Тема: Ділення і множення на 10 і 100
Мета: Систематизувати знання учнів про множення та ділення на 10, 100; формувати вміння складати і розв’язувати задачі вивчених видів. Розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Ось і дзвоник пролунав,
До бесіди всіх позвав.
Всі ви сіли рівно, вправно,
І розмова піде славно.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
(за вибором вчителя, учні біля дошки, коментують розв’язання)
66; 99;
123, 876, 456
3. Бліц опитування
Назви компоненти дії додавання?
Назви компоненти дії віднімання?
Назви компоненти дії дмноження?
Назви компоненти дії ділення?
Як знайти невідомий доданок?
Як знайти невідомий від’ємник ?
Як знайти невідоме зменшуване?
Як знайти периметр прямокутника?
Як знайти площу прямокутника?
Як дізнатися, у скільки разів одне число більше або менше від другого?
Записати добуток чисел:
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
Записати вирази та обчислити їх:
- до добутку чисел 7 і 8 додати 44;
- від добутку чисел 9 і 5 відняти 21;
- число 6 помножити на суму чисел 7 і 2.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми закріпимо вміння користуватись циркулем а також знання таблиці множення.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Завдання 2
Добери частку за зразком
(за вибором вчителя, учні біля дошки, коментують розв’язання )
Завдання 3
(учні самостійно виконують )
Завдання 4
(по черзі один учень за вибором вчителя, біля дошки, коментують запис)
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота з таблицею множення
Завдання 6
Завдання 9
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Чого навчалися на уроці? — Як оцінюєте свою роботу на уроці?
|
|
|
|