ТЕМА : ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ, ОБ'ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ.

Про матеріал

вчити учнів об'єднувати предмети у групи за спільною ознакою;(кольором,розміром) вправляти їх у лічбі предметів; розвивати увагу, вміння слухати ; логічне мислення; вправляти у написанні паличок; виховувати інтерес до вивчення математики.

Перегляд файлу

Математика 1  клас

ТЕМА : ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ, ОБ'ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ.


 

Мета: вчити учнів об'єднувати предмети у групи за спільною ознакою;(кольором,розміром) вправляти їх у лічбі предметів; розвивати увагу, вміння слухати ; логічне мислення; вправляти у написанні паличок; виховувати інтерес до вивчення математики.

Обладнання: дидактичний матеріал,мультимедійне обладнання

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. ДЕСЯТЬ ЖОВТИХ ГУСЕНЯТ
Десять жовтих гусенят
Йшло за гускою у ряд.
ПЕРШЕ враз перечепилось –
На дорозі залишилось.
ДРУГЕ хекало і чхало –
Від братів своїх відстало.
ТРЕТЄ ґав усе ловило
Та й дорогу загубило.
А ЧЕТВЕРТЕ – лапку збило.
П’ЯТЕ сіло – зголодніло!
ШОСТЕ захотіло пити –
Почало криничку рити.
СЬОМЕ раптом позіхнуло –
У рівчак лягло, заснуло.
ВОСЬМОМУ спекотно дуже –
Вмить пірнуло у калюжу.
Вскочило у кущ ДЕВ’ЯТЕ –
В схованки схотіло грати.
Лиш найменшеньке ДЕСЯТЕ
Йшло за мамою завзято.
Не звернуло, не згубилось,
Тільки дуже натомилось.

Гуска гусеня на крильця
Узяла – кінець мандрівці!
Ось вода, пісок, травичка –
Кличе всіх купатись річка!

— Скільки було гусенят? (10)

— Хто прийшов першим? Хто — останнім?

 

2. Гра «Скільки?»

Учитель показує ромашку. Ставить мітку на одній з пелюсток. Діти починають лічбу.

— Скільки пелюсток? (10)

Учитель ставить мітку на іншій пелюстці. Діти продовжують лічбу.

— Скільки пелюсток? (10)

Учитель відриває по 1 пелюстці. Діти рахують.

— Скільки пелюсток? (10)

— А у кого вийшло менше? Чому?


III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

Робота за підручником (с. 5-7)

Завдання 1

— Що ви бачите? Хто де знаходиться? Хто вгорі? Хто — на щоглі? Хто — на вітрильнику? Хто — на березі? Хто — над морем?

— Об’єднайте тварин у групи за певною ознакою. (Звірі, птахи, на березі, на вітрильнику, з рогами і без них, із вусами і без них тощо.)

Завдання 2

— У яку гру грають тварини? Хто де заховався? Кого ви бачите? Скільки всього тварин? Кого знайшло козенятко? Скільки тварин ще йому треба знайти?

Завдання З

— Хто живе у цьому чудовому будиночку? Скільки їх?

— Об’єднайте мешканців у групи за певною ознакою. (Люди, тварини, дівчатка, хлопчики, дорослі, діти)

— Скільки одягу випрасувала мама? Скільки сходів у будиночку? Скільки сходинок на кожному з них? Скільки дверей? Скільки вікон?

Завдання 4

Робота в зошиті

— Намалюйте стільки квадратів, скільки тварин на вітрильнику, і стільки прямокутників, скільки тварин на березі.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота з матеріалом для лічби

Учитель виставляє різну кількість предметів і запитує: «Скільки..?».

Діти викладають на парті відповідну кількість паличок.

2. Робота в зошиті

1) Вправи в написанні елементів цифр.

  Незабаром у зошитах ми будемо писати цифри, записувати приклади і задачі. Виконаємо тренувальні вправи.

Учитель пише на дошці.

— Напишіть 1 паличку (/).

— Відступіть 2 клітинки і напишіть 2 палички (//).

— Відступіть 2 клітинки і напишіть 3 палички, і так — до кінця ряду.

2) Графічний диктант.

— 2 клітинки вгору, 2 праворуч, 1 вниз, 2 ліворуч. Вийде прапорець.

V. ПІДСУМОК УРОКУ.

    РЕФЛЕКСІЯ

— На уроці ми вчилися порівнювати предмети, рахувати,  писати цифри.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
18 жовтня 2020
Переглядів
739
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку