1.У виразі 6*5*4*3*2*1
------------------- = 17 поставити замість зірочок
8*7
знаки «+» або «-« так, щоб отримана рівність була правильною.
6+5+4+3-2+1 = 17
8-7
2.Знайти найменше число, яке записується за допомогою лише одиниць та ділиться на число, складене із ста трійок.
(Відповідь :число, яке записане за допомогою 300 одиниць)
3.Знайти всі такі сто цифрові числа а, які задовольняють рівність: а:= «сума всіх цифр числа а»+ «сума всіх попарних добутків цих цифр» + «сума всіх добутків по три цифри» + …+ «добуток всіх цифр».
------------------- = 17 поставити замість зірочок
8*7
знаки «+» або «-« так, щоб отримана рівність була правильною.
6+5+4+3-2+1 = 17
8-7
(Відповідь :число, яке записане за допомогою 300 одиниць)
(Вказівка: умову задачі запишіть у вигляді рівняння
в1*10 + в2*10+ в3*10+…..+в99*10+в100= (в1+1)(В2+1)…(В100+1) -1 ОЦІНІТЬ ЙОГО ПРАВУ ЧАСТИНУ. Відповідь: числа виду в199…99, де в1- довільна цифра, відмінна від 0
Відповідь: 30°
Відповідь:∟А=30, ∟С=60, ∟В=90
Ігрові задачі
Розв’язання.
Наприкінці гри коли не можна зробити хід , маємо 45 куп по одному каменю. За будь-який хід куп збільшується на одиницю, тому вся гра має тривати точно 45-3=42 ходи.
Отже другий гравець завжди виграє.
Розв’язання.
Якщо перший гравець спочатку візьме 45 куль з другого ящика стане куль порівну. Після цього перший гравець на кожен хід суперника має симетричну відповідь, тобто, якщо другий бере 6 куль з якогось ящика, то перший має брати 6 куль з іншого ящика.
Розв’язання. Шахова дошка симетрична відносно свого центра, тому, на перший погляд, другий гравець на кожен хід першого має симетричний хід. Однак це не так , бо, якщо перший гравець ставить слона на одну з клітинок головної діагоналі, то другий гравець симетричного ходу не має.
Щоб розв’язати за допомогою симетричної стратегії, необхідно знайти симетрію, при якій попередній хід суперника не перешкоджає дотриманню обраної стратегії. Такою є симетрія відносно прямої, що розділяє четверту і п’яту горизонталі. Симетричні відносно неї поля мають різний колір, і тому слони, поставлені на такі поля, не б’ють один одного.
Отже, другий гравець виграє, якщо на кожен хід першого гравця відповідає ходом, симетричним відносно вказаної прямої.
Розв’язання.
Проаналізуємо кінцівку гри . Якщо кількість сірників менша за 5, то той гравець, чия черга ходити, закінчує гру. Якщо кількість сірників більша за 6, то гра закінчується через два або більше ходи. Якщо ж кількість сірників дорівнює 6, то гравець, чий хід передував цій позиції, точно наступним своїм ходом закінчує гру. ( для цього він на хід суперника в к сірників бере 6-к сірників). Тобто така позиція є виграшною для цього гравця. Очевидно, що позиції 12, 18,24 (і т.д.) сірників для нього також є виграшним, бо таким самим способом він від позиції «24 сірники» переходить до позиції «18 сірників», від «18» до !12!.
Отже початкова позиція виграшна для другого гравця, а його виграшною стратегією є доповнення ним ходів першого гравця до 6 сірників.
Відповідь: виграшна стратегія – доповнення до числа 9, щоб сума ділилася на 9
А) може виграти другий
Б) не може виграти другий бо останнім пише перший хлопець.
Вказівка. Перший хід такий, щоб центр стола і центр монети збігалися, потім центральносиметрична стратегія. Відповідь: виграє перший гравець.
Відповідь: перший гравець. Перший хід – один сірник, виграна стратегія – доповнення до 3.
Відповідь: перший гравець, Перший хід провести хорду , по обидва боки від якої розміщено по 9 точок. Виграшна стратегія – симетричні ходи.
Відповідь – другий гравець. Виграшна стратегія –центральна або осьова стратегія.
За хід дозволяється відірвати або одну, або дві пелюстки, що ростуть поруч. Програє той, хто не може зробити хід.
Відповідь : Другий гравець. Незалежно від першого ходу суперника може залишити після свого ходу два однакові за довжиною ланцюжки пелюсток, після чого буде застосовувати симетричну стратегію.
Відповідь: перший гравець. Виграшні позиції – числа , які діляться на 3.
Виграшні позиції – числа від 56 до 111 та числа від 4 до 6. Відповідь :перший гравець.
Відповідь : перший гравець. Перший хід він робить у центральну клітинку, потім робить симетричні ходи відповіді.
Б) 100 і 201 сірник. За хід дозволяється зменшити в одній з купок на число, що є дільником кількості сірників в іншій купці. Виграє той , після ходу якого сірників не залишається.
Вказівка : виграшні ті позиції, при яких у кожній купі непарна кількість сірників. Відповідь: а) другий ,б) перший.
Відповідь: перший. Вказівка: виграшні позицій: 3,7,15,31,62,125, 250, 500.
Розміщення фігур на площині
Відповідь.