МЕТА: Формувати в учнів уявлення про будову рослини; ознайомити з поняттям « орган рослини»; сформувати уявлення про значення кожного органа (кореня, стебла, листків, квіток, плодів з насінням) для рослини, про особливості живлення і дихання рослин; формувати вміння розрізняти органи рослини, називати їх; вміння логічно міркувати, правильно висловлювати свою думку;
розвивати пізнавальні здібності учнів, спостережливість, увагу;
виховувати естетичне сприймання рослин, моральну відповідальність за збереження рослинного світу, дбайливе ставлення до природи
До підручника Бібік Н., Бондарчук Г. Я досліджую світ 2 клас
ТЕМА : Рослини. Яку будову має рослина
Клас – 2 – В
Вчитель: Авакіян Л.С.
МЕТА: Формувати в учнів уявлення про будову рослини; ознайомити з поняттям « орган рослини»; сформувати уявлення про значення кожного органа (кореня, стебла, листків, квіток, плодів з насінням) для рослини, про особливості живлення і дихання рослин; формувати вміння розрізняти органи рослини, називати їх; вміння логічно міркувати, правильно висловлювати свою думку;
розвивати пізнавальні здібності учнів, спостережливість, увагу;
виховувати естетичне сприймання рослин, моральну відповідальність за збереження рослинного світу, дбайливе ставлення до природи
Забезпечення уроку: девіз уроку, запитання для гри, інформація для роботи в групах, картки для проведення гри, слова – перевертні, частини рослини, шість цеглинок лего
№ |
Приклади навчальної діяльності |
Очікувані результати учіння |
1. |
Організація Спостереження за змінами у природі |
Учні налаштовуються на урок Записують результати спостережень у календар погоди |
2. |
Актуалізація опорних знань учнів
|
Активні учасники гри
Визначають тему уроку |
3. |
Робота на темою уроку
|
Учні отримують знання про органи рослини, функцію кожного органа. За допомогою вчителя складають із цеглинок легго рослинку. Продовжують навчатись працювати в групах |
4. |
Практичні вправляння
|
Вміють відтворити рослину за її частинами. Розвивають мислення. Застосовують знання на практиці |
5. |
Пояснення вислову « Берегти рослини – зберігати життя на Землі»
|
Вміють висловлювати власну думку, пояснювати вислів, висловлювати судження за світлинами |
6. |
Робота в зошиті |
Вміють працювати самостійно |
7. |
Перегляд фільму «Ріст рослин» |
Споглядають, роблять висновки |
8. |
Рефлексія уроку Гра « Виправ помилки» |
Розбираються у вивченій темі, роблять висновки |
1.Організаційний момент
Ось дзвінок нам дав сигнал
Працювати час настав
Тож і ми часу не гаймо
І урок розпочинаймо
Я кажу Вам « Добрий день»
Привітайтесь до гостей « Добрий день»
Вправа « Мікрофон»
Запишемо наші спостереження за погодою у календар погоди
• Жолудів, горіхів багато, а грибів мало – зима буде холодна;
• З’явились крапельки на листочках верби, буде негода.
• На які дві групи поділяється природа? ( Жива і нежива)
• Що не належить до природи?( Речі, створені руками людей)
• Що належить до живої природи? ( Рослини, тварини, люди, гриби, бактерії, віруси)
• Доведи, що рослини – це жива природа ( Дихають, ростуть, розмножуються, живляться, помирають)
• Що потрібно рослинам для життя? ( Світло, тепло, вода, ґрунт, повітря)
• Що дає рослинам світло і тепло? ( Сонце)
• Звідки рослини беруть воду і поживні речовини? ( З ґрунту)
•І красива і пахуча. Квітка ця, нажаль, колюча. ( Троянда)
• Під землею народилась і для борщику згодилась. ( Картопля, морква)
• Сидить баба на грядках, вся закутана в хустках. ( Капуста)
• До мене з повагою ставляться всі, хоч в лісі стою на одній нозі. ( Гриб)
• Воно для всіх нас – добрий друг, хоч диваком вважається, бо навесні вдяга кожух, на зиму ж – роздягається. ( Дерево)
Рослини зустрічаються майже скрізь: на суходолі, у річках, морях, океанах. Роль рослин у природі неоціненна. Вони є їжею для тварин і людей. З них виробляють усе потрібне для життя. Вони прикрашають наше життя. Царство рослин налічує майже півмільйона видів.
Всі рослини мають схожу будову. Кожна рослина складається з частин, які називаються органами і кожен орган має свою назву
( Синій – корінь, знаходиться у ґрунті;
Зелений – стебло;
Оранжевий – листки;
Червоний – квітка;
Жовтий – плід з насінням ( блакитний – насіння) ;
У групах за поданою інформацією дослідіть, які функції виконує кожен орган.
Корінь рослини. Він знаходиться у ґрунті. За допомогою кореня рослина живиться поживними речовинами.
Стебло. На ньому є листки, квіти, плоди. Воно утримує рослину, підводить до сонця. По стеблу поживні речовини рухаються і підтримують життя рослин.
Листки. Вони випаровують воду і добувають поживу з повітря. Бувають різні за формою, переважно зелені за кольором.
Квітка. Кожна квітка – це майбутній плід. Бувають різні. Квітка приваблює до себе комах, які запилюють її.
Плід з насінням. Бувають різними, гарними і смачними.
Насіння утворюється у плодах. За допомогою насіння рослини розмножуються.
РІНЬКО БУСТОВР ТЯСЛИ КАКВІТ КИГІЛ ДІПЛ
Що нового ви дізнались про рослини на уроці?
Згадаємо ще раз органи рослини і виправимо помилки. Пропоную гру « Виправ помилки»
Ви на славу потрудились,Чого ж сьогодні ви навчились?
- Чи сподобався вам урок?
- Що робили на уроці? А що сподобалося?
- Які завдання було важко виконувати?
- Покажіть зелену цеглинку, якщо ви все зрозуміли і у вас все вийшло.
- Жовту, якщо зрозуміли, але не все.
- Червону, якщо все було незрозуміле на уроці?
Додаток до уроку
Частини рослини
Слова перевертні
РІНЬКО СЕБЛОТ ТЯСЛИ КАКВІТ КИГІЛ ДІПЛ
Запитання дидактичної гри « Колесо»
На які дві групи поділяється природа?
Що не належить до природи?
Що належить до живої природи?
Доведи, що рослини – це жива природа
Що потрібно рослинам для життя?
Що дає рослинам світло і тепло?
Звідки рослини беруть воду і поживні речовини?
Інформація для роботи в групах
Корінь рослини. Він знаходиться у ґрунті. За допомогою кореня рослина живиться поживними речовинами.
Стебло. На ньому є листки, квіти, плоди. Воно утримує рослину, підводить до сонця. По стеблу поживні речовини рухаються і підтримують життя рослин.
Листки. Вони випаровують воду і добувають поживу з повітря. Бувають різні за формою, переважно зелені за кольором.
Квітка. Кожна квітка – це майбутній плід. Бувають різні. Квітка приваблює до себе комах, які запилюють її.
Плід з насінням. Бувають різними, гарними і смачними. Насіння утворюється у плодах. За допомогою насіння рослини розмножуються.
Девіз уроку
« Чути, бачити, міркувати. Дружно й плідно працювати»
Гра « Так чи не так» ( Цеглинки Легго)Зелений колір – так, червоний - ні
-Корінь вбирає із ґрунту воду. ( Так)
-Стебло проводить воду від кореня до всіх органів ( Так)
-З листя утворюється під. ( Ні)
-З квітки утворюється плід. ( Так)
-На стеблі є корінь. ( Ні)
-Квітка перетворюється на плід ( Так)
-На стеблі є листки, квітка та плід з насінням.
( Так)
Відгадки
Виправ помилки
Матеріали до додатку частково взяті з інтернет ресурсу