Тема "D7 та його обернення".

Про матеріал
Мета данної праці- полегшати проведення уроку вчителю на тему "Домінантсептакорд та його обернення".Моя робота представлена у виді конспекта яка має у собі розкриття данної теми а саме : поняття,правила побудови та розв’язання D7 та його обернень. Бажаю Вам успіхів!
Перегляд файлу

Акорд - це три або більше звуків, що розташовані  або можуть бути розташовані по терціям.

Акорди, що складаються з чотирьох звуків, які розташовані (або можуть бути розташовані) по терціях, називаються септакорд. Крайні звуки септакорда утворюють інтервал септима, від цього і походить назва акорду.

 На всіх щаблях мажору і мінору можна побудувати септакорди. Найбільш поширений септакорд, будується в натуральному мажорі та гармонічному мінорі на V ступені. він називається домінантсептакорду і позначається: D7 (V7). Домінантсептакорд належить до числа дисонуючих акордів, серед яких є найбільш вживаним. Це малий мажорний септакорд, він складається з мажорного тризвуку з доданою зверху малої терцією (б3 + м3 + м3). Звуки доминантсептакорду мають свої назви: прима (нижній звук акорду), терція, квінта і септима (вершина акорду).

 Домінантсептакорд застосовується як повний, так і неповний. Септакорд та його обернення можуть застосовуватись у тісному, широкому та змішаному розташуванні. Домінантсептакорди бувають повні та неповні .Повний D7 розв язується  в неповний тонічний тризвук (Т5 / 3) з пропущеної квінтою (5) і потрійною примою (1). У неповному D7 пропускається квінта(5), подвоюється прима (1). D7 має три обернення:

Перше обернення – квінтсекстакорд (5/6). Будується на VII ступені. Інтервальний склад: м.3, м.3, б.2.Розв’язується в повний тонічний тризвук з подвоєним основним тоном.

Друге обернення – терцквартакорд (3/4). Будується на II ступені. Інтервальний склад: м.3, б.2, б.3. Розв’язується в розгорнутий тонічний тризвук. У нього також подвоюється основний тон, але не в унісон, а в октаву. Завдяки цьому тризвук виявляється розгорнутим на ширину октави.

Третє обернення – секундакорд (2). Будується на IV ступені. Інтервальний склад: б.2, б.3, м.3. Розв’язується в тонічний секстакорд з подвоєним основним тоном.

Правило  розв’язання обернень D7 практично не відрізняється від правила розв’язання самого D7. Різниця тільки в тому, що у D7 основний тон йде в тоніку, а у трьох його оберненнях залишається на місці. Терцовий тон йде на щабель вгору і розв’язується в перший щабель. Квінтовий тон йде на щабель вниз, і дозволяється в першу щабель. Тон септими йде на щабель вниз і розв’язується в третю сходинку.

 

Питання для закріплення теми:

1.Що таке домінантсептакорд?Як він позначається?

2.Які існують види домінатсептакорда ?

3.Скількі обернень у D7?

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Луценко Андрій Володимирович
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
24 березня 2020
Переглядів
39468
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку