основоположник національної композиторської школи.
Тип та вид уроку |
Вивчення нового матеріалу, бесіда |
Мета
|
Ознайомлювати учнів із роллю українського народного мистецтва в розвитку національної культури, видами і жанрами українського мистецтва; розвиваюча: розвивати вміння порівнювати українську художню культури минулого й сучасності; мотиваційна: пробудити високі моральні якості, інтерес до музичної спадщини |
Завдання |
|
Результати засвоєння предмету:
|
|
|
|
|
|
Характеристика діяльності учнів |
|
Оснащення
|
|
Організаційна структура уроку
Етапи уроку |
Діяльність вчителя |
Діяльність учня |
Особистісні результати |
Ресурси уроку |
Організаційний момент |
Організація учбової мотивації. Налаштування учнів на діяльність. Повідомлення теми уроку: «Народна музика: соціально – та родинно – побутові пісні. М.Вербицький: створення твору «Ще не вмерла Україна». М.Лисенко – основоположник національної композиторської школи.» |
Вітають вчителя. Записують у зошит тему уроку |
Відповідальне ставлення до навчання, готовність та здатність до саморозвитку і самоосвіти на основі мотивації до навчання і пізнання |
Презентація на тему: «Народна музика: соціально – та родинно – побутові пісні. М.Вербицький: створення твору «Ще не вмерла Україна». М.Лисенко – основоположник національної композиторської школи.» |
Актуалізація опорних знань (рефлексія) |
Закінчіть речення: Фольклор – це……
Фольклористика – це.. |
Народна творчість та народне мистецтво. Наука, яка вивчає народну творчість, яка знаходиться на межі етнографії, літературознавства і музикознавства. |
Сформованість потреби в спілкуванні з музикою для подальшого духовно – моральної самоосвіти |
|
Мотивація навчальної діяльності |
Сьогодні на уроці ми дізнаємося про особливості розвитку української музичної культури у цей непростий час, а також про творчу діяльність талановитих композиторів М.Вербицького та М.Лисенка. |
|
|
|
Викладання нового навчального матеріалу |
Слухання та аналіз музичних творів: фонозаписи солдатських та родинно – побутових пісень. |
Відповідальне відношення до навчання. |
Візуальне запам’ятовування |
Показ презентації |
|
|
|
|
Доповідь учня супроводжується власною презентацією |
Актуалізація набутих знань (рефлексія) |
Закінчіть речення:
|
|
|
|
Підбиття підсумків уроку |
|
|
|
|
Домашнє завдання |
Випереджальне завдання по групах: підготувати повідомлення:
|
|
|
ммииттт |