Тема: Мережі лінії. Закріплення умінь додавати і віднімати троцифрові числа з переходом через десяток.

Про матеріал
Тема: Мережі лінії. Закріплення умінь додавати і віднімати троцифрові числа з переходом через десяток. Мета: закріплювати уміння додавати і віднімати троцифрові числа з переходом через десяток; вчити складати питання і розв'язувати прості і складені задачі; вчити складати умови задач за поданими схемами, розвивати логічне та творче мислення; прищеплювати любов до математики; виховувати почуття відповідальності за роботу в колективі. За програмою "Росток"
Перегляд файлу

Тема: Мережі лінії. Закріплення умінь додавати і віднімати троцифрові числа з 
переходом через десяток.

Мета: закріплювати уміння додавати і віднімати троцифрові числа з 
переходом через десяток; вчити складати питання  і розв'язувати прості і складені задачі; вчити складати умови задач за поданими схемами, розвивати логічне та творче мислення; прищеплювати любов до математики; виховувати почуття 
відповідальності за роботу в колективі.

Хід уроку

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Всі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Чітко, влад відповідати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати,
Щоб не було нам мороки –
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм
І в дорогу вирушаєм. 

 

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 

1.   Хвилинка каліграфії

47, 87,58, 90

100, 123, 456

 

2.     Бліц опитування

Назви числа  від 100 до 1000 сотнями;

Назви сусідів числа  (456, 789, 987)

Скільки всього десятків у числах  : 153, 197, 258, 345, 441, 508, 610,

Як знайти  периметр квадрата?

Як знайти  периметр трикутника?

Як знайти  периметр прямокутника?

Назви компоненти дії додавання?

Назви компоненти дії віднімання?

Як знайти суму чисел?

Як знайти різницю чисел?

Як знайти невідомий доданок?

Як знайти невідомий від’ємник ?

Як знайти невідоме зменшуване?

Яку дію треба виконати:

Збільшити на

Зменшити на….

Скільки  см  в одному  дм ?

Скільки  см  в одному  м?

Скільки  дм  в одному м?

Скільки  год  в одній  добі

Скільки  к.  в одній грн.

 

ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ. 

  1. Склади і запиши задачі

Завдання  1

 

На дошці зображені схеми. За допомогою них учні повинні скласти, записати і розв’язати задачу

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0001.jpg

(за вибором вчителя, учні пропонують варіанти умов до поданих схем,після чого записуємо умову  задачі і розвязання)

 

А)   Умова

У 1-А класі 26 учнів. В 1-Б на 4 учні більше ніж у 1-А. Скільки учнів вчиться у 1-А і 1-Б класах?

Розв’язок

  1. 26 + 4 = 30 (учн.) – у 1-Б класі;
  2. 30 + 24 = 54 (учн.)

Відповідь: у 1-А і 1-Б класі вчаться 54 учні

Б)   Умова

У магазині Владислава купила олівець і зошит. Олівець коштував 5 грн а зошит на 3 грн більше. Скільки грн.. Владислава потратила у магазині?

Розв’язок

  1. 5 + 3 = 8 (грн.) – коштує зошит;
  2. 8 + 5 = 13 (грн.)

Відповідь: Владислава потратила у магазині 13 грн.

В)   Умова

Дмитрик і Дениско назбирали у кошик 28 грибів. З них 6 білих, підосичників на 5 більше. Скільки рижиків зібрали хлопці?

Розв’язок

  1. 5 + 6 = 11 (п.) – зібрали хлопці;
  2. 28 - 11 = 17 (р.)

Відповідь: хлопчики назбирали у кошик 17 рижиків

Г)   Умова

Діти допомагали збирати мамі фрукти. І-го дня діти назбирали 70 кг. яблук. За ІІ-й день на 5кг. менше ніж за І-й. А на ІІІ-й день назбирали на 2 кг. більше ніж за І-й. Скільки кг. яблук діти зібрали за три дні?

Розв’язок

  1. 70  - 5 = 65 (кг.) – яблук діти зібрали за ІІ-й день;
  2. 70 + 2 = 72 (кг.) – яблук діти зібрали за ІІІ-й день;
  3. 70 + 65 + 72 = 207

Відповідь: за три дні діти зібрали 207 кг. яблук

 

  1. Відшукай число

Завдання  2

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0001.jpg

(за вибором вчителя, один учень біля дошки коментує розв’язок) 

 

Розв’язок

 

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0003.jpg

  1. Відгадай, хто це?

Завдання  3

 

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0001.jpg

(за вибором вчителя, учні по черзі зачитують відповідь яка в них вийшла) 

 

  1. Заповни таблицю

Завдання  4

 

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0002.jpg

(за вибором вчителя, учні по черзі біля дошки записують відповідь) 

 

  1.  Фізкультхвилинка

ІV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ УМІНЬ. 

  1. Розв’яжи задачу

Завдання  5

(один учень, за вибором вчителя, коментує розвязання)

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0002.jpg

Розв’язок

1) 17 + 46 + 94 = 157 (кн..) – на трьох полицях;

2) 157 – 25 = 132 (кн..)

   Відповідь: на полицях залишилося 132 книги.

 

  1. Розв’яжи задачі

Завдання  6

(один учень, за вибором вчителя, коментує розвязання)

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0002.jpg

Розв’язок

1) 37 + 37 = 74 (л.) – відлили молока з обох бідонів;

2) 92 – 74 = 18 (л.)

   Відповідь: залишилося 18 л. молока

 

(один учень, за вибором вчителя, коментує розвязання)

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0002.jpg

Розв’язок

1) 420 - 64 = 356 (к.) – коштує печево;

2) 420 + 356 = 776 (к.)

   Відповідь: покупцю вистачить грошей на цукерки і печево.

 

  1. Склади цифри

Завдання  7

(один учень, за вибором вчителя, біля дошки записує можливі варіанти)

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0002.jpg

Розв’язок

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0003.jpg

  1. Поміркуй

Завдання  8

C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0002.jpg

Розв’язок

 

      C:\Users\uli\Pictures\Мои сканированные изображения\сканирование0003.jpg

VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ.

  • З яким завданням було найважче справитись?
  • Що найбільше сподобалося на занятті?
  • Що нового дізналися на уроці?

 

 

docx
Додано
8 лютого 2019
Переглядів
470
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку