Тема: Множення і ділення розрядних чисел на одноцифрове число. Задачі на дві та три дії

Про матеріал
Мета: пояснити способи множення і ділення розрядних чисел на одноцифрове число; опрацювати задачі на дві та три дії
Перегляд файлу

Тема: Множення і ділення розрядних чисел на одноцифрове число. Задачі на дві та три дії. (№ 804 – 811)

Мета: пояснити способи множення і ділення розрядних чисел на

одноцифрове число; опрацювати задачі на дві та три дії.

Обладнання: картки з прикладами.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

Усні обчислення

Колективна робота.

• Розв’язати кругові приклади.

4 : 4 + 4                    100 – (80 : 8)                 60 : 6 · 10

90 : 10 + 0                 5 · 10 + 10                     9 – (1 · 5)

• Вставити знаки арифметичних дій так, щоб рівності були правильними.

4 † 0 = 4                9 † 1 = 9              7 † 0 = 7

0 † 4 = 0                5 † 5 = 0               8 † 1 = 9

• У коробці 142 олівця жовтого кольору,  115 — синього і  213 — зеленого. Пояснити, про що дізналися, виконавши дії:

142 – 115                    142 + 213 + 115

213 – 142                     213 + 142

                 ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

Мотивація навчальної діяльності

 Математичний диктант.

-- Записати вирази та обчислити їх значення.

600 зменшити в  10 разів.

Перший множник  100, другий  4, знайти добуток.

10 збільшити у  7 разів.

Добуток чисел  0 і 6.

Частка чисел  8 і 1.

Ділене  900, дільник  100, знайти частку.

               IV. Сприймання й усвідомлення учнями нового

навчального матеріалу

• Завдання 804, с. 119. Учні з допомогою вчителя розбирають завдання.

• Завдання 805, с. 120. Ознайомившись зі змістом завдання,  учні з’ясовують, що перший учень застосував переставну властивість множення.

              V. Розвиток математичних знань

• Завдання 806, с. 120. Коментоване виконання  (усно).

• Завдання 807, с. 120. Самостійне виконання (по варіантах).

• Завдання 808, с. 120.

Ознайомившись із завданням, учні аналізують його, складають план розв’язання задачі. Самостійно розв’язують задачу. Для полегшення перевірки два учні працюють біля закритої частини дошки (один розв’язує за допомогою дій, другий — за допомогою виразу).

• Завдання 809, с. 120.

 Колективно проаналізувати стислий запис задачі. Скласти її. З’ясувати план

розв’язання задачі. Запропонувати записати розв’язання самостійно, за допомогою виразу.

Додаткові завдання (на вибір)

а) Обчислити.

(646 – 128) + (132 – 56 + 204) – (252 – 180)

646 – (128 + 132) + (56 + 204 – 252) – 180

б) У Максима 19 грн., у Миколи — 17 грн. Скільки наборів фломастерів вони зможуть купити на ці гроші, якщо кожен набір коштує 9 грн.?

в) Гумка дешевше від лінійки, але дорожча від скрепок. Що дешевше — скрепки чи лінійка?

г) Порівняти.

9 : a † 21 + a           36 : b † 60 : b             45 : c † 30 : c

a + 24 † a + 42         c – 31 † b – 13            c · 1 † c : 1

ґ) Накреслити три відрізки. Довжина першого відрізка дорівнює 4 см, другого — 6 см. Довжина третього дорівнює сумі першого і другого відрізків.

               VI. Підсумок уроку

Розв’язати приклади:

200 · 2;               600 : 3;                 4 · 40.

                VII. Повідомлення домашнього завдання

№ 810, 811, с. 120

docx
Додано
4 листопада 2019
Переглядів
1996
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку