Тема: Неповторний поетичний дивосвіт. (продовження). А. Качан « Дівчинка і море»
Мета: ознайомити учнів із дивосвітом віршів А. Качана; привернути їхню
увагу до мелодійності рим поета, відтворення ним чудового неповторного
світу, який щодня відкриває дитина; удосконалювати творчі здібності учнів;
розвивати уміння складати розповідь, підбирати текст до малюнка; виховувати екологічну свідомість дитини.
Обладнання: картки з словами.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
-- З творчістю якого автора ми познайомилися на минулому уроці?
-- Які його твори ми читали?
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
На сьогоднішньому уроці ми продовжимо з вами знайомитись з творчістю Анатолія Качана.
ІV. Опрацювання вірша А. Качана «Дівчинка і море»
1. Виразне читання вірша вчителем.
— чому дівчинка прийшла до моря?
2. Словникова робота.
Читання колонки слів зверху вниз і навпаки.
Кам’яний
прибій
кудлай
курай
вибачай
зустрічай
небокрай
дібров
стрімголов
туман
капітан
на льоту
золоту
судно
3. Самостійне читання вірша.
4. Аналіз змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.
— Куди вдивлялась дівчинка?
— З ким вона прийшла до моря?
— За що соромила дівчинка собачку?
— Як пояснила дівчинка собачці, чого вони прийшли до моря?
— Прочитайте, що привезе тато-капітан своїй донечці.
— Які картини бачила дівчинка на морі?
5. Вправи на розвиток читацьких навичок.
1) читання «ланцюжком».
2) Зачитати тільки дієслова.
V. Опрацювання вірша «До прильоту ластівок»
До прильоту ластівок
Навесні, коли бузок
Хоче зацвітати,
Виглядає ластівок
Наша рідна хата.
Ми подвір’я підмели,
Висіяли квіти,
А весні допомогли
Яблуні білити.
І розчистили струмок,
Що тече з діброви…
До прильоту ластівок
Все у нас готове.
Аналіз вірша
-- Коли прилітають ластівки?
-- Як готувалися діти до прильоту ластівок?
VI. Підсумок уроку
— Чи сподобалися вам поезії А. Качана?
— Який настрій вони у вас викликали?