Тема: Дії з об’єктами

Про матеріал
Мета: • навчальна: формувати вміння порівнювати об’єкти за значеннями властивостей; визначати спільні та відмінні ознаки/властивості; порівнювати об’єкти за значеннями властивостей; • розвивальна: спілкування рідною мовою; інформаційно-цифрова компетентність; вміння вчитися; • виховна: виховання відповідальності; розвиток навичок роботи в парах, команді; підвищення рівня інформаційної культури; розвиток творчих здібностей учнів. Обладнання та наочність: комп’ютери, презентація. Тип уроку:засвоєння нових знань і вмінь.
Перегляд файлу

Урок 13

2 клас

Дата _______________

Тема: Дії з об’єктами

Мета:

  • навчальна: формувати вміння порівнювати об’єкти за значеннями властивостей; визначати спільні та відмінні ознаки/властивості; порівнювати об’єкти за значеннями властивостей;
  • розвивальна: спілкування рідною мовою; інформаційно-цифрова компетентність; вміння вчитися;
  • виховна: виховання відповідальності; розвиток навичок роботи в парах, команді; підвищення рівня інформаційної культури; розвиток творчих здібностей учнів.

Обладнання та наочність: комп’ютери, презентація.

Тип уроку:засвоєння нових знань і вмінь.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання;
  • перевірка присутніх;
  • перевірка готовності учнів до уроку;

-  Перевірте, чи все необхідне лежить у вас на парті: зошит, підручник, ручка, олівець.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Фронтальне опитування  

-  Що таке об’єкт?

- Які бувають об’єкти?

- Що називають властивостями об’єкта?

  1. Гра «Чи може бути?»

– Зараз я буду називати об’єкти та їх властивості, якщо ви не згодні, плескаєте в долоні.

Наприклад: солодкий лимон (оплески), зелене сонце (оплески), чорний виноград (може бути), біле кошеня (може бути), дерев’яна ложка (може бути), добрий синій крокодил (оплески)…

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Оголошення теми і мети уроку
  2. Як можна назвати одним словом предмети:
    1.   Ліжко, стілець, шафа, стіл?   (Меблі)
    2.   Чашка, тарілка, каструля, сковорідка? (Посуд)
    3.   Дуб, береза, яблуня, вишня? (Дерева)
    4.   Троянда, ромашка, волошка, кульбаба? (Квіти)
  3. Що спільного на малюнках?

ІV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

Сьогодні ми розглянемо і вивчимо які дії можна виконувати з об’єктами.

  1.   Які дії можна виконувати з комп’ютерною мишею? Фотоапаратом?
  2.   Різні об’єкти можна порівнювати між собою. Для цього використовують значення їх спільної властивості.

  1.   Різні об’єкти можна об’єднувати в групи за спільною властивістю. 
  2.   Значення деякої властивості об’єктів можна використати для того, щоб їх впорядкувати. 

Впорядкування-це встановлення правильного порядку серед поданих об’єктів.

  1.   Які об’єкти довкола ти можеш впорядкувати?
  2.   Які групи об’єктів подані на малюнку? Яку властивість використали для об’єднання в групи?

V. Засвоєння нових знань

  1. .Робота з роздатковим матеріалом.

У кожного учня на парті різнокольорові геометричні фігури.

Завдання

1. Викладіть фігури, що об’єднанні за спільною ознакою. (Назвати ознаку)

2. Впорядкуйте деякі фігури за певною ознакою. (Назвати ознаку)

3. Об’єднайте фігури для подання зображення.

VІ. Фізкультхвилинка

«Австралійський дощ»

Учасники стають у коло.

- Чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? Ні? Тоді давайте разом послухаємо, який він. Зараз по колу ланцюжком ви будете передавати мої рухи. Коли вони повернуться до мене, я передам наступні. Будьте уважні.

  • – В Австралії піднявся вітер (потирання долонь).
  • – Починає накрапати дощ (клацання пальцями).
  • – Дощ посилюється (почергове плескання долонями по плечах).
  • – Починається справжня злива (плескання по стегнах).
  • – А ось і град та справжня буря (тупіт ногами).
  • – Але що це? Буря стихає (плескання по стегнах).
  • – Дощ стихає (плескання долонями по плечах).
  • – Лише рідкі краплі падають на землю (клацання пальцями)
  • – Тихий шелест вітру (потирання долонь).
  • – Ура! Сонце! (руки догори).

VІІ. Формування вмінь та навичок

Робота за комп’ютером

  1.   Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

Гра «Правильно-неправильно»


  1. В клас комп’ютерний спітнілі

Ми вбігаємо щосили ...

(Діти тупають ніжками)

  1. Витри старанно взуття,

Нам непотрібне сміття!

(Учні плещуть у долоні)

  1. За улюблений комп’ютер

Падаєм, мов спілі фрукти...

(Діти тупають ніжками)

  1. А щоб сісти нам за парту,

Вчитель нам дає команду!

(Учні плещуть у долоні)

  1. Ти підсунь дисплей близенько

І шнури поправ хутенько!

(Діти тупають ніжками)

  1. Від екрана ти відсядь...

Сантиметров  п’ятдесят!

(Учні плещуть у долоні)

  1. Голова болить моя,

Потерплю годину !

(Діти тупають ніжками)

  1. Я дротів не зачіпаю,

Правило це добре знаю!

(Учні плещуть у долоні)

  1. Як відчую щось горіле,

Промовчу я всім на диво...

(Діти тупають ніжками)

  1. В електронний клас науки

Сміло входь, лиш вимий руки!

(Учні плещуть у долоні)


  1.   Практична робота за комп’ютерами.

1. Завантаж графічний редактор.

2. За допомогою інструмента Скруглений прямокутник намалюй 4–5 «кілець» піраміди.

3. Намалюй верхівку за допомогою інструмента Овал.

4. Виділи та перемісти частини піраміди, починаючи з найбільшого «кільця».

5. Розфарбуй піраміду. Колір частин вибери самостійно. За бажання доповни малюнок (наприклад, «постав» піраміду на підставку або стіл).

6. Назви малюнок і збережи його.

  1.   Вправи для очей.

1. Швидко покліпати очима, закрити їх і посидіти спокійно, повільно рахувати до 5. Повторити 2 – 3 рази.

2. Міцно заплющити очі (рахувати до 3), відкрити їх і подивитись удалечінь (рахувати до 5). Повторити 2-3 разів.

VIII. Підсумок уроку

  1. Що ми вивчали на сьогоднішньому уроці?
  2. Які дії можна виконувати з об’єктами?
  3. Що сподобалось на цьому уроці?

 

docx
Пов’язані теми
Інформатика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 грудня 2023
Переглядів
243
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку