Цілі і завдання уроку: Освітня - дати поняття про аплікації, її видах, технології виконання і застосування. Виховна - виховувати пізнавальний інтерес до предмету, акуратність, працьовитість, дисциплінованість. Розвиваюча - розвивати естетичний смак, самостійність і вміння працювати в потрібному темпі, сприяти розвитку розумових операцій (аналіз і синтез), сприяти розвитку учнів відповідно до їх здібностей.
Як ви думаєте аплікацію можна зробити з яких матеріалів? Аплікації з паперу. Аплікації з тканини-це різновид вишивки Аплікації з насіння і круп Аплікації з соломки Аплікації з сухих рослин Аплікації з вати і тополиного пуху Аплікація з серветок Аплікації з пластиліну (глина, пластика)
Згинання і складання паперу Згинання і складання - найпростіші способи роботи з папером. Незважаючи на те що сам процес згинання і складання вимагає лише незначних навичок, саме ж виготовлення виробів цим способом представляє певні труднощі. Тому в роботі потрібна не тільки акуратність, але і уважність, точність виконання окремих операцій.
Якщо папір щільна, необхідно по лінії згину зробити невеликий надріз. Виконують його так: уздовж лінії кладуть металеву лінійку і кінцем ножиць з невеликим зусиллям проводять по лінії згину. Щоб виконати іграшку, що має конічну або циліндричну поверхню, аркуш паперу, з якої вона буде зроблена, простягають між робочою поверхнею столу і притиснутою до нього лінійкою.
Різання. Різання, вирізування - порушення цілісності матеріалу. Найбільш відомі види вирізування -сніжинки,серветки,окремі предмети,композиції . Створення візерунка в вирізках - головний елемент роботи, тому малюнку приділяється особлива увага. Він залежить насамперед від призначення виробу. Але на перших порах, коли ще немає досвіду роботи, доцільно зробити ескіз.
У природі є багато предметів, що мають симетричну будову. Тому для виконання аркуш паперу складають навпіл. З боку лінії згину малюють половину потрібного предмета (можна використовувати шаблон). Тримаючи папір з боку згину, відрізають зайвий папір, кілька відступивши від контуру, потім вирізують деталь.
Для основи беруть щільну (креслярську, малювальну) папір або картон. У малюнку часто потрібно фон певного кольору, але під рукою не завжди є основа потрібної забарвлення, тому доводиться створювати його самим - обклеювати основу кольоровим папером. Папір, використовувану для фону, змащують клеєм, накладають на основу і тримають під пресом до повного висихання.
Аплікація з окремих предметів. Для цього виду роботи використовують малюнки овочів, фруктів, окремих рослин, квітів, тварин і т.д. Це найпростіша аплікація по виконанню. Спочатку роблять малюнок предмета, що має кілька колірних плям, переносять його на папір з неокрашенной боку і вирізують кожну частину окремо.
У сюжетної аплікації вирішальну роль відіграє фон. Тому необхідно пам'ятати, якщо основа жорстка (наприклад, фанерний планшет), то приклеюємо для фону папір змащують рідким розчином клею повністю. Через деякий час, коли папір розшириться, її накладають на основу, вирівнюють руками від середини до країв, потім кладуть під прес.
Перш ніж ви приступите до виконання роботи, давайте повторимо основні правила роботи з ножицями і клеєм. Зберігайте ножиці в зазначеному місці в певному положенні. Передавай закриті ножиці кільцями вперед. З клеєм звертайтеся обережно. Наноси клей на виріб тільки пензлем. Викрутити трохи клей-олівець. Після роботи з клеєм вимий руки і кисть. При роботі з клеєм користуйтеся серветкою. НЕ - працюйте тупими ножицями і з ослабленим кріпленням. -тримайте ножиці лезом вгору. -залишати ножиці з відкритими лезами. -режьте ножицями на ходу. -підходить до товариша під час роботи.