Тема: Наочне зображення трицифрових чисел. Розвязування задач на три дії
Мета: навчати учнів розв'язувати задачі двома способами; формувати вміння використовувати прийоми обчислень для розвитку навичок швидкої лічби; виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.
Хід уроку
Добрий день! В добрий час!
Рада, діти, бачить вас!
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався –
На перерві постарався.
Зараз сядуть всі дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
1. Перевірка домашнього завдання
Завдання 8
— Прочитайте, як ви знайшли периметр чотирикутника.
2. Гра «Мовчанка»
3. Хвилинка каліграфи
4. Математичний диктант
• Запашіть число, у якому 8 дес. і 6 од.
• Запишіть найменше одноцифрове число.
• Запишіть найбільше двоцифрове число.
• Запишіть суму чисел 9 і 6; 8 і 7.
• Запишіть різницю чисел 14 і 5; 12 і 6.
• Збільшіть 6 на 8.
• Зменшіть 16 на 9.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми будемо розв'язувати задачі на три дії.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 38-39)
Завдання 2
-Чим відрізняється числа 890 і 89?
-Чим відрізняється числа 890 і 809?
Завдання 3
Самостійне виконання завдання
Запиши і прочитай трицифрові числа. Зобрази їх схематично
Один учень працює біля дошки.
Завдання 4-5
Письмове виконання завдання з коментуванням.
Завдання 6
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота над задачею Завдання 7
Чіп зібрав 15 їстівних грибів і 8 поганок, Дейл зібрав 6 їстівних грибів, а поганок – на 5 більше, ніж їстівних грибів. Скільки всього їстівних грибів принесли Чіп і Дййл? Про що ще можна запитати?
Розв’язання
Відповідь: Чіп і Дейл зібрали 21 їстівний гриб
- Скільки поганок зібрали Чіп і Дейл?
- Скільки всіх грибів зібрали Чіп і Дейл?
- На скільки більше їстівних грибів зібрав Чіп ніж Дейл?
- На скільки більше поганок зібрав Дейл ніж Чіп?
- На скільки більше усіх грибів зібрав Чіп ніж Дейл?
2. Гра «Магніні квадрати» Завдання 8
Пояснення до першого квадрата
Колективне опрацювання матеріалу
3. Логічна вправа Побудуйте 4 чотирикутники і проведіть у кожному відрізок так, щоб утворились: а)два трикутники; б)трикутник і чотирикутник; в)два чотирикутники; г)трикутник і п'ятикутник.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Чого навчалися на уроці? — Як оцінюєте свою роботу на уроці?
|
|