Тема: Додавання трицифрових числа з переходом через розряд
Мета: навчати учнів розв'язувати задачі двома способами; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.
Хід уроку
Добрий день! В добрий час!
Рада, діти, бачить вас!
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався –
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
1. Хвилинка каліграфії
17, 23, 86, 49
2. Бліц опитування
3. Усне додавання і віднімання
35+24
54-36
89-54
59-44
15+42
21+68
90-45
70-86
Перетворити у см.
30 дм
67дм.
80дм.
4м.
4м.7дм.
1м.9дм.
65дм.
32дм.
9м.9дм.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми будемо розв'язувати задачі і додавати трицифрові числа з переходом через розряд..
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 50-51)
Завдання 1
А) Поясни розв’язання прикладу
Б) Виконай додавання. (один учень, за вибором вчителя, коментує розв’язання
Завдання 2
Розв’язання задачі усно.
Пояснення:
Завдання 3
Один учень біля дошки коментує помилки і виправляє їх.
Завдання 4
Учні самостійно записують суми у стовпкик і обчислюють
А) 213 + 48 + 456;
Б) 525 + 370 + 9;
В) 276 +509 + 84;
Г) 35 + 460 + 187.
Усна перевірка
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.
Завдання 5
Впиши пропущені цифри у клітинки
2. Робота над задачею Завдання 6
Від Оленчиного будинку до яблуні 15 м., від будинку до річки 50 м., а від яблуні до річки 30.
Що взнаєш, виконавши дії?
15 + 15 - це відстань від будинку до яблуні і назад.
15 + 30 + 50-це вся відстань від будинку через яблуню і річку і назад додому.
15 + 30-це відстань від будинку до річки, але тільки через яблуню.
50-15-яку від річки до яблуні, якщо відразу вийшов з дому до річки.
Завдання 7
Знайди значення виразів
3м72см+24дм9см 58дм+1м39см
3. Кругові приклади
35 + 24 57 – 36 89 – 54 59 – 44 15 + 42 21 + 68 4. Задача
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Чого навчалися на уроці? — Як оцінюєте свою роботу на уроці?
|
|
|
|