Тема,,Краса природи.В. Чухліб,,Зимова казка"

Про матеріал
Викорстання методу,, Шести різнокольорових капелюшків" Едворда де Боно, робота в групах.
Перегляд файлу

2 клас                                                                        Читання

Зачарувала все зима. Василь Чухліб «Зимова казка»(метод 6 капелюхів)

 

     Мета: ознайомити з творчістю В.Чухліба, створити умови для різнобічного розгляду повного поняття «явища природи», формувати системне мислення, збудження уяви, навички виразного читання, позитивно емоційного ставлення до пізнання, розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до рідної землі, української мови, художнього слова.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Сьогодні у нас незвичайний урок.  Посміхніться мені, один одному. Нехай ці  усмішки  зігріють наші серці, наповнять їх радістю і добротою. Але в цю пору року, коли на вулиці холодно нам усім хочеться тепла. Але взимку в природі є ті, хто тепла не хоче, а й боїться його. Хто це? (Сніжинки)

- А що діти можуть утворити з сніжинок? (сніговика, сніжку)

- Вправа «Криголам»

  С - сміливі

  Н – наполегливі

  І - ініціативні

  Ж - жваві

  К - кмітливі

  А – активні

- Я сподіваюся, що сьогодні на уроці ви такими будете.

Вправа Асоціативний кущ                       СНІЖИНКА (Відповідають діти)

- А як ви вважаєте зима – це добре, чи погано? Що взимку вам подобається, а що ні?

- Вправа «Добре-погано» (Діти висловлюють свою думку)

     Добре                          Погано

     Зимові розваги           Мороз

     Сніг                             Ожеледиця

     Канікули                     Небезпека на дорозі

     Свята                           Карантин 

     Подарунки

     Краса зими  

ІІ.  Урок почнемо  з мовленнєвої розминки

1. Фонетична зарядка.

- Як вітер виє взимку ? (У-у-у)

- Як дерева шелестять голими вітами? (Ш-ш-ш)

- Як земля від морозу тріщить? (Трісь-трісь-трісь)

- Нам холодно. Погріємо долоньки. (Хух-хух-хух)

2. Читання слів-блискавок

- І почнемо ми з вправи на швидкість читання. Сніг, сніжинка, сніговик, Снігуронька, сніжок,

      3.  Чистомовки 

Вчитель: Яким друзям меншим нам треба допомагати? Допоможе дати відповідь на це запитання чистомовка. Промовляємо  чітко, правильно!

Ички-ички-ички - тут же скачуть і синички,

Ів-ів-ів - доганяють горобців.

Ди-ди-ди- будуть довго холоди?

Ни-ни-ни - чи діждемося весни?

Вчитель: Як треба допомагати птахам узимку?

4. Скоромовка

На дуби, ні на ялинки, з неба падають сніжинки.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Читання віршів про зиму. (Діти читають вірші, які підготували)

IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

Вчитель: На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося із творами Василя Чухліба . Народився 19 липня 1941 року в селі Лебедівка Козелецького району на Чернігівщині в сім’ї вчителів. Його дитинство припало на важкі воєнні та повоєнні роки. В.Чухліб друкував у журналі "Малятко" оповідання для дітей. Згодом з творів, надрукованих у "Малятку", склалася перша книжечка молодого літератора "Хто встає раніше".

З того часу письменник потішав дітей не однією книжкою: "Безкозирка", "Тарасикова знахідка", "Чи далеко до осені", "Пісня тоненької очеретинки", "Пілотка лісових горіхів", "Жарини на снігу", "Лелеки над татовим полем" та інші. Більшість його коротких оповідань та казок – про природу. Представників природного світу автор наділяє тими рисами, характером та поведінкою, які властиві добрим та лихим людям. Його герої живуть у дружбі і злагоді з деревами, травами, ріками, з домашніми і дикими тваринами, відчувають красу навколишнього світу і бережуть її.

 

 V. Опрацювання оповідання Василя Чухліба «Зимова казка»

Поділ дітей на 6 груп(6 капелюхів).

-Візьміть сніжинку, яка вам більше подобається за формою.

1.Читання оповідання вчителем.

Вчитель: Яка картина постала у вашій уяві під час слухання оповідання?

А який заголовок можна дати оповіданню .

(Діти дають назву і доводять свої думки. Зима, краса зими, зима-чарівниця, ).

 

  1. Словникова робота

Дібрати синоніми до слів

Переливаються –

Хурделиця –

Зіперлася –

Починається -

3.Перш ніж розпочати роботу в групах, прочитайте самостійно оповідання, і дайте відповідь

- Чому ранок був наче казка?

 

 

 

 

 

 

 

4.Робота в групах.

     Білі капелюхи.

 

Сплести «павутинку» до слова зима.

 

 

 

       

 

 

 

 

 

 

Жовті і чорні капелюхи.

Що добре і що погано

Рослини……………………………………………………….

Звірі…………………………………………………………………

Люди……………………………………………………………..

Птахи………………………

……………………………………

Сніг ……………………………

 

          

                   

 

                              Червоні капелюхи

                   Слова гарного настрою

              Вправа «Пошуковці»

Снігурі, мов………………………………………………….

Яблунька, наче……………………………………………..

Дахи , наче……………………………………………………

Ранок (який?)………………………………………………

Казка (яка?)…………………………………………………….

Яблука(які?)…………………………………………………….

 

 

Зелені капелюхи.

Зимова казка не закінчується, а тільки починається…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сині капелюхи

                                  Сенкан

Що?  Зима

Яка?              ,                          ,

Що робить?                          ,                                       ,

                  

Речення                                                                        

Синонім

 

VI. Підсумок.

На сніжинках, які ви вибрали, напишіть, який настрій від уроку.

 

 

 

 

 

docx
Додано
7 лютого 2021
Переглядів
650
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку