ЗАЛІКОВА РОБОТА 2.3.
ПІБ: ________Доценко Яна Вадимівна_________________________
Модельна навчальна програма (автори): Модельна навчальна програма адаптаційного циклу для закладів загальної середньої освіти
Підручник: О.С.Істер
Інші джерела___________________________________________________________
Тема уроку: «Числові та буквенні вирази»
Цілі уроку:
Навчальні |
Формування математичних компетенцій. Формування вмінь застосовувати теоретичні знання на практиці, знаходити значення числових та буквених виразів, обчислювати значення за формулою |
Розвивальні |
Розвиток уваги, обчислювальних навичок, інтелектуальних та творчих здібностей, логічного мислення, вміння аналізувати та робити висновки |
Виховні |
Формування поведінкових компетенцій та впевненості в собі, вміння працювати в команді. Виховання культури математичних записів, наполегливісті в оволодінні математичними знаннями. Розуміння значення математики для майбутнього життя та вибору професії |
Обладнання уроку: мультимедійна дошка, комп’ютер, планшети чи телефони, презентація, підручник
Сервіси: Google classroom, хмарні сервіси Learning apps
Тип уроку: формування нових знань
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
Вираз, число, цифра, буква, рівняння, значення виразу, корінь рівняння |
Знати алгоритм знаходження невідомого складового в рівняннях |
Розуміти математичні поняття, орієнтуватися у загальному вигляді (чи рівняння чи звичайний вираз), правильно використовувати правила знаходження невідомих компонентів арифметичних, дій |
Хід уроку:
№ |
Етапи уроку |
Час/ хвилини |
Зміст |
Методи і прийоми
|
Ф О Н Д* |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
1 |
Самовизначення до діяльності |
1 |
Епіграф до уроку, перевірка наявності обладнання для уроку |
Словесно-демонстраційний |
Ф |
Представлення |
Спостерігання, запис дати в зошитах |
2 |
Постановка цілей і завдань, загальна мотивація |
4 |
Предоставлення учням проблемного питання через задачі із життя, в яких вони знаходять невідомі величини, але мають недостатньо знань як це грамотно вирази на математичній мові. Що ми повинні навчитися? Як складати алгоритм до вирішення таких проблем? |
Метод мотивації та стимулювання навчальної діяльності |
Ф |
Вчитель разом з учнями розв’язує поставлене завдання(рівняння представлено візуально на слайді зі схемою).Вчитель формулює завдання та тему уроку; акцентує увагу учнів на важливості теми |
Учні приєднуються до розв’язання завдання та за допомогою вчителя планують шляхи досягнення цілей уроку. |
3 |
Перевірка знань та навичок учнів для підготовки до нової теми |
4 |
Актуалізація опорних знань учнів.Інтерактивна вправа Learningapps «Числові та буквені вирази. Формули.» |
Словесно-демонстраційний |
Ф І |
Учитель допомогає учням зорієнтуватися і встановити відповідності |
Активізація розумової активності за допомогою хмарних сервісів. Діти переходять за посиланням і встановлюють відповідність, орієнтуючись на попередні зняння
|
4 |
Мотивація навчальної діяльності учнів |
5 |
Презентація на дошці, учні залучаються до гри «Так чи ні?» |
Метод організації учнів, залучення до процесу,інформаційно-демонстративний |
Ф І |
Залучає дітей до розумової активності, дискусії, викликає інтерес учнів |
Вступ до дискусії, наведення особистих прикладів, проявлення знання математичної мови |
5 |
Організація сприйняття та осмислення нової інформації |
6 |
Вправа «Вираз чи рівняння» |
Словесно-демонстраційний |
Ф |
Учитель допомогає учням зорієнтуватися в новому матеріалі та пояснити учнм відмінність між числовими та буквенними виразами |
Учням треба віжповідно до вигляду виразів розприділити їх по групах що є числовим, а що є буквенним виразом. Аналізують свої зання |
6 |
Первинна перевірка розуміння нової інформації |
7 |
Виконати ст.14 №1, №2
|
Метод організації та репродукції |
Ф І |
Вступає у дискусію з учнями, допомагає визначити алгоритм розв’язування |
Під керівництвом вчителя виконують прості завдання, при цьому роблять деякі висновки |
7 |
Застосування нових знань |
10 |
Виконати вправу №3 на ст.15 з підручника та записати результати на інтерактивній дошці за посиланням та зрівняти результати свої з результатами однокласників https://jamboard.google.com/d/1MXtFpA4CGeB4pGKaShjrl6X7gj26VQRAoYr4CJ5_KIE/viewer |
Практичне застосування знань та вмінь |
І |
Слідкує за виконанням завдання, розвиває компетентності які потребує життя |
Виконують завдання в зошитах, результат порівнюють з результатами інших учнів, можливість доказати свою відповідь |
8 |
Контроль над результатами навчальної діяльності, здійснюваний вчителем і учнями, оцінка знань; |
5 |
Перейдіть за посиланням і поставте плюсик у кружечку, в якому відображається як ви засвоїли матеріал |
Діагностичний метод, який допомогає зрозуміти рівень засвоюваності теми |
І |
Коментує критерії оцінювання |
За допомогою інформації про критерії самооцінювання, оцінює свої знання та робить висновки щодо самооцінки |
9 |
Рефлексія Підсумок уроку |
3 |
Рефлексія «Що цікавого ви дізналися на уроці? «, «Отримані знання я використаю ……», « Які моменти для мене не зрозумілі» Оголошення домашнього завдання : ст.16 № 4, 7 |
Словесно-демонстраційний метод |
Ф І |
Організовує зворотній зв'язок учня з учителем, досладжує проблемні питання |
Приймають участь в опитуванні та активно спілкуються з вчителем, обговорюють домашнє завдання |