Тема: “Household chores”\Домашні обов`язки

Про матеріал

Підручник:

Карп'юк О.Д. Англійська мова: Підручник для 7 класу загально- освітніх навчальних закладів. – Тернопіль: Астон, 2005.

Мета:

Освітня:
-повторити і активізувати лексику з теми;

-ознайомити учнів з новим лексичним матеріалом;

-формувати навички вживання нових лексичних одиниць;

-вдосконалювати навички читання й усного мовлення з опорою на лексико-граматичні структури;

Розвиваюча:
-розвивати навички діалогічного і монологічного мовлення;
- розвивати творче мислення учнів;
-заохочувати учнів висловлювати свою думку;
Виховна:
-виховувати почуття відповідальності і турботи про інших;

-виховувати зацікавленість до своїх обов'язків.

Тип уроку: комбінований

Форми та методи роботи: робота в парах, робота в групах, метод незакінченого речення, інтерактивні методи роботи.

Перегляд файлу

Урок №17

Тема: “Household chores”\Домашні обов`язки

 

Мета:

 Освітня:
-повторити і активізувати лексику з теми;

-ознайомити учнів з новим лексичним матеріалом;

-формувати навички вживання нових лексичних одиниць;

-вдосконалювати навички читання й усного мовлення з опорою на лексико-граматичні структури;

Розвиваюча:
-розвивати навички діалогічного і монологічного мовлення;
- розвивати творче мислення учнів;
-заохочувати учнів висловлювати свою думку;
Виховна: 
-виховувати почуття відповідальності і турботи про інших;

-виховувати зацікавленість до своїх обов’язків.

Тип уроку: комбінований

Форми та методи роботи: робота в парах, робота в групах, метод незакінченого речення, інтерактивні методи роботи.

Обладнання: 

-підручники, картинки з теми, роздатковий матеріал, роздруківки, «Чарівна скринька», стрічки.

 

PROCEDURE\Хід уроку

 

  1.                  The organizational part \Організаційна частина

 

1. Greeting\Привітання

- Good morning, pupils. Nice to see you again. I think you are OK and get ready for the lesson.

Warm-up

  Гра «Зіпсований телефон» \«Chinese whispers»

    Мета: формувати навички фонематичного слуху і правильну артикуляцію звуків англ. мови.

    Вчитель чітко називає слово пошепки для кожного ряду. Діти намагаються якомога чіткіше вимовляти пошепки почуте слово, щоб воно дійшло до останнього гравця і зберегло свою первинну форму. Перемагає той ряд, останній гравець якого правильно назвав слово, яке дійшло до нього.

 

  1.                  The post topics and lesson objectives, motivation of learning activities of students \Повідомлення теми та завдань уроку, мотивація навчальної діяльності учнів

Teacher\Вчитель:Let`s begin our lesson.

Today we continue to speak about ``Doing chores``.

You `ll revise vocabulary and grammar related to the topic, practice your speaking, reading, listening and writing skills, do exercises, work in groups and pairs.

 

By the end of the lesson you should be able:

  •                   to identify main ideas and details from the text for reading and listening;
  •                   to participate in common conversational exchange about the topic of today`s lesson;
  •                   to operate lexical material of the topic in new situations.

You all love your parents and I'm sure you try to help them in all household duties. This will be the topic of our lesson. I believe, you`ll be active and work hard during the lesson.

 

III.Check on homework \Перевірка домашнього завдання

To write an essay about their domestic responsibilities .(Написати есе про свої домашні обов`язки)

Перший учень зачитує своє есе класу, другий-робить переклад цього твору українською, третій учень складає 3-4 запитання до цього есе і задає їх автору.

 

IV.Control, correction and updating of the knowledge of reference \Контроль, корекція та актуалізація опорних знань

Speaking\Говоріння

Учням вчитель роздає роздруківки із завданням. На протязі 3хв вони складають речення про себе, використовуючи дані фрази.

 Make up a sentence, using a word combination.

To make the bed

To do the laundry

To do the cooking

To do the ironing

To do shopping

To mop the floor

To vacuum the carpet

To dry the dishes

To dust the furniture

To shake out the rug

 

Eg. Nick mops the floor twice a week.

Helen did the laundry yesterday.

My parents do shopping every weekends.

 

V. Perception and awareness of students new material (learning new material)\ Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу (вивчення нового матеріалу)

 

  1.                 Reading ex. 1 p. 52\Читання  впр.1ст.52
    •                    Pre – reading activity

Вчитель ділить учнів за допомогою нитки. Для восьми учнів необхідно чотири довгі  стрічки . Вчитель тримає у руці жмутик зі стрічками за середину, кожен учень повинен взятися за кінець однієї стрічки. Педагог відпускає жмут і учні по два тримаються за одну довгу стрічку – утворилися пари. Школярі отримують роздруківки із завданням.

New words, vocabulary box

1. to boil    a) to make sth dry when its wet

2. to cut   b) to cook sth in hot fat or oil

3. to dry    c) to give sb food or drink

4. to fry   d) a task that you do regularly

5. to pour    e) to do regularly task about the house

6. to prefer    f) to divide sth into 2 or more pieces with knife

7. to serve   g) to make a liquid flow from kettle into the cup

8. to do chores   h) to heat the water

9.to do householding i) to like one thing or person better than another

KEY: 1 – h, 2 – f, 3 –a, 4- b, 5 –g; 6 – I; 7 – c; 8 – d; 9 - e

 Читання тексту підручника ex. 1 p. 52

Учні по черзі читають та осмислюють текст.

HOUSEHOLDING CHORES

Doing a work about the house is often called ‘doing chores’. Doing chores helps a family to ‘hold their house’ or in other words ‘to household’. Usually a member of a family has a householding duty. It means he or she has a part of chores to do. There are the things like feeding a pet, cleaning the carpets or doing shopping… On weekends my friend’s family members are rarely all at home at the same time, so they write notes to each other. They help them to remember things to do. My mother is the busiest person in the householding chores. And I must admit1 my elder sister is the greatest helping hand for her.

Every morning mother cooks breakfast. She fries some eggs in the frying pan. My sister sometimes boils sausages in a small pot. When the eggs are ready, mum serves them to us with nicely-decorated salad and boiled sausages. While my mother is doing that, my sister is cutting some bread and taking out the tea pot, cups and plates. When the water in the kettle boils, my sister puts some tea into the teapot, pours some of the boiling water into the pot and the tea is ready. Sometimes my mum prefers coffee to tea. Then my father prepares it. He is good at making coffee. I never drink coffee. I prefer tea. My sister sometimes drinks coffee with milk or cream. After breakfast I go to my school and my father goes to his office. My sister washes up the dishes and dries them with the dishwasher machine. My mum cleans the table and takes off the tablecloth. My sister puts clean cups and dishes onto the cupboard and goes to her job. And what about mum? She stays at home and does lots of things about the house. There is always something to do, a woman’s work is never done…

Post – reading activity. Speaking.

Вчитель заздалегідь готує чарівну скриньку. Естетично оздоблена коробочка в яку кладуться завдання для учнів.

З чарівної скриньки вчителя учні по черзі дістають речення, читають та відповідають на нього: правда чи не правда?

Say if it is true or false.

1 Everyone must know that he has to do his or her part of chores. +

2 Doing shopping is not a household duty. -

3 The elder sister is usually the greatest helping hand for mother. +

4 We usually boil sausages in a frying pan. -

5 We usually fry in kettles. -

6 To make tea we need a kettle and a tea pot. +

7 His father is good at making coffee. +

8 His elder sister never drinks coffee. +

9 After breakfast father washes up with a dishwasher. -

10 Mother cleans the table after breakfast. +

11 The elder sister stays at home and does lots of things about the house.

 

A physical  minute\Фізкультхвилинка

We are running, (біг на місці)

We are jumping, (стрибаємо на місці)

Trying sky to get. (піднімаємось навшпиньки, руки вгору)

We are skipping, (перескакуємо з ноги на ногу на місці)

 Trying sky to get.  (піднімаємось на носочки, руки вгору)

We are flying like a real jet. (руки в сторони, показуючи літак)

We are hopping, (стрибаємо на місці на одній нозі, потім на іншій)

We are climbing (ніби ліземо вгору)

Like a funny cat. (малюємо в повітрі вуса як у кота)

Mew! (сідаємо на місце)

 

  1.                 Writing \Письмо

Метод незакінченого речення. Учні отримують завдання на аркушах і   виконують завдання в зошитах. Вчитель ділить учнів на 1 та 2 варіант (1 варіант - речення під парним числом,  2 варіант -  речення під непарним числом.

Complete the sentences according to the text above.

1 Doing a work about the house is called ... ( doing chores )

2 Usually each member of a family has a ... ( householding duty )

3 Writing notes to each other helps family members to ...( remember things to do )

4 Usually mother is the busiest person in ...( the householding chores )

5 We can …. or …. eggs for breakfast. ( boil sausages or fry )

6 When dish is ready we can … ( eat )

7 To make tea we should … ( boil the water in the kettle, put some tea in the tea pot, pours some of the boiling water into the pot )

8 We can wash up and dry the dishes with … ( the dishwasher machine)

9 We should put clean dishes …( onto the cupboards )

10 A woman’s work is ...( never done )

 

3. Work in pairs \Робота в парах

Учні отримують картки і в парах складають діалоги протягом 5 хвилин. По закінченню роботи, вчитель перевіряє 2-3 пари учнів.

  1.               Make up a dialog.

Ask your partner what he / she thinks about the importance of helping one’s parents about the house.

Tell your partner what household chores you usually do.

Ask you partner what household chores he / she does.

Ask your partner if there are chores for man and for women only in his / her family.

Tell your partner your ideas about chores for men and women only.

 

  1.               Make up a dialog.

Ask your partner what he / she thinks about the importance of helping one’s parents about the house.

Ask you partner what household chores he / she does.

Tell your partner what household chores you usually do.

Tell your partner your ideas about chores for men and women only.

Ask your partner if there are chores for man and for women only in his / her family.

 

 

4.Work in groups. Speak on the following. \Робота у групах

Вчитель об′єднує  учнів у групи та роздає  питання, над якими вони працюють. По закінченню, групи звітують по черзі, таким чином утворюється розповідь про їхні домашні обов’язки.

1 Have you got a household duty? What is it?

2 What household duties do other members of your family

have?

3 Is your mother the busiest person in doing chores? Prove that.

4 Who is the greatest helping hand for your mother?

5 Have you got any machines to help in household?

6 Do you write notes to each other to remember things to do?

7 What does your morning look like?

8 Can you make tea? How do you do it?

VI. Generalization, systematization and consolidation of the material studied\ Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу

 

1. Group work\Робота в групах

Teacher\Вчитель: Do you enjoy the lesson? What is your favourite activity? Let`s write unusual verse.

Вчитель дає учням завдання скласти вірш Sencan за інструкцією.

Це вільний вірш з 5 рядків з наступною структурою:

1 перший рядок має містити слово, яке позначає тему (звичайно, це іменник).
2. Другий рядок-це опис теми, який складається з 2-х слів (частіше прикметників).
3. Третій рядок виражає дію, пов'язану з темою, і складається з 3 слів.
4. Четвертий рядок-це фраза складається з 4 слів і висловлює ставлення до теми.
5. Останній рядок складається з одного слова - синоніма, який передає сутність теми.
Senkan не обов'язково повинен мати ритм і риму.

Example:

Lesson

Interesting, exciting

Read, speak, write

I enjoyed English lesson

Knowledge

 

VII.Summarizing.\Підбиття підсумків уроку.

 

Вчитель ставить декілька запитань до учнів.

What have you learnt to do at the lesson?

Is it important to help your parents about the house?

What was the most difficult for you?

Which activity do you find the most useful for you in real life situations.

Teacher\Вчитель:Housework is never done. You should support and help your relatives in doing chores. Our lesson is coming to the end. Thank you for hard and creative job. Your marks are…

 

VIII.Homework \ Домашнє завдання. 

 

Write about chores that you would like to do every day.