Тема: Лічба предметів. Порівняння груп предметів. Поняття «найбільший — найменший»

Про матеріал
Мета: формувати в учнів навички лічби, вміння порівнювати групи предметів, розрізняти поняття «найбільший — найменший»; навчати складати запитання зі словом скільки; розвивати увагу, мислення; виховувати старанність.
Перегляд файлу

Тема: Лічба предметів. Порівняння груп предметів. Поняття «найбільший — найменший» Складання запитань із словом «скільки». Підготовчі вправи до написання цифр (с 4).

Мета: формувати в учнів навички лічби, вміння порівнювати групи предметів, розрізняти поняття «найбільший — найменший»; навчати складати запитання зі словом скільки; розвивати увагу, мислення; виховувати старанність.

Обладнання: картки від 1 до 10, картки фруктів, зображення звірів.

Тип уроку: комбінований

Тривалість уроку: 35 хвилин

Хід уроку

  1. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

1.1. Організаційний момент

Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок!..

  1.  Повторення вивченого матеріалу

Весела лічба


Три веселі киці

Грались на травиці.

Рижик теж до них прибіг —

Скільки кошенят усіх?

На травиці біля хати

Метушаться цуценята.

Двоє білих, наче сніг,

Троє чорних — скільки всі?


Лічба від 1 до 10 в прямому і зворотному порядку

  1. Опрацювання нового матеріалу

Лічба предметів

— Скільки бананів? (4) Скільки груш? (6)

— Скільки всього фруктів?

Висновок. Кількість предметів визначають лічбою. Використовують по по-рядку слова: один, два, три, чотири, п’ять, шість, сім, вісім, дев’ять, десять.

Формування поняття «найбільший — найменший»

— Героями нашого уроку будуть тварини. Відгадайте їхні назви!

  • Не кравець, а все життя з голками ходить. (Їжак)

Влітку медом ласував, досхочу малини мав.

А як впав глибокий сніг, позіхнув і спати ліг.

  • Бачив чи не бачив сни, а проспав аж до весни. (Ведмідь)

Пара довгих вушок, сіренький кожушок,

  • Скорий побігайчик. Як він зветься?.. (Зайчик).

Вночі руда дівчина залізла тихо в двір,

  • Курей перелічила та й понесла у бір. (Лисиця)

3.1. Робота за підручником (с. 4)

Завдання 2

— Розгляньте малюнок. На чому звірята вирушають у подорож до країни

Знань?

— Скільки всього звірят?

— Хто з них найменший? Хто — найбільший?

— Хто на кораблі капітан? Скільки матросів? Скільки пасажирів?

Творча робота

— Придумайте свої запитання за малюнком зі словом скільки.

Фізкультхвилинка

Завдання 3. На гостину до казкових героїв

— Першими, кого зустріли наші звірі, були казкові герої.

— Розгляньте малюнок. Скільки всього героїв?

— Назвіть казкових героїв від найвищого до найнижчого.

Завдання 4. Робота з геометричним матеріалом

— Прибуваємо на дивний острів. Він укритий синіми і червоними камінцями. Як в математиці ми називаємо ці камінці? (Кружечки)

— Полічіть кружечки зліва направо; справа наліво. Скільки великих кружечків? А малих? Яких кружечків більше — великих чи малих?

  1. Закріплення та узагальнення знань учнів

4.1. Закріплення та повторення матеріалу

4.2. Робота в парах

— Поставте запитання сусідові по парті зі словом скільки про предмети

у класі. (Один учень запитує, інший — відповідає.)

4.3. Робота в зошиті. Вправляння у написанні елементів цифр

— Незабаром у зошитах ми будемо писати цифри, записувати приклади

і задачі. Виконаємо тренувальні вправи. Покажемо звірятам, які ми молодці.

Учитель пише на дошці.

— Напишіть 1 паличку. (/) Відступіть 2 клітинки і напишіть 2 палички.

(//) Відступіть 2 клітинки і напишіть 3 палички, і так — до кінця ряду.

Пальчикова гімнастика

Щука хвіст і зуби має.

Я від щуки утікаю.

Гра «Скільки?»

— Наші герої пропонують вам пограти в гру.

Учитель на набірному полотні виставляє 7 яблучок.

— Полічіть, скільки всього яблучок. А тепер — у зворотному порядку.

Учитель виймає яблучка в будь-якому порядку, а діти знову рахують їх.

Висновок. У якому порядку ми б не рахували, виходить однакова кількість

яблук.

4.4. Підсумок уроку. Рефлексія.

— Наш урок добіг кінця. Вам цікаво було подорожувати разом із нашими

героями?

— Діти, пригадайте, які завдання ми виконували на уроці?

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
19 квітня 2020
Переглядів
626
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку